«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 7. Субота

У суботу на ранній

Після 1-ї кафизми сідальні мученичі. Глас 7

Святі, моліться подати нам прощення гріхів на­ших і визволитися нам від грядущих мук і гіркої смерті, молимось.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Святі Твої, Господи, на землі подвизаючись, воро­га подолали і ідольську оману знищили; тому й вінці від Тебе прийняли, Владики Чоловіколюбця і мило­стивого Бога, що подає світові велику милість.

Слава, і нині… богородичний: Як на скарбницю на­шого воскресіння, на Тебе уповаючи, Всехвальна, виведи із рову і глибини гріхів; Ти бо спасла від смерті винних у гріхах, народивши наше спасіння; Ти до Різдва Діва, і в Різдві — Діва, і після Різдва знову пере­буваєш Дівою.

Після 2-ї кафизмі сідальний. Глас 7

Радуйтеся, праведні, і нехай веселяться небесні сили: бо на землі мученики, подвизаючись, подола­ли ворога і оману ідольську знищили; нехай торже­ствує Церква, святкуючи перемогу подвигоположника і єдиного переможця Христа Бога, що подає світові велику милість.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Мученики Твої, Господи, ворога перемогли і ома­ну ідольську посоромили, озброївшись силою хреста Твого; тому й з ангелами, співаючи, виголошують пісню перемоги, славлячи Тебе, Христе; їхніми мо­литвами подай душам нашим очищення і велику милість.

Стих: Великі скорботи у праведних, і від усіх них визво­лить їх Господь.

У країні живих, Господи, і в оселях праведників Твоїх вчини душі, яких ми творимо пам’ять, Чоловіколюбче; якщо вони згрішили в житті, як милости­вий і благоперемінитель Бог, прости, подаючи світові велику милість.

Слава, і нині… богородичний: Безневісна Отроко­вице всенепорочна, від Твоїх кровей втіленого Бога нашого завжди благай з пророками, і святителями, і мучениками спастися душам нашим.

Канон мученикам, святителям, і преподобним, і померлим.
Творіння Йосифове. Глас 7

Пісня 1

Ірмос: Богу, що допомагав у Єгипті Мойсею вивести Ізраїля, Йому єдиному співаємо, бо Він прославився.

Собор мучеників неулесливих усю оману супротив­ника переміг і нині радується перед лицем Сотворителя їх.

Святителі Христові і всі преподобні, подвизаючись благодаттю, сподобилися вічної насолоди.

Визволи нас, Христе, від усякого гніву молитвами пророків, і преподобних, і святих жон, і спаси душі наші.

Слава… Ти, Слове, сотворив мене із землі і повелів знову повернутися в землю; упокой тих, що преставилися у вірі.

І нині… Пречиста Мати, що народила Бога Пресвя­те Слово, освяти тих, хто з любов’ю Тебе прославляє.

Другий канон померлим співаємо, якщо нема святого в Мінеї.
Творіння Феофанове. Глас 7

Ірмос: Повелінням Твоїм на суху землю перетворилося водне єство, що раніше розливалося, Господи; тому Ізраїль пройшов як по суші, співаючи Тобі пісню перемоги.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Святі мученики, прикрашені чеснотами, сяючи благочестям, принесли себе як божественну жертву Христу Богу.

Стих: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Многомилостивий Господи, сподоби спочилих рабів Твоїх прилучитися до зорі неприступного і трисонячного сяяння, де немає ні хвороб, ні печалі, ні зітхання.

Слава… Єство, засуджене на смерть, Ти, Христе Життєдавче, будучи іпостасним життям, оновив; тому, як єдиний Щедрий, упокой спочилих у вірі.

І нині… Ти, Пречиста, виправила падіння прама­тері, народивши Бога Слово, Який її воскресив і су­щим у гробах вдихнув життя владою божественною.

Пісня 3

Ірмос: Ти утвердив небеса словом і основу землі укріпив на водах многих; утверди мою душу у волі Твоїй, Чоловіколюбче.

Побиті камінням і вкинуті в рів, ви, мученики, знищили всю силу лукавого і залишилися непереможеними духом.

Зорею божественного вчення і промінням чеснот, премудрі святителі, ви вірних просвіщаєте, розігнав­ши весь морок єресей.

Умертвившись світові, преподобні Твої, Христе Слове, воістину успадкували потойбічне життя; за­ради їх, Щедрий, ущедри всіх нас.

Слава… померлим: За тих, що спочили у вірі і надії, всі молимося всеблагому Владиці помилувати їх у час суду.

І нині… богородичний: Не залишивши лона Отця, Слово явилося із Твого лона, Пречиста, носиме як немовля; начало прийняв від Тебе Безначальний.

Інший.

Ірмос: На початку небеса всесильним словом Твоїм утвер­див, Господи Спасе, і вседіючим Божим Духом усю силу їхню; на нерухомому камені сповідання Твого утверди мене.

Собори мучеників мужньо показали юнацьке ве­лике терпіння, прийнявши рани у стражданнях, ба­жаючи Твоєї нетлінної слави і краси.

Прийми, Милостивий, у вічне Твоє життя душі спочилих у надії, і осели їх, Владико, на жаданому і божественному лоні праведного Авраама, і прилучи до блаженного Лазаря.

Слава… Ти зійшов з небес, благоутробний Спасе, щоб спасти рід людський; сподоби побожно спочилих насолоджуватися духовним світлом і Твоєю божествен­ною славою і радістю, заради Твого милосердя.

І нині… Закони єства перевершилися на Тобі, Чи­ста, коли Ти зачала неосяжне Слово; і нам був даро­ваний божественний закон, що подає прощення всім сущим у відчаї благодаттю божественної любові.

Пісня 4

Ірмос: Твоє, Христе, пришестя у плоті сповіщаючи, про­рок Авакум взивав: слава силі Твоїй, Господи.

Укріплені любов’ю до Господа, мученики знесили­ли ворожу силу, тому ублажаються.

Як ягнята Пастиря і Агнця, блаженні святителі, ви явилися словесному стаду божественною благо­даттю.

Як многосвітлі зірки, сяючі чеснотами, просвітіть повноту вірних, преподобні отці наші.

Слава… Мужні жони і собор святих пророків при­лучилися до єдиного торжества небесної благості.

І нині… Моли, Всехвальна, Сина, Якого народила, позбавитися рабам Твоїм усяких спокус і скорбот.

Інший.

Ірмос: Лона Отчого не залишивши, зійшов Ти на землю, Христе Боже; тайну почув провидіння Твого і прославив Тебе, єдиний Чоловіколюбче.

Мученики Твої, Христе, перетерпівши болісті в стражданнях, увінчалися вінцями правди Твоєї і славлять Твою силу.

Всещедрий і Милостивий, сподоби спочилих у бла­гочесті Твоєї надприродної світлості, коли Ти прий­деш у славі Твоїй з ангелами Твоїми.

Слава… Сподоби, Блаже, раніше спочилих, що славлять Тебе, Чоловіколюбче, насолоджуватися трисвітлою зорею і єдиним сяянням Божества.

І нині… Ти, що лона Отчого не залишив, Христе, в дівочому лоні оселився і визволив від смерті тих, хто ублажає Богоматір як єдину всехвальну.

Пісня 5

Ірмос: Зранку молиться дух мій до Тебе, Боже, бо Ти є світло, і Твої повеління стали зціленням для рабів Твоїх, Чоловіколюбче.

До ран тілесних ви були байдужими, страстотерпці, і рани всіх зціляєте і пристрасті божественними ва­шими ранами.

Святителі Христові, ви прийняли владу на землі зв’язувати і розрішати; тому розрішіть наші гріховні нерушимі кайдани.

Чистим розумом з’єдналися з Богом собори посників, пророків, і праведних, і жон чесних, які тор­жествують, радіючи радістю вічною.

Слава… померлим: Як єдиний Многомилостивий, спочилих у вірі від життя земного, Христе, сотвори жителями раю, Чоловіколюбче.

І нині… богородичний: Чертогом непорушним став­ши Богові, моли Його, Всесвята Діво, сотворити мене жителем чертога духовного.

Інший.

Ірмос: Господи Боже мій, з ночі до ранку молюся Тобі: подай мені прощення гріхів моїх і до світла Твоїх повелінь направи путі мої.

Живоносною мертвістю, витканою в стражданнях, всехвальні мученики, світлоодягнені, виблагайте спокій божественний душам, раніше спочилим.

Із недослідимих скарбниць проливаєш Ти, Спасе, благоутробіє; благозволи оселитися в небесних оселях з первородними Твоїми душам, яких Ти преставив.

Слава… Тяготу відклавши і від ланцюгів розв’я­завшись, раби Твої, Христе, перейшли до небесного життя; благозволи, Спасе, насолоджуватися їм Твої­ми святими світлостями.

І нині… Владичице Богомати, подай прощення моїх гріхів і відпусти мої провини, бо Ти, Всенепорочна, народила іпостасне життя.

Пісня 6

Ірмос: Іона із черева пекла взивав: виведи із тління життя моє; ми ж до Тебе взиваємо: всесильний Спасе, помилуй нас.

Ви скинули піднесення ворога, всехвальні воїни, будучи піднесеними до Бога, і стали небесними гро­мадянами.

Єресей зиму відігнавши, істинні Христові святи­телі, ви привели до істинної весни безліч благочесних вірних.

Силою Твоєю, Христе, виправдалися безліч пре­подобних, і пророків, і святих жон і нині насолоджу­ються незаходимим світлом.

Слава… померлим: Преставив Ти від тимчасового життя рабів твоїх, Щедрий, але сподоби їх бути спільниками вічної радості та істинного життя.

І нині… Освяти, Всесвята Діво, рабів Твоїх, наро­дивши плоттю Пресвяте Слово; Його ж оспівує все, що дише.

Інший.

Ірмос: Плаваючий у морі житейських піклувань, з ко­раблем гріхів утопаючий і душетлінним звіром поглинутий, як Іона, Христе, взиваю до Тебе: із смертоносної глибини виведи мене.

Собор мучеників, перетерпівши нестерпні болі, успадкував безболісну солодкість і прийняв вінці правди від живоносних рук Божих

Слава… З праведними, де собори святих і де світ­лість преподобних і насолоджений вічного життя, упокой раніше спочилих рабів Твоїх, Милостивий, як Бог безсмертний.

І нині… Той, що божественною волею і всемогут­ньою силою все привів із небуття до буття, із Твоєї утроби народився, Чиста, і богоначальним сяянням просвітив сущих у темряві смертній.

Пісня 7

Ірмос: Будучи в печі халдейській, Авраамові юнаки ра­дувалися з ангелом, промовляючи: отців наших Боже, бла­гословенний Ти.

Своєю кров’ю страстотерпці погасили полум’я нечестя, співаючи: отців наших Боже, благословенний Ти.

Прославмо святителів, які просвітили світ, співа­ючи: отців наших Боже, благословенний Ти.

Нехай вшанується святий собор пророків і препо­добних, який співає: отців наших Боже, благословен­ний Ти.

Слава… Позбав геєни, Христе Щедрий, вірних ра­бів Твоїх, яких Ти прийняв, що взивають: отців на­ших Боже, благословенний Ти.

І нині… богородичний: Як чеснішу за ангелів оспі­вуємо Богородицю, взиваючи: отців наших Боже, бла­гословенний Ти.

Інший.

Ірмос: Піч вогняну у давнині юнаки показали росоносною, єдиного Бога оспівуючи і промовляючи: всехвальний отців Бог і прославлений.

Собори мучеників, носячи вінці, духовно стоять навколо Царя слави з ангельськими силами, взива­ючи: отців наших Боже, благословенний Ти.

Ти, Щедрий, маєш владу смерті і життя; сподоби божественної насолоди тих, що преставилися у вірі Твоїй, Спасе, взиваючи: отців наших Боже, благосло­венний Ти.

Слава… Просвіщаючи світлом духовного світлосяяння, Христе, осели в небесних оселях тих, кого Ти преставив, щоб вони безперестанно славословили Тебе з угодниками Твоїми.

І нині… Той, Хто раніше без матері від Отця, нині ж без отця із Тебе, Діво, невимовно народився Христос, заради нас, людей, одягнувся у плоть: благосло­венний, Пречиста, плід утроби Твоєї.

Пісня 8

Ірмос: Уподібнюючись юнакам у печі, прийнявши духовну росу, вірою взиваємо: благословляйте, діла Господні, Господа.

Храми ідольські розвергли, всеславні страстотерпці, ви створили себе храмами Духа, мужньо за­кінчивши подвиг.

Ви, святителі, явилися як запашні квіти, богопізнанням звеселяючи душі побожних вірних; тому достойно ублажаємо вас.

Всю землю пройшовши, преподобні, ви стали по­дорожніми Божими пророками, улучивши небесне насолодження і славу, що завжди перебуває.

Слава… померлим: Ти, що є Господом живих і мер­твих, приєднай до соборів усіх спасенних спочилих у вірі рабів Твоїх, як єдиний Чоловіколюбець.

І нині… богородичний: Жон усіх лики, які постом і стражданням знайшли Господа, безперестанно мо­ляться божественному образу Твоєму, Пречиста.

Інший.

Ірмос: Єдиного безначального Царя слави, Якого благо­словляють небесні сили і жахаються чини ангельські, свя­щеники, оспівуйте; люди, прославляйте Його повіки.

Споглядаючи небесну славу Христового пришес­тя, мученики були байдужими до слави земної, оспі­вуючи Його як Царя по всі віки.

Ти, що зруйнував земну храмину, подай небесну оселю спочилим у надії на життя і упокой їх з пра­ведними по всі віки.

Слава… Як Бог, Ти подаєш мертвим воскресіння; маючи в Собі джерело життя, напій потоками життя раніше спочилих, єдиний Благий по всі віки.

І нині… Світло неприступне прийнявши невимов­но у Твою утробу, Богородице Діво, Ти просвітила сущих у темряві життя, щоб вони побожно прослав­ляли Христа, Який народився від Тебе незбагненно.

Далі співаємо пісню Богородиці: Величає душа Моя Господа…

Пісня 9

Ірмос: Надприродно Матір і за єством Діву, єдину в жо­нах благословенну, піснями, вірні, Богородицю величаємо.

Молитвами святих мучеників, і пророків, і правед­них, і всіх від віку добре поживших, Христе, поми­луй душі наші.

Як служителі Владики, ставши священотаїниками, ви, святителі, приєдналися до служителів не­бесних; з ними ж піднесім свої молитви за нас.

З жонами, що блаженно закінчили подвиг, вшануй­мо святі собори посників, щоб їх молитвами улучити нам освячення.

Слава… померлим: Слави, якої сподобилися всіх святих собори, Христе, сотвори спільниками спочи­лих, які православно тобі послужили.

І нині… богородичний: Будучи гріхолюбним, я жаха­юся страшного судилища Народженого із Тебе, Чис­та; як блага, збережи мене незасудженим на ньому.

Інший.

Ірмос: Мати Божа і Діва народила і залишилася Дівою, це не єства діло, а Боже сходження; тому Тебе, як єдину, що сподобилася Божого чуда, завжди величаємо.

Мужні мученики явно просвіщають світ, будучи стовпами віри, церквам непорушна твердиня і ого­рожа благочестя; їх, вірні, достойно ублажаймо.

Позбав вічного вогню, Владико, від нас преставлених, розірвавши гріховне рукописання списом ре­бер Твоїх, як єдиний Чоловіколюбець, і сподоби їх світлості святих.

Слава… Як благий Бог і Чоловіколюбець єством, як милостивий і щедрий, як невичерпна скарбниця безсмертного життя, Спасе, сподоби нетлінного насолодження раніше спочилих рабів Твоїх.

І нині… Закону тінь і раніші прообрази пройшли Різдвом Твоїм, бо сповненням закону і пророків був Христос; Його ж оспівуючи у двох природах, Тебе, Приснодіву, завжди ублажаємо.

Далі: Достойно є… Єктенія, світильний і псалми зви­чайні.

На хвалітех стихири мучениці. Глас 7

Пам’ять святих твоїх страстотерпців святкуючи, Тебе оспівуємо, Христе, взиваючи: Господи, слава Тобі.

Посеред судилища беззаконних радіючи, страстотерпці взивали до Тебе, Христе: Господи, слава Тобі.

Єдинодушно дивлячись на Єдиного, мученики страстотерпці обрали єдину путь життя — смерть за Христа, ревнуючи кончини один одному. О чудо! Муки як скарби передбачаючи, один до одного взи­вали: якщо помремо не нині, все одно ж помремо; продовжимо буття любов’ю до благочестя, одностай­но купимо життя смертю. Молитвами їхніми, Боже, помилуй нас.

Померлим: У країні Твоїх праведників вчини, Ми­лосердний, преставлених до Тебе у вірі від тимчасо­вого життя, Чоловіколюбче.

Слава, і нині… богородичний: Моли, Діво, з апосто­лами і мучениками знайти на суді велику милість спочилим.

На стиховні стихири. Глас 7

Умертвленим був Ти на хресті, Єдиний безсмерт­ний; і у гробі як мертвий був Ти покладений, визво­ляючи людей від смерті і тління; але як безодня ми­лосердя невичерпна і джерело благості, упокой душі рабів Твоїх, від нас преставлених.

Стих: Блаженні, кого обрав і прийняв Ти, Господи.

Померлим: Нетлінною Твоєю добротою, і солодкістю краси, і промінням божественного Твого світла сподо­би просвіщатися преставленим до Тебе, Благий, з ду­ховними світлостями Твого сяяння, з ликами ангелів, що навколо Тебе, Владики, і Царя слави, і Господа.

Стих: Душі їхні у блаженстві перебуватимуть.

Померлим: Преставлених до Тебе, як до Того, Хто має невичерпну красу дарів, і як до скарбниці не­скінченного багатства благості, осели як Благий у країнах обраних Твоїх, на місці послаблення, в домі слави Твоєї, де спожива райська в чертогах дівственних, як Милосердний.

Слава, і нині… богородичний: Ти народила Того, Хто сповнив закон, Визволителя, що прийняв плоть; бо не було виправдання тим, що були в законі; Христос же заради нас розіп’явся і виправдав. Ти як Мати, маючи сміливість, моли Сина Твого благоутробного упокоїти душі, що благочесно від нас преставилися, Всехвальна.

Далі: Благо є сповідатися Господеві… Трисвяте по Отче наш… Тропар, єктенія, час 1-й і відпуст.

У суботу Блаженні. Глас 7

Прекрасним був на вигляд і добрим на смак плід, який умертвив мене; Христос є древо життя, хто спо­живає від Нього, той не помирає; тому взиваю з роз­бійником: пом’яни мене, Господи, у Царстві твоїм.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.

Закінчивши добрий подвиг і віру зберігши, муче­ники всехвальні, ви прийняли від Бога вінці нетлінні і сподобилися Його слави, ангелів співжителі.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Святителів і преподобних собори, і пророки, і чес­них жон лики нехай шануються священно; нині вони перебувають у радості, в храмах первородних з без­плотними силами.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика ваша нагорода на небесах.

Упокой у храмах святих тих, кого Ти преставив від нас, Слове Божий, простивши їхні душевні гріхи, які вони вчинили на землі свідомо чи несвідомо, і ущедри рабів Твоїх.

Слава… О Тройце Пресвята! Раби Твої померлі приходять до Тебе, щоб визволитися від страшних мук, і просять сподобитися блага святої слави Твоєї в день судний.

І нині… Оселилося у Твоїй утробі, Всесвята Чиста, Отче Сяяння і знову оновило тих, що впали у тління, спокушені ворожою злою радою.

Кінець сьомого гласу


Глас 7. П’ятниця | Зміст | Глас 8. Субота


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору