«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Полуношниця недільна

Священик: Благословен Бог наш…

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Царю Небесний. Трисвяте. Пресвята Тройце. Отче наш.

Читець: Амінь.

Господи, помилуй (12 разів).

Слава: і нині.

Прийдіть, поклонімось… (тричі).

Псалом 50

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї і з великого милосердя Твого прости провини мої. Особливо омий мене від беззаконня мого і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій повсякчас переді мною. Проти Тебе Єдиного я згрішив і лукаве перед Тобою вчинив, отже, праведний Ти в слові Твоїм і справедливий у присуді Твоїм. Ось бо в беззаконні зачатий я, і в гріхах породила мене мати моя. Бо Ти істину полюбив єси, невідоме й таємне премудрості Твоєї явив Ти мені. Окропи мене ісопом і очищуся, омий мене і стану біліший від снігу. Дай мені почути радість і веселість — і зрадіють кістки мої упокорені. Відверни лице Твоє від гріхів моїх і прости всі беззаконня мої. Серце чисте створи в мені, Боже, і духа праведного віднови в нутрі моєму. Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відніми від мене. Поверни мені радість спасіння Твого і духом могутнім укріпи мене. Навчатиму беззаконників шляхів Твоїх і нечестиві навернуться до Тебе. Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо, коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення Ти не бажаєш. Жертва Богові — це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш. Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сион, і хай збудуються стіни Єрусалимські. Тоді буде угодна Тобі жертва правди, приношення і всепалення: тоді покладуть на Жертовник Твій тельців.

Канон Пресвятій і Животворчій Тройці.
Творіння Митрофанове, глас 6

Пісня 1

Ірмос:Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Три Іпостасі оспівуємо Богоначальні, єдиного єства незмінний образ, благого Чоловіколюбця Бога, що дарує нам очищення гріхів.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Єдиний споконвічний і трисяйний образами Господи, Божеством єдиний Сущий, урозуми нас і сподоби Твого божественного сяяння.

Слава… Павло, який назвав церкву із язичників прекрасною невістою, навчив поклонятися Тобі, єдиному Триіпостасному Богу, від Якого, і Яким, і в Якому все сталося.

І нині… Із Твоєї утроби, Богородице, вийшло Сонце правди і осяяло нас зорею трисвітлого Божества; Його ж оспівуючи, побожно Тебе ублажаємо.

Пісня 3

Ірмос:Немає святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідання Твого.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Ти, Трисвітлий Боже, прикрасив чини небесні, навчив оспівувати Тебе трисвятими голосами; з ними ж прийми і нас, що оспівують Твою благість.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Єдине незмінне Троїчне Богоначало оспівуючи, молимо Тебе тепло послати нам нині прощення багатьох гріхів.

Слава… Безначальний Отче, співбезначальний Слове Божий і Божественний Душе, благий і правий, збережи як Благоутробний тих, що вірно оспівують Твою державу.

І нині… Ниву тління знищив Бог мій, що за істотою став людиною в утробі Твоїй, Чиста; і Єдиний визволив від засудження давнього родоначальників.

Сідальний, глас 6

Владико Боже, поглянь з неба, і подивись на наше смирення як Щедрий, і змилосердься, Чоловіколюбче преблагий; бо ми не маємо надії нізвідки одержати прощення гріхів, якими згрішили; тому будь з нами, і ніхто проти нас.

Слава: і нині. Богородичний:

Владичице Чиста, зглянься, Богородице, і подивись на наші хворобливі рани, і змилосердься, Пречиста, і зціли спалену совість, зросивши Твоєю милістю, взиваючи до рабів Твоїх: Я є з вами, і ніхто проти вас.

Пісня 4

Ірмос:Христос моя сила. Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа прославляючи.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Одинице трисвітла, що підносиш помисли і душу, і серце, Твоїх співців піднеси незабаром, і сподоби Твого сяяння і світлості.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Єдина незображенна і незмінна Тройце, перетвори мене і переміни від злоби на чесноти і Твоїм осяянням просвіти.

Слава… Помислив раніше Ти, Премудрий, сотворив ангельські чини, як служителів Твоєї благості, Триіпостасна Одинице; з ними ж прийми моє славослів’я.

І нині… Бог, що нестворений єством, споконвічний, створене прийняв людське єство, яке утворив у Твоїй утробі, Богородице Приснодіво.

Пісня 5

Ірмос:Божественним Твоїм світлом, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зранку линуть до Тебе, пізнати Тебе, Слово Боже, істинного Бога, що з темряви гріхів визволяє.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Помишляючи про Богоначальне єство, Суще, що промишляє і спасає всіх, Владико, Трисвітле і Єдине, до Тебе зранку молимося, благаючи прощення гріхів.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Отче безначальний, Боже і споконвічний Сину, і Душе Святий, утверди, Єдиноначальна Тройце, Твоїх співців і визволи від усякої напасті і скорботи.

Слава… Керуючи Богодійним сяйвом і настановляючи мене завжди благодогоджати Твоєму Триіпостасному Божеству, Сонце слави, сотвори мене причасником Божественного Царства.

І нині… Ти, Слово Боже, що Твоєю всесильною рукою носиш усе і зберігаєш, збережи й охорони тих, що прославляють Тебе, молитвами народившої Тебе Богоматері.

Пісня 6

Ірмос:Житейське море, схвильоване бурею пристрастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, благаю: визволи від тління життя моє, Многомилостивий.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Премудрість і розум даруй, трисвітле Богоначало, Твоїм співцям і сподоби просвіщатися промінням доброти світлодійної Твоєї благості (двічі).

Слава… Світло, нероздільне істотою, трисяйне, вседержительне, неприступне, осяй серця тих, що вірно прославляють державу твою, і направ до божественної любові.

І нині… У Тобі оселився Вседержитель і Господь усіх і навчив людей поклонятися Єдиному трисяйному образу Божества.

Господи, помилуй (тричі).

Сідальний, глас 6

Отче і Сину з Духом Святим, зглянься на нас, що з вірою поклоняємося Тобі і славимо державу Твою, Благоутробний, з вогняними і земними, бо іншого крім Тебе не знаємо; і взивай до тих, що оспівують Тебе: Я є з вами, і ніхто проти вас.

Слава: і нині. Богородичний:

Згалянься на нас, Пресвята Богородице, засяй просвіщення серцям затьмареним і просвіти паству Твою, Пречиста; бо все, що Ти хочеш, можеш, як Мати Творця Твого, і взивай до тих, що моляться Тобі: Я є з вами, і ніхто проти вас.

Пісня 7

Ірмос:Росоносною учинив ангел піч преподобним юнакам, халдеїв же опаляючи, веління Боже мучителя спонукало взивати: благословенний Ти, Боже отців наших.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Даруй мені, Трисвітла образами Одинице, тверді помисли, щоб зберігати і виконувати божественні заповіді Твої і завжди вірно оспівувати Тебе благословенний Ти, Боже отців наших.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Як торжественно оспіваний, Єдиний єством Боже, і Троїчний в Особах, збережи нас у різноманітних спокусах і обставинах.

Слава… Співприродного та споконвічного єдиного істотою Тебе, Бога, славимо, незлитна Іпостасями Тройце, різні властивості являючи у незмінному образі.

І нині… Споконвічний Бог прийняв із Твого, Пречиста, лона нашу людську змішану природу і всіх навчив взивати: благословенний Ти, Боже отців наших.

Пісня 8

Ірмос:3 полум’я преподобним росу виточив і жертву праведника водою спалив; бо все твориш, Христе, з волі Своєї, Тебе прославляємо по всі віки.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Очищення гріхів незабаром подай мені і визволення від різноманітних пристрастей, Пресвята Тройце, Одинице триіпостасна, щоб я прославляв Тебе по всі віки.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Благоволитель милості, як Бог Милостивий, помилуй всіх, Трисвітла Одинице і Тройце преблага, хто прославляє Твою велич.

Слава… Від Світла споконвічного Отця, народжене Слово співспоконвічне, з Духом, що походить від Світла Отця, вірою славимо і прославляємо по всі віки.

І нині… Ти, Пречиста, народила всесильне Слово, Христа Господа, Лікаря людей, що зціляє рани праотців усіх тих, що прославляють Його повіки.

Пісня 9

Ірмос:Бога людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють чини ангельські дивитися; через Тебе, Пречиста, Слово стало тілом і явилося людям; величаючи Його, з небесними силами Тебе ублажаємо.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Чини Херувимські, Владико, не можуть дивитися на доброту слави Твоєї, закриваючись крилами, безперестанно троїчну пісню співають, славлячи триіпостасну єдину державу Твого Богоначала.

Приспів: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.

Сонце незаходиме, подай серцям рабів Твоїх Твоє сяяння і просвіти душі, і визволи від багатьох гріхів, єдиний

Всемилостивий і Триіпостасний, і сподоби нас нетлінного Твого життя.

Слава… Ти, що є Світло єдиночесне і трисонячне, і світлодійне, суще Божество, просвіти тих, що з вірою Тебе оспі вують, і визволи від темного злочинства, і сподоби найсвітліших Твоїх осель, як Всеблагий.

І нині… Премудро раніше створив людину Син Твій, Діво, і оновив Тобою, Преславна, зітлілу людину, і наповни всіх божественним світлом невечірньої зорі, що з вірою прославляють Тебе, істинну Богородицю.

Достойно є, і це є істина, славити Тебе, Бога Слово, Якого бояться та перед Яким тремтять Херувими і Якого прославляють Сили Небесні; Воскреслого на третій день із гробу, Христа Життєдавця зі страхом прославмо.

Прославмо всі боголіпно піснями Божественними Отця, і Сина, і Духа Божественного, Триіпостасну державу, єдине Царство й Володіння.

Усі, на землі народжені, хвалять і Сили Небесні прославляють Одиницю єством, Триіпостасну, і всі вірно їй поклоняються.

Господоначальну Херувимів і Богоначальну незрівнянно Серафимів, Нероздільну Тройцю в Одиниці, суще Богоначалля, Тебе величаємо.

Отцю Безпочатковому й Богові Співбезпочатковому Слову, а разом і Духу поклоняємось; нерозлучне, єдине, сполучене єство, тричислену Одиницю, піснями вшануймо.

Світлосяйними Твоїми блискавицями осяй мене, Боже мій Триіпостасний, Всетворче, і яви мене домом Твоєї не приступної слави: світлим і світлоносним, і незмінним.

Христа, Життєдавця, що Його бояться і перед Ним тремтять херувими, що Його славословлять ангельські воїнства, Який від Діви невимовно тіло прийняв, зі страхом прославмо.

Трисвяте. Пресвята Тройце. Отче наш.

Бо Твоє є Царство…

Іпакої чергового недільного гласу.

Господи, помилуй (40 разів).

Слава: і нині.

Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Іменем Господнім благослови, отче.

Священик: Боже, ущедри нас і благослови нас, просвіти лице Твоє на нас і помилуй нас.

Після цього священик промовляє цю молитву до Пресвятої Тройці:

Всемогутня і Животворча, і Світлоначальна Свята Тройце, Боже, що єдино з благості створив Ти з нічого всяке створіння природне й надприродне і промишляєш, і тримаєш його. Ти, що, крім інших Твоїх невимовних благодіянь для роду земного, дав нам, задля тілесної немочі, ще покаяння перед смертю, не дай нам, окаянним, померти в лукавих наших вчинках, ані бути посміховищем для злоначальника, й заздрісника, й губителя. Бо Ти, Милосердний, бачиш, яка його на нас напасть і ворогування; які й у нас пристрасть, і слабкість, і недбалість. Але, благаємо, яви невичерпне милосердя Твоє над нами, що кожного дня і години прогнівляємо Тебе порушенням дорогоцінних і животворчих заповідей. І все, що ми за минуле життя наше аж до цієї години нагрішили вчинками, чи словами, чи помислами, відпусти і прости. І сподоби нас решту життя скінчити в покуті, і каятті, і додержанні святих Твоїх заповідей. Коли ж ми, приваблені розкошами, всяко нагрішили або жили, піддавшись мерзенним, шкідливим та згубним похотям; коли ми, запалившись гнівом і нерозумною лютістю, образили якогось брата нашого; коли ми язиком заплутались у сіті безвихідній, густій та міцній; коли якимось із почуттів наших або всіма, з волі чи неволі, свідомо чи несвідомо, захопившись чи з намови, ми нерозумно спокусилися; і коли лукавими й марними думками сумління осквернили або якимось іншим способом згрішили ми, захоплені злим наміром або звичаєм, — прости нам і відпусти все, Всемилостивий, Преблагий і Многомилостивий, і дай нам надалі бадьорість і силу на виконання благої і милосердної, і звершеної волі Твоєї, щоб, через щире покаяння визволившись від нічного й темного зла і, як удень, доброчинно ходячи, ми, недостойні, явилися перед Твоїм милосердям очищеними, хвалячи і прославляючи Тебе навіки. Амінь.

Слава: і нині.

Господи, помилуй (тричі).

Благослови.

Священик промовляє відпуст: Христос, Істинний Бог наш… і прощення та інше як у полуношниці повсякденній.

Кінець полуношниці недільній

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору