«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТребник (у двох частинах)

Чин похорону священиків на Великодньому тижні

В домі правиться літія, як на похороні мирян. Ідучи до церкви, співають Христос воскрес…

В церкві похорон правиться після літургії.

Порядок похорону

Початок великодній зі стихами: Нехай воскресне Бог… і т. ін. – з хрестом, свічкою і кадінням.

Єктенія. Молитва тихо і виголос: Бо Ти єси воскресіння…

Антифон 1-й співають священики і повторюють співці. Три стихи на глас 6-й: На небо зводжу я очі мої (с. 398). Прокимен: Блаженна путь… Апост., Сол., зач. 270. Алилуя. Єванг., Ін., зач. 16. Молитва: Владико, Господи Боже наш… Читець читає сідальний: Нині розлучаюся… і тропар: Спочилому упокоєння… Прокимен: Блаженний той, кого Ти обрав… Апост., Рим., зач. 89 з половини і 90. Алилуя. Єванг., Ін,, зач. 15. Молитва: Дякуємо Тобі, Господи Боже наш…

Антифон 2-й: Коли б не Господь був з нами… співають священики і потім співці, три стихи на глас 6-й. Читець читає тропарі: У вірі, і надії, і любові… і сідальний: Знаєш, Боже наш… Прокимен: Блаженний той, кого Ти обрав… Апост., 1 Кор., зач. 158. Алилуя. Єванг., Ін., зач. 21. Молитва: Господи Сил, скорботних радосте…

Антифон 3-й: Ті, що уповають на Господа… священики, а потім співці співають три стихи на глас 6-й. Читець читає тропарі: Браття мої улюблені… і всі тропарі далі. Прокимен: Душа його в блаженстві перебуватиме. Апост., 1 Кор., зач. 160. Алилуя. Єванг, Ін. зач. 22. Читець читає: У Царстві Твоїм… до кінця з стихирами. Прокимен: Блаженний той, кого Ти обрав…. Апостол, Рим., зач. 113. Алилуя. Єванг., Ін., зач. 23. Співці: Слава Тобі, Господи, слава Тобі і Великодній канон: Воскресіння день (с. 364).

Після 3-ї пісні мала єктенія: Ще і ще в мирі Господу помолимось… (с. 394) і виголос. Священики співають: Світання попередивши і знайшовши камінь… Після 6-ї пісні та ж мала єктенія, виголос і співають:

Зі святими упокой… кондак свята: Xоч і до гробу зійшов Ти, Безсмертний…

Далі співці: Всі ті, що в Христа хрестилися… (с. 369). Читається і співається прокимен дня, і Апостол дня, і Євангеліє воскресне. Диякон: Господу помолимось. Співці: Господи, помилуй. І читається молитва відпущення (с. 474).

Духовенство співає: Воскресіння Христове бачивши… і Воскрес Ісус із гробу, як і провістив, подав нам життя вічне і велику милість (с. 371) один раз. Далі 7-ма і 8-ма пісні канону. Після 9-ї пісні мала єктенія і виголос. Далі духовенство співає екзапостиларій: Тілом заснувши… і співці повторюють.

Співці: Благословен єси, Господи… Ангельський собор здивувався… (с. 375) і далі стихири Пасхи: Нехай воскресне Бог… Пасха священна… Під час співання стихир Христос воскрес… буває цілування покійника (або прощання).

Далі єктенія: Помилуй нас, Боже… (див. похор. свящ. с. 482), молитва Боже духів… і виголос Бо Ти єси воскресіння… і відпуст, як в чині похорону на Великодньому тижні мирян (с. 379-380) з прощальною молитвою і співом Вічная пам’ять.

По дорозі до могили співають Христос воскрес із мертвих…

На цвинтарі чин той самий, що і на похороні мирян на Великодньому тижні (с. 381).

Увага: За чином похорону священиків ховають і архиєреїв.


Чин похорону священиків | Зміст | Чин панахиди


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору