БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Тропарі на повечір’ї на всю седмицю

У неділю на повечір’ї:

Читається тропар храму Христового або Богородиці, а якщо храм святого, то тропар дня:

Небесних воїнств архистратиги, завжди молимо вас ми, недостойні, щоб вашими молитвами оберігали нас покровом крил духовної вашої слави, охороняючи нас, що старанно припадаємо до вас і взиваємо: «Від бід визволіть нас, як чиноначальники Небесних Сил».

Тропар храму святого

Боже отців наших, Ти завжди до нас милосердний, не віддаляй милості Твоєї від нас, але, молитвами їх, у мирі направ життя наше.

Наче багряницею і вісоном, кров’ю мучеників Твоїх у всьому світі прикрасившись, Церква Твоя, Христе Боже, через них благає Тебе: «Пошли людям Твоїм милість Твою, даруй людям Твоїм мир і душам нашим велику милість».

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу.

Зі святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, де немає ні недуги, ні скорботи, ні зітхань, а життя безкінечне.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитвами всіх святих і Богородиці даруй нам, Господи, мир Твій і помилуй нас, як Єдиний Милосердний.

Якщо припаде свято Господнє, або Богородиці з попразництвом (крім неділі), то читається тільки один кондак цього свята до його відання, а денні тропарі опускаються. А якщо припаде день святого, що має полієлей, або славослів’я, то читається лише кондак цього святого. А якщо припаде П’ятидесятниця, читаються кондаки Квітної Тріоді в усі дні, аж до неділі всіх святих.

У понеділок на повечір’ї:

Пам’ять праведного з похвалами, Тобі ж бо достатньо свідчення Господнього, Предтече. З’явився воістину і за пророків чесніший, бо в струменях сподобився хрестити Проповіданого. Тому-то за істину постраждав, радуючись, благовістив Ти і тим, що в пеклі, Бога, явленого в тілі, що взяв гріх світу і подає нам велику милість.

Тропар храму святого

Боже отців наших, Ти завжди до нас милосердний, не віддаляй милості Твоєї від нас, але молитвами їх у мирі направ життя наше.

У вівторок на повечір’ї:

Тропар Хресту, глас 1:

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Тропар храму Христового у вівторок і четвер на повечір’ї протягом року не читається, а читається тропар денний до Хреста.

У середу на повечір’ї:

Читається тропар храму Христового або Богородиці, а якщо храм святого, то тропар дня і храму святого. Якщо храм Архангелам або Предтечі, то читається спочатку храму, потім дню:

Апостоли святі, моліть Милостивого Бога, щоб відпущення гріхів подав душам нашим.

Тропар святителю Миколаю, глас 4

Правилом віри і образом лагідності, стриманості учителем явив тебе пастві твоїй Той, Хто є істиною всіх речей. Ради цього придбав ти смиренням — величність, убогістю — багатство, священноначальнику отче Миколаю, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Тропар храму святого

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу. і святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, де немає ні недуги, ні скорботи, ні зітхань, а життя безкінечне.

У четвер на повечір’ї:

Варто читати ті ж тропарі, які зазначені у вівторок, та інше.

У п’ятницю на повечір’ї:

Апостоли, мученики і пророки, святителі, преподобні і праведні, що добре подвиг звершили і віру зберегли, маючи заступництво за нас до Спаса, Його, як Благого, моліть, молимося, щоб спастися душам нашим.

Кондак, глас 8

Як первістки природи, Тобі, Господи, Творцеві творіння, вселенна приносить богоносних мучеників. їхніми молитвами, в мирі глибокім, Богородицею Церкву Твою — людей Твоїх збережи, Многомилостивий.

Тропар храму святого не читається, тому що в денному тропарі згадуються всі святі.

У суботу на повечір’ї:

Недільний тропар і кондак по гласу, що доводиться на цей тиждень.

Якщо ж на цей день доводиться й святкування святого, то кондак святого не читається, а лише один недільний кондак.

Якщо ж у неділю буде свято на честь Господа нашого Ісуса Христа, то недільний кондак не читається, лише кондак цього свята.

На неділю може припасти Богородичне свято, у цьому випадку недільний кондак не читається.

У великопісні суботи та суботи П’ятидесятниці читається кондак Тріоді.