«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиМінея святкова. Частина I

Місяць грудень, 1-й день. Служба святого праведного Філарета Милостивого

На вечірні

На Господи, взиваю… стихири на 6, глас 4.

Розточив, роздав ти нужденним хліб твій, блаженний Філарете, милістю уподібнюючись наймилостивішому Владиці, тому твоя, святий, пам’ять перебуває істинно повіки; спасай, достославний і всебагатий, твоїми молитвами від спокус і скорбот тих, що з вірою святкують святу пам’ять твою.

Всі прохання твого серця, богоблаженний, Господь сповнив, бо ти виконав усі спасительні заповіді: Бога бо і ближнього, як самого себе, ти полюбив, і нужденних задовольнив, заради цього нині тебе, Філарете, шануємо.

Милости Податель обдарував твоє милостиве серце, праведний Філарете, помилував багатьох милостивим твоїм заступництвом; був ти, премудрий, богоблаженний і преподобний, утіхою убогим душам.

Милістю ти придбав милість, розточивши, роздав убогим, правда твоя перебуває вічно; цим придбав ти скарб нестаріючий, Філарете блаженний, тому тебе шануємо й ублажаємо.

Твоїм багатством є милування, як ріка, що напоює всі серця убогих; Філарете славний, ти знайшов на небесах багатство невичерпне, яке ніхто не може вкрасти.

Божественні заповіді звершуючи старанно, ти розточив, роздав хліб твій убогим, пішов слідом за Христом, розіп’ятим плоттю, єдиним Богом нашим.

Слава… глас 2.

Милости джерело, нужденним примножує благоспівчуттєві щедроти Христів наслідувач, світило Пафлагонії; убогі духом, прийдіть, наситимося, уподібнюючись йому милосердям; любоблагоутробною душею він через убогих Христа-подорожнього пригостив, як у давнину Авраам, блаженство здобув і сміливо молиться за душі наші.

І нині…

Богородичний: Прийшла тінь законна…

На стиховні стихири, глас 8.

У великому милосерді милосердному Господу, отче, уподібнюючись заради милосердя до зубожілого плоттю, ти убогих задовольняв, подорожніх і бездомних ущедряв; ти був виконавцем заповідей Божих, Філарете богомудрий.

Стих: Звеселиться праведник у Господі, і уповає на нього.

Заповідей Господніх ти, Філарете, був старанним виконавцем, уподібнюючись Всемилосердному; Сотворитель благ нині оселив його в оселях святих.

Стих: Блажен муж, що боїться Господа, в заповідях Його повчається.

Велике милосердя твоє, отче Філарете, бачачи, милосердний Господь збагатив душу твою убоголюбством; провіщаючи майбутнє, ти сподобився небесного життя.

Слава… глас 8.

Маючи милостиву душу, ти був благосердим до убогих і нужденних, отче Філарете блаженний; заради цього збагатив тебе ім’ям, подібним до діянь, Податель блага Христос; Йому ж молися, праведний, щоб подав нам прощення гріхів і велику милість.

І нині…

Богородичний: Безневісна Діво…

Тропар, глас 4: Аврааму у вірі уподібнюючись, Іова ж у терпінні наслідуючи, отче Філарете, блага землі роздавав ти убогими, заради цього увінчав тебе Подвгоположник Христос Бог наш; Його ж моли, щоб спастися душам нашим.

На ранній

Після 1-ї кафизми сідальний, глас 3.

Чесноти твої, богомудрий Філарете, пізнали серця вірних, що безмірному твоєму смиренню дивуються: ти був до всіх лагідним, скорботних милував, сущим

у бідах допомагав, всіх богомудро попереджав, славний: і нині нев’янучим вінцем увінчав тебе Бог, Його ж моли, щоб спастися душам нашим.

Слава: і нині…

Богородичний: Спаси мене, Пресвята Владичице, що народила Спасителя всіх і Благодійника, розжени хмари душі моєї, світла хмаро, й укріпи мене на боротьбу з пристрастями, що поборюють мене.

Після 2-ї кафизми сідальний, глас 8.

Маючи душу милостиву, і чисті помисли, і серце бадьоре, віру несумнівну, любов нелицемірну, від землі ти преставився на небеса і з праведними оселився, тому тебе вшановуємо піснями і побожно всі славимо, отче Філарете богомудрий.

Слава: і нині…

Богородичний: Премудрість Іпостасну, і Слово превічне, і Лікаря всіх Ти, Діво, породила; струпи і виразки душі моєї люті й довгочасні зціли, і вгамуй пристрасні помисли серця мого.

Канон, глас 8

Пісня 1

Ірмос: Розсічене нерозсічене розсікло, і побачила земля сонце, яке не бачила; лютого ворога вода потопила, і непрохідне пройшов Ізраїль, співаючи пісню: Господу співаємо, славно бо прославився.

Любов’ю Христовою осяяний і маючи розум, співстражданням просвічений, ти, отче Філарете, був

святим храмом єдиного милостивого Бога; тому тебе ублажаємо.

Ти, отче блаженний, мудрим розумом дивився у вічне, і перемінив тлінне на вічне нетлінне, і нині на небесах живеш, з безплотними взиваючи: славно бо прославився.

Ти, отче, був утіхою для всіх скорботних, піклуючись про убогих; милости Податель обдарував тебе милостивим піклуванням; з Небесними Силами ти взиваєш: славно бо прославився.

Богородичний: Благословенна чиста і преславна, Ти єдина народила втіленого Бога, вічноплинне Джерело; моли Того, Якого народила, щоб Він дарував світу велику милість.

Катавасія: Христос народжується…

Пісня 3

Ірмос: Небесного кола Верхотворче, Господи, і Церкви Зиждителю, утверди мене в любови Твоїй; Ти найвище бажання, вірних утвердження, єдиний Чоловіколюбче.

Причастям до Бога, праведний Філарете, ти був світлом, і до Нього прагнув усіма бажаннями, і отримав сповнення благих надій, блаженний.

Любов’ю до Бога і до ближніх розпалений, мирські пристрасті ти відкинув, Христа ж в образі убогих полюбив ти, Філарете славний; стежку спасительної любови ти пройшов, радіючи.

Багатство і славу тимчасову, і споживу скороминучу, і мирське надбання ти мужньо відкинув, збагатившись вічним нетлінним багатством.

Богородичний: Величною, обраною і всечесною побачивши Тебе, всененорочна, Син Божий став Сином Твоїм, створивши синами благодаті, Богородице, тих, хто шанує Тебе.

Катавасія: Раніше віків…

Сідальний: Явився ти дивним у терпінні твоїм, у всьому догодивши Христу, блаженний милостивий Філарете; мудрими помислами ти утвердив душу твою, добре серце придбав ти, збагатився небесною нагородою; заради цього благаємо тебе: моли Христа Бога, щоб спастися душам нашим.

Слава: і нині…

Богородичний: Тебе величаємо, Богородице, взиваючи: Ти єси Благословенна, бо із Тебе народився Христос, Спас душ наших.

Пісня 4

Ірмос: Почув я, Господи, про Провидіння Твого таїнство, зрозумів діла Твої і прославив твоє Божество.

Ти щиро полюбив ближнього, про себе не дбаючи, уповання покладаючи на Вишнього, і в надії не був посоромлений.

Великі твої щедроти приймає Господь, святий праведний Філарете, бо ти уподібнювався Всемилостивому, і від Нього прийняв стократну нагороду.

Виконавцем став ти Христових слів, сказаних в Євангелії: блаженні милостиві, — їх старанно чинив ти, заради цього нині в небесних оселях перебуваєш.

Богородичний: Ти, Боже, як безгрішний, є очищенням наших гріхів, подай мир світові молитвами Тієї, що народила Тебе.

Пісня 5

Ірмос: Просвіти нас повеліннями Твоїми, Господи, і силою Твоєю високою мир Твій подай нам, Чоловіколюбче.

Ти, блаженний Філарете праведний, був, як ангел, лагідним, співстраждальним, для голодних хлібом невичерпним і для убогих захисником.

Божественною благодаттю прикрашений, ти став убранням для нагих, Філарете Милостивий, заради цього ти сподобився життя на небесах, славний.

Ти, отче мудрий Філарете, уподібнюючись Христу, Який заради милости умертвив Себе мертвістю вільною, не став рабом світу цього, але, шукаючи всією душею вічного, подвизався в любові до ближніх, заради цього й одержав ти небесну нагороду.

Богородичний: Устами, помислами, і серцем сповідуємо Тебе, Пресвята Богородице, бо через Тебе ми з Богом примирилися, відкинуті раніше гріхопадінням праотця.

Катавасія: Бог миру…

Пісня 6

Ірмос: Молитву проллю я до Господа і Йому звіщу печалі мої, злом бо сповнилася душа моя, і життя моє до пекла наблизилось; і молюсь, як Іона: від тління, Боже, мене визволи.

Милостинею і постом подвизаючись, завжди Бога благаючи, ти, богомудрий Філарете, сподобився божественної нагороди, навчаєш чистотою помислів незбагненно.

Весь свій розум до Бога підносячи, безперестанними милостинями ти не пощадив плотської любови, праведний Філарете милостивий, збираючи собі скарб благих.

Твій помисел був вищим за плотські мудрування, ти не спокусився красотами світу цього і придбав безпристрасність, Філарете Милостивий.

Богородичний: Не переставай молитися за нас, Пресвята Богородице Діво, бо Ти єси утвердження вірних, і Твоєю надією ми укріплюємося, і з любов’ю до Тебе із Тебе Втіленого безперестанно прославляємо.

Катавасія: Із утроби Іону…

Кондак, глас 2: Багатство твоє ти роздав убогим, і нині небесне багатство прийняв, Філарете Милостивий, заради цього тебе прославляємо, святкуючи пам’ять твою, чеснотам тезоіменитий.

Ікос: Уповаючи на милість Божу, Філарете Милостивий, ти збагатився дарами і був милостивим, як Він — до всіх милосердним; тому і до моєї убогости будь милостивим, подаючи мені багатство твоєї молитви, і зголодніле моє серце наповни божественними благами, богомудрий, як раніше ти годував голодних, милостям і чеснотам тезоіменитий.

Пісня 7

Ірмос: Юнаки, що з Юдеї прийшли, колись у Вавилоні вірою в Тройцю полум’я в печі перемогли, співаючи: отців наших Боже, благословен єси.

Нагодував ти, отче Філарете, кожного подорожнього, нагого, і хто проходив мимо, і нині радієш світло з патріархами і праведними, де вічне спасенних уповання, де багатство всіх, Христос.

Слова Спасові ти показав ділами, і до блаженних приєднався соборів, будучи милостивим і духовним, богоносний Філарете Милостивий.

Дивлячись на багаті твої благодіяння, Творець багату дарував тобі нагороду, премудрий Філарете Милостивий.

Богородичний: Тебе, радість апостолів, страстотерпців славу, Богородицю, з вірою благаємо: сподоби вічної радости нас, що оспівуємо тебе безперестанно.

Катавасія: Юнаків благочестивих…

Пісня 8

Ірмос: З милости Твоєї мучителя й полум’я перемігши, вірні заповідям Твоїм, юнаки взивали: благословляйте, всі творіння господні, Господа.

Охоплений Христоподібною божественною любов’ю, отче Філарете Милостивий, ти милував убогих і завжди радісно взивав: благословенний у храмі слави Твоєї, Господи.

Через милостині і милосердя більше за все називаєшся ти Філаретом Милостивим, будучи завжди милостивим, з юнаками взивав: благословенний у храмі слави Твоєї, Господи.

Ти, отче Філарете, був лагідним і милостивим, благоспівстраждальним і незлобивим, багатством убогих, одіянням нагих, вірно співаючи: благословенний у храмі слави Твоєї, Господи.

Троїчний: Тройці світлом невечірнім просвічений, угоднику Тройці, ти нині просвічуєш тих, хто шанує тебе і співає: благословенний у храмі слави Твоєї, Господи.

Богородичний: Вишнього освячена Божественна оселя, радуйся, Тобою бо подається радість, Богородице, тим, хто взиває: благословенна Ти в жонах, всенепорочна Владичице.

Катавасія: Чуда надприродного…

Пісня 9

Ірмос: Воістину Богородицею Тебе визнаємо, Тобою, Діво чиста, визволені, з хором безплотних Тебе величаємо.

Бажанням Божественним з’єднавшись з Христом, і отриманням просвічений, Філарете богоблаженний, ти став причасником майбутніх благ.

Всім серцем, отче Філарете, ти Чоловіколюбця Господа полюбив і Йому уподібнювався, від Нього проміння благодійництва сприйняв, нині ж радієш з ангелами.

Христу, Який над усім, — Богу нашому, ти благовгодив непорочним житієм, багатство нужденним роздав, тому і знайшов його на небесах невичерпним; молися безперестанно за всіх нас.

Христос показав Тебе, що приймав вдів і убогих, був заступником скривджених і захисником у бідах; тому прославляємо тебе, Філарете Милостивий, отче наш.

Богородичний: Богопрославлена Діво, подай благодать озлобленій гріхом моїй душі, народивши Благого Бога і Господа.

Катавасія: Таїнство дивне…

Світильний: Чеснотами прикрасився, коли спасительне слово ти виконав, роздавши своє золото убогим; тоді небесне багатство прийняв, правдою збагатившись повіки. Тому ми шануємо твою пам’ять і молимо тебе щиро: благай Сотворителя, щоб Він спас душі наші.

Слава…

Рака, де лежать твої святі мощі, отче Філарете Милостивий, є джерелом чудес для всіх, хто з вірою до тебе звертається.

І нині…

Ти, Богородице, причина даних Богом благ світу, але і нині сотвори милосердним милостивого Бога.

На Хваліте… стихири, глас 4.

Праведним і незлобливим, правдивим і непорочним був ти, отче Філарете блаженний, ухиляючись від усякого лукавого помислу, просвічений чеснотами і благочестям сяючи; тому тебе ублажаємо і святе твоє і чесне святкуємо успіння.

Уподібнюючись у милості до Бога любощедрого, ти, отче Філарете блаженний, роздав нужденним багатство, тому й на небесах прийняв багатство невичерпне; заради цього молимо тебе: молися безперестанно за душі наші.

Блаженством євангельським, як багряницею, одягнувся, надією майбутніх благ, як божественним вінцем, ти увінчався, і нині предстоїш Царю — Ісусу всемилостивому і Спасу душ наших.

Ти, отче Філарете Милостивий, був лагідним, благоспівстраждальним, незлобливим, багатством убогих і одіянням нагих, полюбивши їх; тому Ісус Чоловіколюбець оселив тебе у світлості святих Своїх.

Слава… глас 8.

На милість Бога ти, отче Філарете, уповав, щедротами і дарами Його збагатився, звідсіля став ти милостивим, як Він, усіх милуючи; тому, убогість нашу ущедривши, подай нам багатство твоєї молитви; як убогих і голодних ти годував, так і нині молися за спасіння душ наших.

І нині…

Богородичний: Владичице, прийми молитви рабів Твоїх, і визволи нас від усякої недолі і печалі.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору