«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиМінея святкова. Частина II

Місяць серпень, 28-й день. Служба преподобному і богоносному Іову, ігумену і чудотворцю Почаївському

На великій вечірні

Співаємо Блажен муж… 1-й антифон.

На Господи, взиваю… стихири на 8, глас 1.

Прийшов день пам’яті твоєї, Іове преславний, і Волинська земля радістю сповнюється, бо вченням твоїм у православ’ї ми утверджені і твоїми подвигами благочестя навчені, на твої молитви уповаючи; ними ж, отче преподобний, випроси світові мир і душам нашим велику милість (двічі).

У славній пам’яті твоїй, угоднику Христів, чернечі собори радіють і ревністю до богоугодного життя розпалюються, твоїм нетлінним мощам поклоняються і як до живого взивають: отче Іове, милостивий і праведний, випроси у Господа світові мир і душам нашим велику милість.

Хто не здивується твоєму довготерпеливому життю, отче преподобний, бо у трьох обителях твоє благочестиве життя проповідувалося; піст, і сльози, і всенічні, як в печері себе закрив і у всьому себе обмежував, але до братії мав любов милуючи, злодіям прощав і людей всіх добру навчав.

Інші стихири, глас 2.

Якими похвальними вінками увінчаємо преподобного Іова, віри православної учителя і поборника, Божественних писань проповідника, отцівських передань переписувача, тяжких служб виконавця, який землі копанням і дерев насадженням себе смиряв і всім образ послуху подавав? Його нині нетлінною славою вінчає Христос Бог наш, Який має велику милість (двічі).

Якими достойними подяками прославимо Іова, Почаївську похвалу і всієї країни нашої прикрасу? Він бо молитвами своїми небесне світло в печеру звів, він і після преставлення свого являється з небес і молитву підносить за людей; там славою вінчає його Христос Бог наш, Який має велику милість.

Якими зворушеними сльозами сокрушимо розтлінні серця наші, бачачи Іова нетлінне тіло, що й після смерти, як живе, зберігається, але під час життя його наче мертвим було через піст і бдіння? Його подвиги наслідувати намагаємося, щоб і нас у майбутньому житті помилував Христос Бог наш, Який має велику милість.

Слава… глас 3.

Твоїх слів, Господи, дотримувався Іов преподобний, усе прекрасне світу цього він вважав за ніщо, від юности своєї не турбувався, змолоду вдавався до чернечого послуху, цим диявольську силу переміг, адамантом міцним православного благочестя став, усю ж країну своїми подвигами просвітив; його молитвами душі наші помилуй і даруй нам помисли добрі і покаяння.

І нині… глас той самий (догматик 3-го гласу).

Як нам не дивуватися Богомужному Різдву Твоєму, Пречиста? Бо, не пізнавши мужа, Ти, всенепорочна, без Отця породила Сина у плоті, перше віків народженого від Отця без матері, Який не зазнав ніякої зміни, ані змішання, ані розділення, а в цілості властивості обох природ зберіг. Тому, Мати Діво, Владичице, моли його, щоб спаслися душі тих, що православно Богородицею визнають Тебе.

Вхід, прокимен дня. Паремії три.

Премудрости Соломона читання (3, 1-9).

Душі праведних в руках Божих, і муки не торкнуться їх. В очах безумних вони здавалися мертвими, і їхня кончина вважалася загибеллю, і відхід від нас — знищенням; але вони перебувають у мирі. Бо хоч вони в людських очах і приймають страждання, але надія їхня повна безсмертя. Зазнавши невеликого покарання, вони сподобляться великих благодіянь, тому що Бог випробував їх і знайшов їх достойними Його. Він випробував їх, як золото в горнилі, і прийняв їх, як жертву довершену. В час воздаяння їм вони засяють, як іскри, що біжать по стеблу. Вони будуть судити племена і владарювати над народами, а над ними буде царювати Господь повіки. Ті, що покладають надію на Нього, пізнають істину, і вірні в любові перебуватимуть у Ньому; бо благодать і милість зі святими Його і Провидіння про обраних Його.

Премудрости Соломона читання (5, 15-6, 3).

Праведники живуть повіки; нагорода їх — у Господі; і піклування про них — у Всевишнього. Тому вони приймуть царство слави і вінець краси від руки Господа, бо Він захистить їх правицею і охоронить їх раменом. Він візьме за зброю ревність Свою і озброїть створіння на помсту ворогам; зодягнеться у справедливість, як у броню, і накладе на Себе шолом — нелицемірний суд; візьме непереможний щит — святість; загострить, як меч, гнів суворий; і весь світ піде з ним на битву проти безумних. Понесуться влучні стріли блискавок із хмар, як із туго натягнутого лука, полетять у ціль. І, як із каменеметального пристрою, посиплеться град гніву; розлютується на них вода морська, і ріки нещадно затоплять їх; повстане проти них дух сили і, як вихор, розвіє їх. Так беззаконня спустошить усю землю, і злочинство повалить престоли сильних. Тож слухайте, царі, і розумійте; навчіться, судді кінців землі. Прислухайтеся, що володієте безліччю і гордитеся перед народами. Від Господа дана вам влада, і сила — від Всевишнього.

Премудрости Соломона читання (4, 7- 5, 7).

Праведник, якщо і помре передчасно, знайде спокій, бо не в довголітті — чесна старість, і не кількістю років виміряється; мудрість — сивина для людей, і непорочне життя — вік старости. Як той, що благовгодив Богу, він улюблений, і, як той, що жив серед грішників, преставився, вознісся, щоб злоба не змінила розуму його або лукавство не спокусило душу його. Бо вправляння в нечесті затьмарює добре, і жадання похоті розбещує розум нелукавий. Досягнувши довершености за короткий час, він виконав довгі роки; душа його стала угодною Господу, тому і прискорив Він — узяти його з середовища нечестя. А люди бачили це і не зрозуміли, навіть і не подумали про те, що благодать і милість зі святими Його і Провидіння про обраних Його. Праведник, помираючи, осудить живих нечестивців, і молодість, що швидко досягла довершености, — довголітню старість неправедного; бо вони побачать кончину мудрого і не зрозуміють, що Господь так визначив про нього і для чого поставив його в безпеку; вони побачать і знищать його, але Господь насміється над ними; і після цього вони стануть ганебним трупом і соромом між померлими навік, бо Він кине їх ниць безмовними і зрушить їх з основ, і вони вкінець запустіють і будуть в скорботі, і пам’ять про них загине; усвідомлюючи гріхи свої, прийдуть зі страхом, і беззаконня їхні осудять їх в особах їхніх. Тоді праведник з великою сміливістю стане перед лицем тих, що ганьбили його і зневажали подвиги його; вони ж, побачивши, збентежаться з великим страхом і здивуються несподіваності спасіння його і, розкаюючись і зітхаючи в тривозі духу, будуть говорити самі в собі: «Це той самий, якого колись ми ганьбили і він був предметом глузування. Безумні, ми вважали життя його божевіллям і кончину його безчесною! Як же він причислений до синів Божих і частка його між святими? Отже, ми збилися з дороги істини, і світло правди не світило нам, і сонце не сяяло над нами. Ми переситилися ділами беззаконними і загибельними і ходили пустелями непрохідними, а путі Господньої не пізнали».

На літії стихири храму і святого дві, глас 8.

Прийдіть, усі слов’янські собори, прославимо нашого спасіння поборника і єресей безбоязного викривача, убогих годувальника і грішників смиренного вчителя, він Павлову ревність серед людей показав і сміливість велику до Господа придбав, він бо і після смерти своєї хворих зціляє і варварів нашестя відвертає, нас зворушливими помислами сповняє і молиться постійно за спасіння душ наших.

Слава… глас 2.

Сьогодні радіє твоя лавра, преподобний отче Іове, і всі люди твої мощі цілують, демони ж від твоєї благодаті тремтять і ангели твоїм заступництвом радіють; ми ж безперестанно взиваємо: утверди твоїми молитвами православних віру, життя наше виправ і спасіння виблагай душам нашим.

І нині…

Богородичний: Все уповання моє на тебе покладаю, Мати Божа, збережи мене під покровом Твоїм.

На стиховні стихири, глас 5.

Радуйся, священна главо, Іове, Волинського краю прикрасо, його ж бо у православній вірі утвердив. Тобі він, як живому, молиться і заступництва від демонів просить; Йому ж будь заступником незборимим і за весь світ молитовником.

Стих: Чесна перед Господом смерть преподобних Його.

Радуйся, священна главо, преподобний Іове, зірко, що від Галицької землі на схід прийшла і немічні душі укріпила; своїм смиренням ти сміливости проти єресей українських людей навчав і до Небесного Царства приводив, його ж і нас сподоби молитвами твоїми, і за весь світ будь молитовником.

Стих: Блаженний муж, що боїться Господа і в заповідях Його ходить завжди.

Радуйся, священна главо, що над Волинською землею Господом вознесена, тобі ж підкорюються князі і люди; ми ж, духовні твої діти, з серцем смиренним до тебе припадаємо, просимо в боротьбі з пристрастями твоєї допомоги, в скорботах благодушности і про годину смерти пам’яті постійної, і за весь світ молитов твоїх, Іове преподобний.

Слава… глас 8.

Тебе, як численних ченців наставника, шануємо, отче наш Іове, твоєю бо стежкою воістину праведно ходити навчаємося, блаженно ти для Христа працював і ворожу силу викривав, ангелів співрозмовнику, преподобних і праведних співпричаснику. З ними ж молися Господу, щоб помилував душі наші.

І нині…

Богородичний: Безневісна Діво, що Бога невимовно зачала плоттю, Мати Бога Вишнього, Твоїх рабів молитви прийми, всенепорочна, Ти всім подаєш очищення гріхів; нині наші молитви прийми і моли, щоб спастися всім нам.

Тропар, глас 4: Багатостраждального праотця довготерпіння придбав, Хрестителеві у стриманні уподібнюючись, до Божественної ревности приєднавшись, тих імена достойно прийняти сподобився єси й істинної віри був проповідником безбоязним, тим-то ченців множество до Христа привів єси, і всіх людей у православ’ї утвердив; Іове, преподобний отче наш, моли, щоб спастися душам нашим.

Слава: і нині.

Богородичний: Те, що від віку утаємнене…

На ранній

На Бог Господь… тропар преподобного (двічі).

Слава: і нині, Те, що від віку утаємнене…

Після 1-ї кафизми сідальний, глас 4:

За покликанням Господнім пішовши, батьківський дім залишив ти і від тісного життя до найтіснішого прийшов, але серця всіх, хто приходив до тебе, не утискав ти; тому-то духовні діти твої примножувались і раділи у Господі. Його ж моли, отче наш Іове, щоб спаслися ті, хто з вірою шанує святу пам’ять твою (двічі).

Слава: і нині.

Оновила Ти, чиста Божественним народженням Твоїм, зітліле у пристрастях земнородних мертве єство, і підняла все від смерти до життя нетлінного; тому Тебе достойно ублажаємо всі, Діво препрославлена, як прорікла Ти.

Після 2-ї кафизми сідальний, глас 5.

Печерного затворника і на всенічних молитовника вшануємо — преподобного Іова, який змалку до старости себе смиряв і Церкву святу прославив; грішників та злодіїв до покаяння приводив, і нині тепло молиться за душі наші (двічі).

Слава: і нині.

Дивне чудо зачаття і невимовний образ народження в Тобі пізналися, Приснодіво Чиста, — жахається мій розум і дивуються помисли; слава Твоя, Богородице, всюди поширилася, на спасіння душ наших.

Полієлей. Величання: Ублажаємо тебе, преподобний отче наш Іове, і шануємо святу пам’ять твою, наставнику ченців і співрозмовнику ангелів.

Псалом вибраний: Терплячи, потерпів перед Господом, і зважив на мене, і почув молитву мою.

Після полієлея сідальний, глас 8.

Пастирську мудрість через смирення ти придбав, багатьом був учителем, для ченців отцем і скорботним утішителем, молитви Ісусової невмовкним органом; тому мощам твоїм нетління дарував Вседержитель Господь, Його ж, безперестанно моли гріхів відпущення дарувати тим, хто з любов’ю святкує святу пам’ять твою (двічі).

Слава: і нині.

Богородичний: Небесні двері і кивот, всесвяту гору, світлу хмару оспівуємо, неопалиму купину, словесний рай, Євине визволення, вселенної всієї великий скарб, бо спасіння з Неї народилось світові, і прощення древніх провин; заради цього взиваємо до Тебе: Богородице, молися Синові Твоєму, щоб гріхів прощення дарував тим, хто благочестиво поклоняється всесвятому Різдву Твоєму.

Ступеневі, 1-й антифон 4-го гласу.

Прокимен, глас 4: Чесна перед Господом смерть преподобних Його.

Стих: Що віддам Господу за все, що Він воздав мені.

Євангеліє від Матфея, зачало 43 (11,27-30).

Після 50-го псалма стихира, глас 6.

Преподобний отче, по всій землі розійшлося віщування про подвиги твої, тому на небесах отримав ти нагороду за труди свої, демонські знищив ти полки, й ангельських чинів досягнув, їхнє життя наслідував ти; сміливість маючи перед Христом Богом, мир виблагай душам нашим.

Канон Богородиці (Паракліс) на 6; і преподобному на 8.

Канон преподобному Іову Почаївському, чудотворцю, глас 8.

Пісня 1

Ірмос: Посічене несічене пересік, і бачила сонце земля, яке не бачила, лютого ворога вода потопила, і непрохідне пройшов Ізраїль, пісню співаючи: Господу співаймо, бо Він славно прославився.

Ангела земного і небесну людину, Іова преподобного, Волинську похвалу, достойно оспівати допоможи мені, Слово Боже, прощаючи мої гріхи і подаючи слово устам моїм.

Був ти, преподобний, для світу воістину світильником пресвітлим, що всім путь спасіння показує, тому і моїм будь помічником, щоб я міг прославити життя твоє і розчуленість придбати.

В домі батьків твоїх вперше пізнав ти Господа, Іове славний, і, будучи отроком, розум досконалий ти показав, коли чернече життя прийняв, усе житейське відкинувши і єдиного Бога полюбивши.

До неба душу і очі свої зводячи, в обителі Угорницькій братію в боговгодному житті скоро перевершив ти; найгірше про себе думаючи, цим став ти найкращим для Ісуса, для старців і юних взірцем був ти, улюблений.

Як доброго воїна проти диявола тебе знаючи, преподобний, своєї ліности і множества гріхів соромимось, але твоїми, святий, молитвами даруй нам бажання благе, щоб життя своє в покаянні скінчити.

Богородичний: Як Божа Мати сміливість маючи перед Народженим Тобою — єдинородним Словом, Отцю співбезначальним, і співприродним Духові, молитись не переставай, щоб від бід спасти тих, що Тебе, Всенепорочна, як Богородицю прославляють.

Катавасія за уставом.

Пісня 3

Ірмос: Утвердилося серце моє у Господі, вознеслася сила моя у Бозі моєму, розшилися на ворогів моїх уста мої, звеселився я у спасінні Твоєму.

Є у мені, отче преподобний, бажання доброго виправлення, але спокуси ліности перемагати я не навчився, горе мені. Тільки на Твою допомогу уповаю і помисли гріховні відганяю, твої споглядаючи славні подвиги.

Залізом називається рід твій, Іове преподобний, — це кріпкість душі твоєї передвіщає; Ти в печері кам’яній оселився, як золото потаємне, освятив ти місце подвигів твоїх і гору Почаївську, як стіну міцну, і був ти противником ворогів православ’я.

Сильно поглибилися помисли твої про Царство Небесне, коли ти, ще будучи отроком, ангельський прийняв образ, тому і був священиком, Богу вірним; навіть і нині моління за людей приносиш ти, Іове преподобний.

Земля Галицька юністю твоєю славиться і Лубенська обитель мужні подвиги твої прославляє, обитель же Почаївська старістю твоєю хвалиться і блаженною кончиною звеселяється, вся ж вселенна від чудес твоїх радіє і торжествує.

Ти всім, хто просить тебе, блага подаєш; і мене, що припадаю, не відкинь, святий, але, покаяння моє бачачи, подай мені виправлення життя, ревність надихни, щоб наслідувати твої боголюбиві діяння.

Богородичний: Мій розум, омертвілий через тваринні дії, до життя направ через Того, що від Тебе народився, Чиста, бо Ти смерти двері зруйнувала Народженим Тобою.

Сідальний, глас 8: Сьогодні сповнюється радістю обитель Почаївська, твоє боголюбиве життя прославляючи; нині христоімениті люди ревністю спасіння просвічуються, бачачи прославлені нетлінням мощі твої, преподобний; сьогодні гріховні відганяються пристрасті і помисли покаяння душі наші обіймають, ними ж утверди всіх, хто вірно шанує святу пам’ять твою, преславний.

Слава: і нині.

Богородичний: Як всенепорочна Невіста Творця, як непорочна Матір Визволителя, будучи вмістилищем Утішителя, Всехвальна, мене, оселю беззаконня і демонів, що розум мій заполонили, поспіши визволити від їх злодійства і світлою обителлю чеснот мене вчини, Світлоносна, Нетлінна; віджени хмару пристрастей, і вишнього причастя сподоби мене, і світла невечірнього, молитвами Твоїми.

Пісня 4

Ірмос: Пророк Аввакум духовними очима передбачив, Господи, пришестя Твоє, тому і взивав: від Півдня прийде Бог, слава силі Твоїй, слава сходженню Твоєму.

Іове преподобний, будь молитвеником теплим за всіх вірних, що до заступництва твого прибігають, своє життя осквернивши, і на Боже милосердя уповаючи, хоч і спокусами життя цього хвилюються.

Хто з людей не дивується довготерпеливому життю твоєму, отче? Хто не прославить твою за православ’я ревність? Ти бо, як адамант твердий, єретикам протистояв і віру істинну проповідував, слова і писання для всіх ти передав.

Лева, що рикає і шукає душ тих, хто спасається, щоб поглинути, молитвою переміг ти, отче; але і людей, що йому служили, до покаяння ти навернув, злодіїв милосердям твоїм врозумляв і навертав, грабіжників устрашав і всіх до спасительного покаяння приводив.

Морок душі моєї, отче, заступництвом твоїм розвій і світлом заповідей Господніх просвіти окаянне моє серце, щоб і я за твоїми учнями послідував і їхньої частки не був позбавлений, твою прославляючи святу пам’ять.

Богородичний: Бога, втіленого із Тебе, моли безперестанно, Він бо є рівним за природою Отцю і єдиним за єством з Тобою, що Його народила, щоб прощення гріхів і спасіння душ подав тим, хто з вірою оспівує Тебе.

Пісня 5

Ірмос: Морок душі моєї розжени, Христе Боже, началородної темряви безодню сокруши, і даруй мені світло повелінь Твоїх, Слове, щоб зранку славив я Тебе.

Ти наш воістину предстатель і чудотворець пресвітлий, — взивав Діонисій, знайшовши мощі твої тлінням не тронуті; ми ж, цілуючи їх, взиваємо: через нашу скверну не відвернися, угоднику Божий, а твоїми молитвами очисти нас.

Оправдань Божих від юности, отче, вчився ти, і від суєти житейської зажадав ухилитися, безмовство полюбив ти; ніколи повелінням Христовим не противився, а всіх, хто прибігав до тебе, православного сповідання і євангельського житія навчав.

Заступником є ти і після смерти твоєї страдникам і скорботним людям; тебе бо бачили вони, як ти з гробу виходив і посеред церкви з ангелами молився. О, чудо преславне воістину! О, радість вірних і утвердження.

Ти полюбив Небесне Царство, про твоє туди входження ти був сповіщений, і вісником був ти кращого майбутнього, де нема ні хвороб, ні страху; братії ж твоєї — вчителем і упованням.

Супутником життя мого будь, отче Іове преславний, молитвами твоїми огороди окаянну душу мою і введи її в Царство Небесне твоїми подвигами; Христу бо приношу я покаянні сльози.

Богородичний: Тебе як стіну ми маємо і, заступництвом Твоїм бережені, Твоєю Божественною славою хвалячись, Тебе ублажаємо; Ти бо, Пречиста, душам нашим подаєш торжество і радість.

Пісня 6

Ірмос: Іону єдиного в кита вселив Ти, Господи, мене ж, зв’язаного путами ворожими, від тління спаси.

Тверде уповання на заступництво Твоє покладаю, преподобний, і з вірою молюся: дай мені над пристрастями перемогу, про смерть пам’ять постійну і бажання грядущого віку.

Утверджується тобою, преподобний, свята Церква, єресь же всяка посоромлюється; для викриття її служать твої багатоцілющі мощі, і життя твого столітнього труди, і хвороби, і сльози, і піст, і плоті від кісток відпадання.

Фараона уявного, що в думках, перемагає Іов преподобний, послух завжди виявляючи; немічним він приходив на допомогу завжди, три обителі вченням своїм просвітив і подвигами багатьма прославився, прославляючи Спаса всіх, Чоловіколюбця.

Христове смирення наслідував Іов, коли керування, як службу для всіх, прийняв і, ігуменом будучи, у тяжких службах подвизався, братії ж був образом смирення і трудолюбства правилом, і про молитву постійно нагадував.

Визволи мене твоїми молитвами від скверних пристрастей, для їх подолання допоможи мені постійним призиванням Божої допомоги, і на себе ненадіянням, і неосудженням брата мого.

Богородичний: Піднесла ти впале єство людське, Богомати, через Сина видимого і незмінного — Образ Божественний і рівний Отцю, Якого безмужно в утробі носила.

Кондак, глас 4: Став ти істинним віри стовпом і євангельських заповідей ревнителем, гордині викриттям, смиренних захисником і вчителем, тому і тим, хто шанує тебе, гріхів прощення випроси й обитель твою непошкодженою збережи, Іове, отче наш, багатостраждальному Іову подібний.

Ікос: Відкрий уста твої, печеро кам’яна, і скажи нам, про які сльози Іова ти змовчала, як його стогін стін твоїх не зруйнував, як світло Божественне тебе не спалило, як ангели всенічним подвигом Іова дивувалися, ними бо освятилася земля Галицька і Волинська. Ми ж, про все це думаючи, сльозами розчулення очі наші наповнюємо, є бо преподобний Іов, угодник дивний, багатостраждальному Іову подібний.

Пісня 7

Ірмос: На полі в Деірі колись мучитель піч поставив на муки богоносних; в ній же три юнаки піснями славили єдиного Бога, троїчно співаючи, промовляли: отців Боже, благословенний Ти.

Царя православного, що тебе ублажае, укріпи на ворогів, преподобний Іове, і помисли про мир у Церкві в серце його вклади, нам же всім єдинодумність випроси у Бога, одне до одного любов і до православ’я ревність.

Чашу життя Твого пити не можу, Господи, я, окаянний, боязню скорбот схвильований і пристрастей обплутаний терням; але молюся: молитвами Іова, Твого угодника, помилуй мене і допоможи мені гріховні відкинути лінощі.

Широкий шлях, що веде до загибелі душі, ти, Іове, зненавидів, у тісній печері оселився і від тісної дороги в житті не ухилився; день і ніч ти в молитві перебував і всім корисну науку подавав.

Щедрим був ти до вбогих, тих, хто кається, милував, хто потребував навчання, — того навчав з лагідністю, Божественну мудрість любив і євангельські заповіді проповідував, книги Божественні видавав — єресі безбоязно викривав.

Богородичний: Марію Пречисту і Всесвяту прославмо, через Неї бо нам благодать дарів виточується, для розуму недоступна, від потоку Божественної благости, Її ж благочестивим помислом нині ублажаємо.

Пісня 8

Ірмос: Ти покриваєш водами піднебесну Свою, поставив для моря межею пісок, і утримуєш усе; Тебе оспівує сонце, Тебе славить місяць, Тобі приносить спів усяке творіння — як Творцю всіх повіки.

Численним людям, що їдуть і йдуть в обитель твою, щоб мощам твоїм поклонитися, будь подателем духовних благ, тілесні хвороби зціляй і перед Спасом будь нашим теплим заступником, Іове, землі Волинської славо і прикрасо.

Юнаком тілом, але старцем душею був ти на початку чернечого життя твого, отче; постарівши ж плоттю, бадьорість юнака ти зберіг, яка в трудах виявлялася: землі копанням і дерев насадженням ти зразок смирення всім показував.

Явлення твоє разом з ангелами смиренну діву вжахнуло, ти ж здоров’я ученикові твоєму подав і всіх людей до славословлення Бога закликав; віру істинну в них ти утвердив і єретичні відбив напади.

Фіміамом молитов твоїх і мене зроби запашним, Іове преславний, моїх гріхів злосморід тим відганяючи й уповання на Господа вселяючи в мою осквернену душу, щоб, благодаттю Божою очищений, я оспівав твоє, преблаженний, заступництво.

Богородичний: Богородице Пречиста, душі моєї рани і струпи гріховні очисти, джерелом омиваючи, що тече з ребер Сина Твого і все очищає, — до Тебе прибігаю і Тебе призиваю, Богоблагодатна.

Пісня 9

Ірмос: Благословен Господь Бог Ізраїлів, що підніс нам ріг спасіння в домі Давидовому — Отрока Свого, в Ньому ж відвідав нас Схід з висоти і направив нас на путь миру.

Ісопом благодаті Божої окропи, Іове преподобний, серця наші, що святим твоїм мощам поклоняємося, щоб ми були причасниками твоєї ревности у вірі, й у виконанні заповідей Христових утвердилися.

У псалмах взивати до Бога на землі не переставав ти, і дівства твого сосуд зберіг; тому і на небі райські співаєш нині пісні з ангелами і всіма святими, і на людей, що на землі трудяться, з висоти споглядаєш.

О, яка життя твого нетлінна краса, о, які після смерти твоєї чудеса і зцілення! Все бо земне залишивши, воістину стократно небесні блага ще в цьому житті, а тим більше — в грядущому, за словом Христовим, придбав ти.

О, яка гріхів наших безліч, але більша за них твоїх молитов сила; їх же не позбав нас, отче преподобний Іове, друже Христів і святих усіх співпричаснику, церковний стовпе і за душі людські заступнику теплий.

Богородичний: Зачала Ти, Діво, без сімені, Того, Хто все створив, Слово Боже, без хотіння мужа, і без тління народила Ти, без болістей материнських; тому Тебе, Богородице, язиком і серцем сповідуючи, величаємо.

Світильний: Іов преподобний сьогодні нехай прославляється як Христів воїн і за людей молитвеник, віри проповідник, єресей викривач і Церкви прикраса.

Слава: і нині.

Богородичний: Тебе піснями невмовкними ублажаємо, Діво, бо від Тройці єдина Ти народила, Богородице, і носила Ти в божественних обіймах Превічне Слово, незмішане і незмінне.

На Хваліте… стихири на 4, глас 4.

Засяяли подвиги твої в землі Галицькій, отче Іове, тому православ’я ревнителі в землі Волинській про тебе свідчать, і обитель Дубенська твоїм преподобним життям прикрашається, а потім Почаївська лавра тебе приймає, а вся країна твоїм ученням просвічується (двічі).

Братолюбне твоє серце, преподобний, ченців безліч на гору Почаївську привабило, їхнього спасіння був ти ревнителем; тому і ми, апостольські слова знаючи, як ніколи відчуваючи духовну любов, твоєму дивному заступництву душі наші доручаємо, їх же приведи до Ісуса Чоловіколюбця.

Не посміло тління торкнутися мертвого тіла твого, преподобний, його ж протягом усього життя умертвляв ти; душа ж твоя, живучи з ангелами, всіх, хто приходив до тебе, з любов’ю приймала, тому і наші душі приведи до Ісуса Чоловіколюбця.

Слава… глас 8.

Не можуть слова наші прославити твої подвиги преподобний Іове, хто бо розкриє твоїх чеснот повноту, хто зрозуміє безмовну твою з Богом співрозмову; але не відкинь твоїх співців і духовних дітей, що твого заступництва просимо, і твоїм святим життям зворушуємося, і в твоїй пам’яті радіємо.

І нині…

Богородичний, глас той самий: Владичице, прийми молитви рабів Твоїх і визволи нас від усякої скорботи і печалі.

Славослів’я велике, єктенії, і відпуст.

На літургії відправляється вся служба преподобним.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору