«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Акафіст до Пресвятої Богородиці

Кондак 1

Непереможній Воєводі — переможнії ми, звільнившися від бід, вдячні пісні підносимо Тобі, раби Твої, Богородице. Але Ти, що маєш державу непереможну, від усяких бід нас визволи, щоб до Тебе взивати:

Радуйся, Невісто Неневісная.

Ікос 1

Ангел найстарший з неба посланий був вітати Богородицю: «Радуйся!» І, враз, безплотним голосом, бачачи Твоє воплочення, Господи, здивований стояв, взиваючи д Богородиці:

Радуйся, бо через Тебе радість засяє; радуйся, бо через Тебе прокляття зникне; радуйся, Адама грішного спасіння; радуйся, від сліз Єви визволення; радуйся, Височино, для помислів людських неприступна; радуйся, Глибино, для Ангельських очей неоглядна; радуйся, Престоле Царський; радуйся, бо Ти носиш Того, Хто все носить; радуйся, Зоре, що Сонце попереджає; радуйся, Утробо Божого втілення; радуйся, бо Тобою відновлюється творіння; радуйся, бо через Тебе поклоняємося Творцеві.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 2

Знаючи Себе чистою, Свята Діва каже Гавриїлові: «Надзвичайне твоє слово незрозуміле для душі Моєї, бо як ти кажеш про безсіменне зачаття, взиваючи: Алилуя».

Ікос 2

Розумом незбагненне зрозуміти намагаючись, спитала Пречиста слугу Божого: «Як можливо народитися Синові з утроби чистої, скажи Мені». Він же відповів Їй зі страхом, взиваючи:

Радуйся, незбагненної ради Божої Таємнице; радуйся, Віро для тих, хто потребує мовчання; радуйся, Початку чудес Христових; радуйся, повелінь Його Осново; радуйся, Ліствице небесна, що нею зійшов Бог; радуйся, Мосте, що провадить від землі до неба; радуйся, для Ангелів прехвальне Чудо; радуйся, для злих духів болюча Поразко; радуйся, бо Ти Світло породила невимовно; радуйся, бо як це сталося, Ти нікому не відкрила; радуйся, що розумом перевищуєш мудреців; радуйся, що розуміння вірним освітлюєш.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 3

Сила Вишнього осінила тоді зачаття Дівою Нетлінною і благоплідне лоно Її показала, як ниву родючу, всім, хто хоче мати спасіння, коли співатиме: Алилуя.

Ікос 3

Маючи утробу, що Бога прийняла, Діва поспішила до Єлизавети; немовлятко тієї враз, почувши привітання Її, зраділо й, кинувшись в утробі матері, мовби піснями взивало до Богородиці: радуйся, Паросте нев’янучого віття; радуйся, плоду нетлінного Придбання; радуйся, бо Ти вирощуєш дійсного Чоловіколюбця; радуйся, бо Ти народжуєш Садівника нашого життя; радуйся, Ниво, що вирощує многопліддя щедрот; радуйся, Трапезо, що носить достаток милостей; радуйся, бо через Тебе рай наново зацвів розкішно; радуйся, бо Ти пристановище для душ готуєш; радуйся, приємне молитви Кадило; радуйся, всього світу очищення; радуйся, Благовоління Боже до смертних людей; радуйся, смертних до Бога Дерзновення.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 4

Маючи в собі бурю сумнівних думок, цнотливий Йосиф засмутився, гадаючи, що Тебе, Непорочна, зведено. Але ж як довідався про зачаття від Духа Святого, взивав: Алилуя.

Ікос 4

Почули пастухи, як Ангели співали про плотське Христове пришестя, і поспішили до Нього, як до Пастиря, але побачили Його, як Агнця чистого, в утробі Марії випасеного, та, славлячи Її, взивали:

Радуйся, Мати Агнця і Пастиря; радуйся, Кошаро словесних овець; радуйся, Захисте від невидимих ворогів; радуйся, Відчинення райських дверей; радуйся, бо небесне радіє вкупі з земним; радуйся, бо все земне радіє вкупі з небесним; радуйся, невмовкаючі Уста апостолів; радуйся, страстотерпців нездоланна Мужносте; радуйся, тверда Опоро віри; радуйся, ясне благодаті Пізнання; радуйся, бо Тобою спустошене пекло; радуйся, бо через Тебе ми сподобилися слави.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 5

Побачивши зорю, що йшла з волі Божої, волхви пішли слідом за нею, тримаючись її, як світильника, через неї розшукали могутнього Царя, і, досягши Неосяжного, зраділи, співаючи Йому: Алилуя.

Ікос 5

Побачили сини халдейські на руках Діви Того, Хто руками Своїми створив людей, і, вважаючи Його Владикою, хоч і мав Він вигляд раба, поспішили дарами Йому послужити й виголосити Богородиці:

Радуйся, Мати Зорі незаходимої; радуйся, Зоре таємничого дня; радуйся, бо Ти піч омани вгасила; радуйся, бо Ти тайновидців Святої Тройці просвіщаєш; радуйся, бо Ти лютого мучителя скинула з начальства; радуйся, бо Ти Господа Чоловіколюбного Христа показала; радуйся, бо Ти від служіння ідолохвального позбавляєш; радуйся, бо Ти від лихих вчинків відхиляєш; радуйся, бо вогнепоклонство Ти загасила; радуйся, бо поклоніння вогненні Ти припинила; радуйся, бо Ти з полум’я пристрастей визволяєш; радуйся, Наставнице цноти; радуйся, всьому роду Радосте.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 6

Проповідниками Богоносними волхви повернулися до Вавилону, як сповнили Твоє пророцтво й проповідували всім про Тебе, Христа, проминувши Ірода, як безумного, нездатного співати: Алилуя.

Ікос 6

Засяявши в Єгипті світлом істини, Ти розігнав темряву омани, бо ідоли його, не стерпівши Твоєї сили, Спасе, попадали, а ті, що визволилися від них, взивали до Богородиці:

Радуйся, Оновлення людей; радуйся, Поразко демонів; радуйся, бо Ти оману неправди знищила; радуйся, бо Ти ідольську облесливість виявила; радуйся, Море, що потопило фараона мисленого; радуйся, Каменю, що напоїв спраглих до життя; радуйся, Стовпе вогненний, що направляєш перебуваючи в темряві; радуйся, Покрове світу, ширший від хмари; радуйся, Поживо, насліднице манни; радуйся, насолоди святої Служнице; радуйся, Земле обітована; радуйся, бо з Тебе тече мед і молоко.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 7

Коли Симеон хотів відійти від цього світу облесливого, Ти віддався йому, як немовлятко, але він пізнав Тебе, як Бога Найсвятішого. Через те й здивувався Твоїй невимовній премудрості, взиваючи: Алилуя.

Ікос 7

Нову істоту показав Творець, коли з’явився до нас, що від Нього походимо, народившись із безсіменної утроби й зберігши Її такою, якою вона й була, нетлінною, щоб ми бачили чудо і прославляли Її, взиваючи:

Радуйся, Квітко нетлінності; радуйся, Вінче стримання; радуйся, бо Ти засяяла подобою воскресіння; радуйся, бо життя Ангельське Ти показала; радуйся, Дерево світлоплодовите, що його плоди споживають вірні; радуйся, Дерево ряснолисте, що багатьох покриває затінком; радуйся, бо Ти носила в утробі Учителя заблуканих; радуйся, бо Ти породила Визволителя поневолених; радуйся, Судді Праведного Ублагання; радуйся, гріхів великих Прощення; радуйся, Одеже сміливості для нагих; радуйся, Любове, що всяке бажання перемагає.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 8

Дивне народження побачивши, відійдімо від цього світу, перенесімось розумом на небо, бо задля цього величний Бог на землі з’явився, як смиренна людина, бажаючи навернути до височин тих, що співають Йому: Алилуя.

Ікос 8

Увесь був на землі і неба не покидав Бог, Слово неописане, бо то був Божий прихід, а не зміна місця, коли було Різдво від Діви, що прийняла Бога, слухаючи таку похвалу:

Радуйся, Оселе Бога неосяжного; радуйся, Двері дивної таємниці; радуйся, для невірних сумнівне Диво; радуйся, для вірних несумнівна Похвало; радуйся, Коліснице пресвята для Того, Хто перебуває на Херувимах; радуйся, Світлице преславна для Того, Хто живе на Серафимах; радуйся, бо Ти супротивників до згоди привела; радуйся, бо Ти дівоцтво і різдво сполучила; радуйся, бо Тобою знищено злочин; радуйся, бо Тобою відчинено рай; радуйся, Ключе до Царства Христового; радуйся, Надіє на блага вічні.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 9

Все єство Ангельське здивувалося великому ділу Твого вочоловічення, Господи, бо побачило неприступного Бога, як приступну для всіх людину, що з нами перебуває і чує від усіх: Алилуя.

Ікос 9

Красномовців велемовних бачимо перед Тобою, Богородице, як риб безголосих, бо вони неспроможні висловити, як Ти, залишаючись Дівою, змогла народити. А ми, дивуючись таємниці, з вірою взиваємо:

Радуйся, премудрості Божої Вмістилище; радуйся, провидіння Його Скарбнице; радуйся, бо Ти мудрих виявляєш як немудрих; радуйся, бо хитромовних показуєш, як німих; радуйся, бо люті дослідники розум втратили; радуйся, бо зів’яли байкотворці; радуйся, бо афінейські хитрі плутаниці Ти роздираєш; радуйся, бо рибальські мережі наповнюєш; радуйся, бо з глибини невідання виводиш; радуйся, бо розум багатьох просвіщаєш; радуйся, Кораблю тих, хто хоче спастися; радуйся, Пристановище тих, хто плаває по морю життя.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 10

Бажаючи спасти світ, всього Прикраситель до нього Самообітуваним прийшов і був Пастирем як Бог, ради нас став чоловіком, щоб подобою подібне призвати і почути як Бог: Алилуя.

Ікос 10

Ти є стіною дівам, Богородице Діво, і всім, хто до Тебе припадає; бо Творець неба і землі обрав Тебе, Пречиста, оселившись в утробі Твоїй, і навчив всіх взивати до Тебе:

Радуйся, Стовпе дівоцтва; радуйся, Двері спасіння; радуйся, Начальнице духовного відродження; радуйся, Подателько Божої ласки; радуйся, бо Ти відродила тих, що зародились у соромі; радуйся, бо Ти навчила окрадених розумом; радуйся, бо Ти розтлителя розуму знищуєш; радуйся, бо Ти Сівача чистоти народила; радуйся, Світлице безсіменного уневіщення; радуйся, бо Ти вірних із Господом поєднала; радуйся, добра Вихователько дів; радуйся, бо Ти невістоприкрасителька душ святих.

Радуйся, невісто Неневісная.

Кондак 11

Перемагається всяке оспівування, що намагається доторкнутися до безлічі щедрот Твоїх, Господи, бо коли б ми принесли Тобі, Царю Святий, стільки пісень, як піску на березі моря, то нічого не зробили б відповідного тому, що Ти дав нам, що співаємо Тобі: Алилуя.

Ікос 11

Ми дивимось на Пречисту Діву, як на світлоносну свічку, що з’явилась нам, сущим в темряві, бо, засвічуючи духовне світло, Вона приводить всіх до пізнання Бога, а вшановується такою хвалою:

Радуйся, Променю Сонця духовного; радуйся, Світило не- згасаючого Світла; радуйся, Блискавко, що освітлює душі; радуйся, Громе, що страшить ворогів; радуйся, що вельми світлою сяєш просвітою; радуйся, бо Ти повноводною розливаєшся рікою; радуйся, Образе живоносної купелі; радуйся, бо Ти знищуєш грішну нечистоту; радуйся, Купеле, що омиває совість; радуйся, Чаше, що подає радість; радуйся, Пахощі Христового благоухання; радуйся, Життя, повне таємничої радості.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 12

Благозволивши подати людям благодать прощення гріхів, Той, Хто всі гріхи прощає, прийшов Сам до людей, що відійшли від Його ласки, й, розірвавши рукописання, чує від усіх: Алилуя.

Ікос 12

Прославляючи Народженого Тобою, хвалимо Тебе, Богородице, всі ми, як Божий живий храм, бо Господь, що все тримає рукою Своєю, оселившись в утробі Твоїй, освятив, прославив Тебе й навчив усіх взивати:

Радуйся, Скиніє Бога Слова; радуйся, Свята над святими; радуйся, Ковчеже, позолочений Духом; радуйся, Скарбнице життя невичерпна; радуйся, дорогоцінний Вінче володарів побожних; радуйся, чесна Похвало ієреїв боголюбивих; радуйся, Стовпе непохитний Церкви Христової; радуйся, держави нерушима Стіно; радуйся, бо через Тебе досягаються перемоги; радуйся, бо через Тебе падають вороги; радуйся, тіла мого Зцілення; радуйся, душі моєї Спасіння.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 13

ОПрехвальна Мати, що породила Найсвятіше Слово! Прийми нині наше приношення й від усякої позбав напасті всіх, і         від майбутньої муки врятуй тих, що співають Тобі: Алилуя.

(Цей кондак читається тричі)

Ікос 1

Ангел найстарший з неба посланий був вітати Богородицю: «Радуйся!» І, враз, безплотним голосом, бачачи Твоє воплочення, Господи, здивований стояв, взиваючи до Богородиці:

Радуйся, бо через Тебе радість засяє; радуйся, бо через Тебе прокляття зникне; радуйся, Адама грішного спасіння; радуйся, від сліз Єви визволення; радуйся, Височино, для помислів людських неприступна; радуйся, Глибино, для Ангельських очей неоглядна; радуйся, Престоле Царський; радуйся, бо Ти носиш Того, Хто все носить; радуйся, Зоре, що Сонце попереджає; радуйся, Утробо Божого втілення; радуйся, бо Тобою відновлюється творіння; радуйся, бо через Тебе поклоняємося Творцеві.

Радуйся, Невісто Неневісная.

Кондак 1

Непереможній Воєводі — переможнії ми, звільнившися від бід, вдячні пісні підносимо Тобі, раби Твої, Богородице. Але Ти, що маєш державу непереможну, від усяких бід нас визволи, щоб до Тебе взивати:

Радуйся, Невісто Неневісная.

Пісня 7
Канон Ісусу Найсолодшому, глас 2

Ірмос: Троє Твоїх отроків відкинули безбожні повеління образу золотому на полі Деїри служити; посеред вогню ж ввергнуті, окроплені росою співали: благословен єси, Боже отців наших.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Христе Ісусе, ніхто не нагрішив од віку на землі, як нагрішив я, окаянний і блудний, о Ісусе мій. Тому, Ісусе мій, оспівуючи. Тебе, взиваю: змилосердься до мене, благословенний Боже отців наших.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Христе Ісусе, до страху Твого пришпили мене, взиваю, о Ісусе мій, і скеруй мене нині до пристані благозатишної, Ісусе мій щедрий, тому, що співаю Тобі, спасаємий: благословен єси, Боже отців наших.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Христе Ісусе, безліч разів обіцяв я Тобі, пристрасний, покаятися, о Ісусе мій, але обманув, окаянний. Тому, Ісусе мій, взиваю до Тебе: нечутливу душу мою просвіти, Христе, отців Боже, благословен єси.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Всенепорочна, що породила Христа Ісуса дивно, надприродно, моли ж Його через єство простити мені всі прогрішення мої, Отроковице, щоб я, спасенний, взивав: благословенна єси Ти, що породила Бога у плоті.

Канон Богородиці, глас 8

Ірмос: Отроки, що з Юдеї прийшли, колись у Вавилоні вірою в Тройцю полум’я в печі перемогли, співаючи: отців наших Боже, благословен єси.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Бажаючи наше спасіння вчинити, Спасе, Ти до утроби Дівичої вселився, і заступницею світові показав Її: отців наших Боже, благословен єси.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Благоволителя милости, Якого Ти родила, Мати Чистая, ублагай позбавити від прогрішень і душевних скверн всіх, що з вірою взивають: отців наших Боже, благословен єси.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Як скарб спасіння, і джерело нетління, і стовп утвердження, і двері покаяння показав Ти Ту, що Тебе породила, всім, хто кличе: отців наших Боже, благословен єси.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Тілесні слабкості і душевні недуги, Богородительнице, любов’ю приступаючих до покрову Твого сподоби зцілити, Діво, що Спаса Христа нам породила.

Канон Ангелу-Охоронителю, глас 8

Ірмос: Отроки, що з Юдеї прийшли, колись у Вавилоні вірою в Тройцю полум’я в печі перемогли, співаючи: отців наших Боже, благословен єси.

Приспів: Святий Ангеле Божий, Охоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Бути милостивим до мене Бога ублагай, Господній Ангеле: тебе бо маю за заступника по всі дні життя мого, наставника й Охоронителя, від Бога дарованого мені навіки.

Приспів: Святий Ангеле Божий, Охоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Не залиш подорожньої душі моєї окаянної бути вбитою розбійниками, святий Ангеле, бо вона від Бога передана тобі непорочною, а настав її на путь покаяння.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духу.

Всю мою душу осоромлену приводжу від лукавих моїх помислів і діл, попередь мене, наставниче мій, зцілення подаючи мені благими помислами, щоб ухилятися мені завжди на праві стезі.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Премудрістю і кріпостю Божественною наповни, Іпостасна Премудросте Вишнього, ради Богородиці, всіх співаючих з вірою: отців наших Боже, благословен єси.

Канон всім святим, глас 8

Ірмос: Отроки благочестиві у Вавилоні золотому образові не поклонилися, але у вогні посеред печі орошені пісню співали, мовлячи: превозносимий отців і нас, Боже, благословенний Ти.

Приспів: Всі святі, моліть Бога за нас.

Святих чини, що безперестанно восхваляєте Того, Хто в святих спочиває, їжею небесною насолоджуєтесь і в радості святкуєте, співаючи: отців наших Боже, благословенний Ти.

Приспів: Всі святі, моліть Бога за нас.

Світловидні святителі, і преподобні, і пророки, і священномучеників багатство досточудне, в пості просяявши світло, завжди моліться за нас, щоб ми помилувані були і співали разом з вами: отців наших Боже, благословенний Ти.

Приспів: Всі святі, моліть Бога за нас.

Радісно оспівуємо собор всіх святих Твоїх, Господи, що звідусіль зібралися разом і роди, і достоїнства і спільноти; з ними ж співаємо, взиваючи: отців наших Боже, благословенний Ти.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Разом з мучениками і преподобними отцями, з пророками і всіма святими ублагай, Пречиста, Єдиного, що у святих спочиває, освятивши всіх нас, які славословлять тебе по всі віки.

Канон заупокійний, глас 2

Ірмос: Богопротивне повеління беззаконного мучителя високе полум’я підняло; Христос же послав побожним юнакам росу духовну, Він благословенний і прославлений.

Приспів: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Ти, що всюди єси, Господи, зійшов, щоб спасти давно зведений людський рід. Тому мученики молять Тебе: тих, кого преставив єси від земних, в землі тихих, Спасе, упокой.

Приспів: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Перебуваючи між мертвими, Христе, омертвіння скинув Ти, і нині від смерті гріховної, Владико, визволи рабів Твоїх і яви їх спадкоємцями Царства Твого.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу.

Великим і невимовним Твоїм милосердям і незміримою безоднею чоловіколюбства Твого, Христе, прощення прогрішень померлим подай і яви їх чистими благодаттю Твоєю.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Світильником Ти була, Діво, Божественної слави сяйво носячи, Духом Того, Хто у плоті нам з’явився і сяйвом Божества Свого знищив темряву пекла, Богообрадувана.

Пісня 8

Канон Ісусу Найсолодшому, глас 2

Ірмос: Бога, що ввійшов у піч вогненну до отроків юдейських і перетворив полум’я на росу, оспівуйте діла Господні, і підносьте по всі віки.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Тебе, Ісусе мій, благаю: як і блудницю, Ісусе мій, позбавив Ти від багатьох згрішень, так і мене, Ісусе Христе мій, визволи, і очисти осквернену душу мою, Ісусе мій.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Схилився я, Ісусе, до тваринних насолод, худобою безсловесною став і скотові насправді, о Ісусе мій, страсно, окаянний, уподібнився, Спасе, тому, Ісусе, безсловесности мене позбав.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Впав я, о Ісусе, до душотлінних розбійників, втратив свій одяг боготканий і лежу нині, Ісусе мій, ранами уражений: возлий, Христе мій, на мене єлей і вино.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Ти, що носила Ісуса мого й Бога Христа несказанно, Богородице Маріє, моли Його завжди, щоб від бід спастися рабам Твоїм і співцям Твоїм, Неспокушеномужня Діво.

Канон Богородиці, глас 8

Ірмос: Царя Небесного, що Його славлять воїнства ангельські, хваліте й превозносіте по всі віки.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Не погордуй, Діво, тими, хто потребує від Тебе помочі, оспівуючи й превозносячи Тебе повіки.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Немочі душі моєї й тілесні хвороби зціляєш Ти, Діво: тому-то прославлю Тебе, Чиста, повіки.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Зцілень багатство виточуєш Ти тим, хто з вірою співає Тобі, Діво, і пре-возносить невимовне Твоє різдво.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Напастей Ти прилоги відганяєш і пристрастей нашестя, Діво; тому-то оспівуємо Тебе по всі віки.

Канон Ангелу-Охоронителю, глас 8

Ірмос: Царя Небесного, що Його славлять воїнства ангельські, хваліте й превозносіте по всі віки.

Приспів: Святий Ангеле Божий, Охоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Від Бога посланий, преблагий Ангеле, утверди життя моє, раба твого, і не залиш мене повіки.

Приспів: Святий Ангеле Божий, Охоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Тебе, Ангеле, суще благо душі моєї, наставника й Охоронителя, преблаженний, оспівую повіки.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духу.

Будь мені покровом і заборолом у день іспиту всіх людей, коли вогнем випробовуватимуться діла добрі й злі.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Будь мені помічницею й спокоєм, Богородице Приснодіво, рабу Твоєму, і не залиш мене бути позбавленим Твого владарювання.

Канон всім святим, глас 8

Ірмос: Богомовні отроки полум’я і вогонь у печі потоптали, співаючи: благословіть, усі діла Господні, Господа.

Приспів: Всі святі, моліть Бога за нас.

Святителі, пророки, апостоли, мученики і всі святі, що подвиг звершили і священне перебування разом з Ангелами отримали, з ними ж просіть очищення всім нам і великої милості.

Приспів: Всі святі, моліть Бога за нас.

Умертвивши плоть багатьма трудами, життя майбутнього сподобились ви, преподобні; щоб й нам його отримати, моліться, угодники Божі, благаємо вас.

Приспів: Всі святі, моліть Бога за нас.

Священики Твої, Христе, правдою істинно зодягнені, і всі святі від віку нині разом радіють, бачачи благість Твою Божественну. І нас її споглядати сподоби, Чоловіколюбче, заради ходатайства святих Твоїх.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Богородителько Чиста, зі всіма пророками і мучениками, священномучениками і всіма святими моли Всемилостивого Спаса ущедрити нас, молимось Тобі.

Канон заупокійний, глас 2

Ірмос: Піч вогненна колись у Вавилоні з Божого веління чудеса явила, халдеїв опаляючи, росою покривала вірних, що співали: благословіть, усі діла Господні, Господа.

Приспів: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Показав єси нам смерть ворогів сходженням Твоїм, як Безсмертний; божественною ж силою Твоєю, Безсмертний, показав єси нам шлях життя, який мученики нині достойно отримали.

Приспів: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Славою Твоєю насолодитись преставлених сподоби, очищаючи ганьбу злочинного гріха, як Чоловіколюбець, бо Ти, Владико, Єдиний явився без гріха.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу.

Виправив Ти нас, Христе, що в тління смертне впали, смертю своєю даруючи життя і поживу вічну, і радість постійну, якої преставлених сподоби, як Милостивий.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Страшна і велична тайна різдва Твого, Богомати, бо Ти народила Бога, Якого смерть не втримала і гріб не розтлив. Тому Тебе, Пречиста, ми, всі народи, славимо.

Пісня 9
Канон Ісусу Найсолодшому, глас 2

Ірмос: Від Бога Бога Слово, Який невимовною мудрістю прийшов оновити Адама, що через споживання плоду в тління гріховне впав, від Святої Діви невимовно втіленого нас ради, вірні єдиномудрено піснями величаймо.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Перевершив я, Ісусе мій, Манасію, блудницю, блудника й розбійника, Щедрий Ісусе, в ділах безсоромних і бездумних, але Ти, Ісусе мій, попередивши мене, спаси.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Від Адама всі згрішили, Ісусе мій, і перед законом, і в законі, Ісусе, і по законі, я окаянний, Ісусе мій, і в благодаті переможений пристрастями, але Ти, Ісусе мій, провидінням Твоїм спаси мене.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Нехай не буду я відлучений, Ісусе мій, від невимовної Твоєї слави, нехай не отримаю я участи ліворучного стояння, Ісусе Найсолодший, але Ти мене до десних овець Твоїх причисли, Христе Ісусе мій, і упокой, як Благоутробний.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Богородице, єдина Неспокушеномужня Діво Маріє, що Ісуса носила в Собі, Його, Чистая, умилостив, як Сина Твого й Зиждителя, позбавити тих, що прибігають до Тебе, спокус, бід і вогню майбутнього.

Канон Богородиці, глас 8

Ірмос: Воістину Богородицю Тебе сповідуємо, спасенні Тобою, Діво Чистая, з ликами безплотними Тебе величаючи.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Від потоку сліз моїх не відвернися Ти, що від усякого лиця всяку сльозу втираєш, Діво, що Христа породила.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Радістю моє серце наповни, Діво, Ти, що радости прийняла переповнення, гріховну печаль знищуючи.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Пристановищем і заступництвом будь тим, хто до Тебе прибігає, Діво, стіною непорушною, прибіжищем, покровою і радістю.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Світла Твого промінням просвіти, Діво, морок незнання відганяючи, благо-вірно сповідуючих Тебе, Богородицю.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

На місці озлоблення від немочі, упокореного мене, Діво, зціли, нездоров’я у здоров’я перетворюючи.

Канон Ангелу-Охоронителю, глас 8

Ірмос: Воістину Богородицю Тебе сповідуємо, спасенні Тобою, Діво Чистая, з ликами безплотними Тебе величаючи.

Приспів: Господи Ісусе Христе, Боже мій, помилуй мене.

Помилуй мене, єдиний Спасе мій, як Милостивий і Милосердний, і праведних ликів сотвори мене причасником.

Приспів: Святий Ангеле Божий, Охоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Даруй мені мислити і завжди чинити, Господній Ангеле, добре і корисне, і як сильного яви мене в немочі й непорочного.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духу.

Маючи дерзновення до Царя Небесного, Його ж моли з іншими безплотними помилувати мене окаянного.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Багато сміливості маючи до Втіленого із Тебе, Діво, розв’яжи мене від уз і подай мені визволення і спасіння молитвами Твоїми.

Канон всім святим, глас 8

Ірмос: Швидше ніж сонце Світильник Бог нам возсіяв…

Приспів: Всі святі, моліть Бога за нас.

Вас, священнодіючі пастирі, лик святих пророків, праведних множество незліченне, соборе мучеників, посників дівственників і всіх святих, священними піснями ублажаємо, моліть Владику всіх за спасіння душ наших.

Приспів: Всі святі, моліть Бога за нас.

Служителі Владики, ви стали священиками Таїнств і приєднались до служителів небесних; разом з ними і за нас моліться, молимо вас.

Приспів: Всі святі, моліть Бога за нас.

Із священномучениками разом і з усіма пророками ублажаємо всіх преподобних і праведних, дів і жон, що вірою славно послужили; їх молитвами, Христе, спаси від геєни душі наші.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Мати Діво Чистая, щедролюбивого Бога плоттю породивши, моли Його завжди з усіма святими, спасти від бід нас, що постійно Тебе величаємо.

Канон заупокійний, глас 2

Ірмос: Істинною Богородицею тебе сповідуємо, спасені Тобою, Діво чиста, з хорами безтілесних Тебе величаємо

Приспів: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Владу над живими і мертвими маючи, життя Начальниче, подай, Владико, тим, що від землі до Тебе перейшли, небесний спадок і світлість святих і преславних страстотерпців Твоїх.

Приспів: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Преславне множество святих твоїх, Христе, безперестанно молить Тебе: яви, Господи, представлених Тобою у вірі причасниками вічного життя.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу.

Спасе мій, Ти весь єси насолодою світловидною, Ти весь бажанням несповненним; потоками поживи Твоєї і водою відпущення напій спочилих, що безперестанно Тебе славлять.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Тебе, Богородице, нині достойно ми, вірні, ублажаємо, тримаючись богодухновенних слів Твоїх, бо Ти Єдина земним Бога породила, що смерті силу зруйнував, Мати Діво.

Молитва до Господа нашого Ісуса Христа

Владико Господи Ісусе, Боже мій, що ради невимовного Свого чоловіколюбства на кінець віків у плоть зодягнувся від Приснодіви Марії, славлю Твій спасенний промисел за мене, раба Твого, Владико; піснесловлю Тебе, бо через Тебе я Отця пізнав; благословляю Тебе, бо через Нього й Дух Святий у світ прийшов; поклоняюся Твоїй по плоті Пречистій Матері, що послужила такій страшній тайні; величаю Твої ангельські ликостояння, як оспівувачів і служителів Твоєї величности; ублажаю Предтечу Іоана, що Тебе хрестив, Господи; шаную й пророків, що провозвістили про Тебе, прославляю апостолів Твоїх святих, вшановую і мучеників, священиків же Твоїх славлю; поклоняюся преподобним Твоїм і всіх Твоїх праведників вшановую. Таку велику невимовну безліч лику Божественного приводжу Тобі, Всещедрому Богові, раб Твій, і прошу моїх згрішень прощення дарувати мені ради всіх Твоїх святих, а особливо заради святих Твоїх щедрот, бо Ти благословен єси по віки. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Прийми, всіма благами сповнена, Пречиста Владичице Богородице, ці чесні дари, що Тобі єдиній приносимо ми, недостойні раби Твої, з усіх родів обрана, що стала вищою за все небесне і земне творіння, бо через Тебе перебував Господь сил з нами і через Тебе ми пізнали Сина Божого, і сподобилися Святого Тіла Його і Пречистої Крові Його; тому-то, Богоблаженна, в родах родів ублажають Тебе, від Херувимів світліша і Серафимів чесніша. І нині Всеоспівана, Пресвята Богородице, не переставай молитися за нас, недостойних рабів Твоїх, щоб звільнитися нам від усякої ради лукавого і від усякої напасті, і зберегтися нам неушкодженими отрутою злоби диявольської, але навіть до самої смерті молитвами Твоїми неосудними нас збережи, щоб Твоїм заступництвом і допомогою спасені, за все хвалу, подяку, славу й похвалу возсилали в Тройці Єдиному Богу і всіх Сотворителю нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва до Ангела-Охоронителя

Ангеле Христів святий, до тебе припадаючи, молюся, Охоронителю мій святий, даний мені від святого Хрещення на збереження душі і тілу моєму грішному. Я ж своїм лінивством і своїми злими звичаями прогнівив твою пречисту світлість, і відігнав тебе від себе всіма моїми нечестивими ділами: обманом, наклепом, заздрістю, осудженням, презирством, непокірністю, ненавистю до братів і злопам’ятством, сріблолюбством, перелюбом, лютістю, скупістю, об’їданням ненаситним і пияцтвом, пустомовством, злими та блудними помислами, гордим звичаєм і похітливим біснуванням, маючи своє бажання до всякої плотської насолоди. О, яке зле є волевиявлення моє, його ж і тварина безсловесна не чинить! Як же зглянешся або приступиш до мене, як до пса нечистого; яким поглядом, Ангеле Христів, глянеш на мене, міцно схопленого мерзенними ділами; як зможу тепер просити відпущення моїх гірких і злих, і лукавих діянь, в які падаю в усі дні і ночі, і повсякчас? Але молюся Тобі, припадаючи, Охоронителю мій святий, змилосердься наді мною грішним і недостойним рабом твоїм (ім’я); будь мені помічником і заступником проти злого мого супротивника, святими твоїми молитвами, і Царства Божого причасником мене вчини зі всіма святими навіки. Амінь.

Молитва до всіх святих

Боже Святий, Ти у святих спочиваєш, голосами трисвятими на небесах Ангели Тебе оспівують, Ти людьми на землі у святих Твоїх прославлений, кожному в міру дару Христового подаєш Духом Твоїм Святим благодать, настановивши нею в Церкві Твоїй Святій одних апостолами, інших — пророками, одних — благовісниками, а інших — пастирями і вчителями. Через слово їх, в якому Ти Сам все і у всьому дієш, багато стали святими, в кожному роді і родах різними чеснотами Тобі добре вгодивши і ради Тебе нам образ своїх благих подвигів залишивши, і в радості проживши, готові і нам, що наставляємось ними, допомогти боротись із тим, чим самі спокушені були. Згадуючи всіх цих святих і похваляючи їх Боговгодне життя, Тебе Самого, що в них діяв і бажанням, і діянням, прославляю, і, віруючи, що їх добродійства є Твоїми дарами, щиро молю Тебе, Святий над святими: дай мені, грішному, наслідувати їх вчення, віру, довготерпіння, любов і за їх молитовною допомогою, а, особливо, Твоєю всесильною благодаттю, сподобитися разом з ними небесної слави і хвалити Пресвяте ім’я Твоє Отця, і Сина, і Святого Духа на віки. Амінь.

Молитва за спочилих

Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі і надії на життя вічне спочилих рабів Твоїх і як Благий і Чоловіколюбний, що гріхи відпускаєш і неправду знищуєш, полегши, відпусти і прости всі гріхи їх вільні і невільні, визволи їх від вічної муки і вогню геєнського і даруй їм причастя й насолоду вічних Твоїх благ, приготованих Тобою для тих, хто любить Тебе. Бо хоч вони і згрішили, але не відступили від Тебе, а несумнівно в Отця і Сина, і Святого Духа вірували, в Тройці славимого Бога і Тройцю в Єдинстві православно до останнього подиху свого сповідували. Тому милостивим будь до них і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми, як Щедрий, упокой, бо немає людини, яка жила б і не згрішила, а Ти один без усякого гріха, і правда Твоя — правда навіки Бо Ти один Бог милості, щедрот і чоловіколюбства єси, і тобі славу возсилаємо Отцю, і Сину, і Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Достойно є, і це є істина, славити Тебе, Богородицю, Присноблаженну і Пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Трисвяте по Отче наш.

Священик: Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь (і читає належний кондак).

Тропар всім святим

Апостоли, мученики і пророки, святителі, преподобні і праведні, що добре подвиг звершили і віру зберегли, маючи заступництво за нас до Спаса, Його, як Благого, моліть, молимося, щоб спастися душам нашим.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу.

Зі святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, де нема ні недуги, ні скорбот, ні зітхань, а життя безкінечне.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Як первістки природи Тобі, Господи, Творцеві творіння, вселенна приносить богоносних мучеників. їхніми молитвами, в мирі глибокім, Богородицею Церкву Твою — людей Твоїх збережи, Многомилостивий.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору