БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиСлужебник

Додаткові прохання на літургії

НА ВСЯКЕ ПРОХАННЯ
На великій єктенії

Після прохання «За подорожніх на воді, на землі і в повітрі, за недужих, знеможених та поневолених і за спасіння їх Господеві помолімось» Щоб Господь Бог наш милостиво прийняв на Свій наднебесний жертовник нинішню подяку і благання нас, недостойних рабів Своїх, і милосердно помилував нас, Господеві помолімось.

СПІВЦІ: Господи, помилуй.

Щоб визволив Він рабів Своїх (імена) від усякої журби, гніву, біди і від усіх ворогів видимих і невидимих та щоб здоров’ям, довголіттям і миром завжди обдаровував їх, Господеві помолімось.

СПІВЦІ: Господи, помилуй.

На Потрійній єктенії

(після прохання «Ще молимось за Боголюбиву і Богом бережену Україну нашу…»).

Дякуючи з острахом і трепетом, як раби недостойні, Твоєму милосердю, Спасе і Владико наш, Господи, за Твої благодійства, що їх щедро подав Ти рабам Твоїм, припадаємо і хвалу Тобі, як Богові, приносимо і жалісно взиваємо: визволи з усякого лиха рабів Твоїх (імена) і завжди, як Благий, на добро наверни волю всіх нас, щиро молимось Тобі, вислухай нас і помилуй.

Як нині вислухав Ти, Господи, молитви рабів Твоїх і виявив на них милосердя чоловіколюбства Твого, так і надалі сповняй, не облишаючи, всі добрі бажання вірних Твоїх задля слави Твоєї і пошли їм багату милість Твою, пробачаючи всі гріхи їх, — молимось Тобі, вислухай нас і помилуй.

Як кадило запашне і жертвоприношення достатні, нехай стане ця наша подяка перед величністю слави Твоєї, Всеблагий Владико, і пошли з висот небесних рабам Твоїм (імена) щедру ласку і дари Твої, подай здоров’я і безгрішне довге життя та успіх у всіх добрих намірах їх, молимось Тобі, Царю Всеблагий, милостиво вислухай і скоро помилуй.

ЗА ХВОРИХ
На Великій єктенії

Щоб, як недужу жінку Хананейську, яка з вірою доторкнулась до одежі Господа і стала уздоровлена, вислухав Господь молитви і нас недостойних рабів Своїх, і зцілив хворого раба Свого (хвору рабу Свою) , Господеві помолімось.

Щоб, як колись зцілив Господь розслабленого словом Божественної милости Своєї, так скоро і хворого раба Свого (ім’я) з постелі недуги підняв і здоров’я послав, Господеві помолімось.

На Потрійній єктенії

Лікарю душ і тіл, Христе Спасителю наш! З щирим і журливим серцем до Тебе звертаємось і з сльозами Тебе благаємо: зціли хворість, заспокой душевні і тілесні страждання раба Твого (раби Твоєї) і прости всі гріхи вільні й невільні, молимо Тебе, Всемилостивий Владико, вислухай нас і помилуй.

Благий Господи, що не хочеш смерти грішників, але щоб вони навернулися і живими були, змилосердься і помилуй раба Твого (рабу Твою ім’я), спини хворість, відверни страждання і всю неміч, подай сильну помічну руку і, як доньку Яїрову від ложа недуги підняв Ти, підійми і уздоров, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

ЗА ВОЇНІВ
На Потрійній єктенії

Ще молимось Господу Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і охоронив всіх людей України нашої в час тяжких іспитів та помилував рабів Своїх, воїнів (імена), щоб зберіг їх від смертоносної рани і всякої хворости душевної і тілесної, щоб охоронив від усякої журби, лиха, гніву і недолі та дав їм повернутися здоровими і щасливими, Всемилостивий Господи, вислухай і помилуй.

ЗА РІДНИХ І БЛИЗЬКИХ

Господи Боже наш, Ти, Всемогутній, правиш небом і землею, та пам’ятаєш і про найменше створіння Твоє. З вірою і любов’ю благаємо Тебе: обдаруй милістю Твоєю раба Твого (рабу Твою ім’я); постав коло нього (коло неї) охоронителя ангела Твого і направ дні життя його (її) на стежку сповнення Закону Твого; просвіти розум його (її) пізнанням заповідей Твоїх; зміцни силу волі його (її) бажанням усього доброго і справедливого; огрій серце його (її) Твоєю святою любов’ю і співчутливістю до ближніх своїх; прости усі гріхи його (її) , збережи від усякої недуги, заспокой у смутку, пошли все добре і корисне в житті його (її) , а найбільше — Твою небесну милість, молимось Тобі, Всемилостивий, вислухай нас і помилуй.

ПРО ЗДОРОВ’Я
На Потрійній єктенії

Ще молимось Господу Богу нашому, щоб вислухав голос молитви нас, грішників, і помилував рабів Своїх (імена) та охоронив їх від усякого смутку, біди, досади і нужди та від усякої недуги душевної і тілесної, подав їм здоров’я та довгий вік, промовмо всі: скоро вислухай і милостиво помилуй.

ПРО ЗАСМУЧЕНИХ

Глянь з висоти святої Оселі Твоєї, Господи Боже наш, і, як Благий та Милостивий, полегши тугу, недолю, горе та смуток людей Твоїх. Яви силу Твою і прийди та захисти нас, щоб не зрадів ворог, погибель нашу бачачи, молимось: вислухай і помилуй.

ПРО ПОНЕВОЛЕНИХ

Владико Христе Боже наш, що бідного визволяєш від насильника і рятуєш безрадного, Сам Милостивий, і рабів Твоїх — братів і сестер наших (імена), що в біді, засланні, неволі та в оковах перебувають, — милостиво звільни, щирим серцем молимось Тобі: вислухай і помилуй.

ПРО БЕЗПРИТУЛЬНИХ

Господи Ісусе Милостивий, Спасителю наш, зглянься на знедолений люд наш, що сини й дочки його, притулку людського не маючи, по світі поневіряються; прикороти кару Твою на нас і поверни рабів Твоїх (імена) до рідної оселі їх, щоб у мирі працею та побожним життям Тебе славили. Молимось Тобі, Благий Господи, вислухай нас і помилуй.

ПРО ВОРОГІВ

Із святим Стефаном взиваємо до Тебе, Милостивий Господи: не постав гріха ворогам нашим, що ненавидять і кривдять нас, але з великих щедрот Твоїх наверни їх до покаяння і помилуй їх. Нас же від усякого зла захисти і спаси від намірів ради їх лукавої та підступів всесильною Твоєю правицею, молимось Тобі, Всесильний Царю, скоро вислухай і милостиво помилуй.

Божественна літургія | Зміст | Божественна літургія Ранішосвячених Дарів святого отця нашого Григорія Двоєслова