«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЧасослов

Велика Субота і Канон

Тропарі. Гол. 2

Благообразний Йосиф з дерева зняв Пречисте Тіло Твоє, плащаницею чистою обвив і, пахощами покривши, у гробі новім положив.

Слава…

Коли Ти, Життя Безсмертне, зазнав смерти, тоді пекло знищив сяйвом Божества, а коли і померлих з того світу воскресив, всі сили небесні заспівали: Христе Боже, Життяподавче, слава Тобі.

І нині…

Мироносницям Жонам при гробі представ Ангел і промовив:  миро личить мертвим, Христос же для тління чужий.

КАНОН Великої Суботи. Гол. 6

Пісня 1

Того, що хвилею морською покрив давно колись, гнобителя мучителя  під землею скрили спасенних діти, а ми, як дівиці, Господеві співаймо: Славно бо прославився.

Пісня 3

Тебе, що на водах повісив всю землю без підпори, як побачило творіння на хресті розп’ятого, жахом великим проймалося, взиваючи:  Нема Святого, як Ти, Господи!

Пісня 4

На Хресті Твоє Божественне страждання передбачивши,  Авакум із жахом до Тебе взивав:  Ти знищив владу сильних, Милосердний,  і зійшов до тих, що в пеклі,  як Всемогутній.

Пісня 5

Богоявління Твойого, Христе, що для нас милостиво сталося, Ісаія, побачивши світло невечірнє,  під ночі, радіючи, виголошував: воскреснуть мертві і встануть ті, що в гробах  і всі земнороднії зрадуються.

Пісня 6

Взятий був та не вдержаний в грудях китових Іона,  Твій прообраз, Христе,  що страждав і на похорон віддав Себе. він, мов би з світлиці, із звіра вийшов.  Дорікав же і варті Твоїй:  вартуєте суєтне і марне,  а милість Божу зневажили ви.

КОНДАК Великої Суботи

Той, хто зачинив безодню, мертвим став, і обгорнутий плащаницею із смирною, у гробі покладається, Безсмертний, як смертний. Жінки приходять намастити Його миром, плачуть гірко і промовляють: ця Субота Благословенна, бо заснувши в цей день, Христос воскресне на третій день.

Пісня 7

Невимовне чудо:  Той, що визволив трьох побожних юнаків із полум’я,  у гробі мертвий бездиханний покладається на спасіння нам, що співаємо:  Визволителю Боже, Благословений Ти.

Пісня 8

Ужахнися від страху, небо,  і похитніться підвалини землі!  Ось бо до мерців рівняється Той, що на Небі живе і я малому гробі дивно ховається.  Благословляйте Його юнаки. Священики оспівуйте,  люди, прославляйте по всі віки.

Пісня 9

Не ридай, Моя Мати,  бачучи у гробі  Того, що в утробі пречистій безсіменно зачала Ти, Сина,  бо встану Я і прославлюся  і піднесу зі славою безперестанно, як Бог  тих, що з вірою і любов’ю Тебе величатимуть.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору