БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Закінчення малого повечір’я

Господи, помилуй (40 разів)

Молитва Василія Великого

Ти, що кожного часу і кожної години на небі і на землі поклоняємий і славимий, Христе Боже, Довготерпеливий, Многомилостивий і Премилосердний, що праведників любиш і грішників милуєш, що всіх кличеш до спасіння обітницею прийдешніх благ. Прийми, Господи, в цю годину і наші молитви, і направ життя наше до заповідей Твоїх. Душі наші освяти, тіла очисти, помисли направ, думки очисти і визволи нас від усякої скорботи, біди й страждання. Оточи нас святими Твоїми ангелами, щоб ми, бережені і проваджені ними, прийшли до єдності віри й до пізнання неприступної Твоєї слави, бо Ти благословен єси на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (тричі).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Іменем Господнім, Отче, благослови.

Священик:Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас.

Читець: Амінь.

(У Великий Піст тут читається молитва Єфрема Сірина)

Молитва ченця Павла

Непорочна, чиста, нетлінна, пречиста, свята Діво, Богоневісто Владичице! Ти славним народженням Бога Слова з’єднала Його з людьми і природу нашу, що відпала, поєднала з небесною. Ти — зневірених єдина надія і поміч для тих, на кого нападають; Ти — вірне заступництво тих, хто до Тебе вдається, і для всіх християн пристановище. Не зневажай мене грішного, скверного, мене, що злими помислами, словами та вчинками усього себе зробив негідним і через лінощі розуму став рабом насолод життєвих. Але як Мати Чоловіколюбного Бога змилосердься чоловіколюбно наді мною грішним і блудним, і прийми моє благання, що його приношу Тобі скверними устами; і з материнською сміливістю моли Твого Сина, а нашого Владику і Господа, щоб Він і мені відкрив чоловіколюбне милосердя благості Своєї і, не зваживши на мої незліченні провини, навернув мене до покаяння і щирим виконавцем Своїх заповідей явив мене. І як милостива і благосердна, і благолюбна, будь мені завжди в цьому житті щирою заступницею і помічницею, захищаючи від нападів ворогів і на спасіння мене наставляючи. А в час смерті моєї охороняй мою окаянну душу і далеко відганяй від неї темні привиди злих духів; у страшний же день суду визволи мене з вічної муки і вчини мене спадкоємцем невимовної слави Сина Твого і Бога нашого. О, коли б я досягнув цього, Владичице моя, Пресвята Богородице, за Твоїм заступництвом і поміччю, благодаттю і чоловіколюбством Єдинородного Твого Сина, Господа й Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа. Йому ж бо належить усяка слава, честь і поклоніння з Безпочатковим Його Отцем і Пресвятим, Благим і Животворчим Його Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва ченця Антіоха Пандекта

І дай, Владико, нам, що до сну йдемо, тілесний і душевний спокій, і збережи нас від тяжкого гріховного сну й від усякої темної нічної пристрасті. Втихомир бурю пристрастей, погаси розпалені стріли лукавого на нас підступно пущені, припини спокуси тіла нашого й приспи всяку земну і тілесну думку нашу. І дай нам, Боже, бадьорий розум і помисли, тверезе серце, сон легкий і вільний від усякої диявольської примари. І підведи нас у час молитви непохитними в заповідях Твоїх, і з твердою пам’яттю про суди Твої. Дай нам усю ніч Тебе прославляти, в піснях хвалити, благословляти та славити всечесне та величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

(Далі читаються вечірні молитви)