Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа
Церква св. мц. Параскеви, с. Крогулець
Тернопільська область, Гусятинський р-н, с. Крогулець

Церква св. Параскеви та дзвіниця
Ост. третина ХVІІІ ст.

Судячи з бідолашної церкви, улюблена справа тутешніх пейзан — ремонти. Якісні ремонти. Такі, щоб геть усе було по-новому. Бо з якого інакше дива пам’ятку національного значення покривати то тиньком, то пластиком, то отруйного кольору горбилем?

А церква ж була не така вже й погана…. Ба більше, перекриття її нави має унікальну конструкцію із мініатюрними парусами і вигнутими поверхнями залому. Та тепер окрім входу у південній частині бабинця і загальних обрисів ніщо не нагадує про ХVІІІ ст. І це таки дивно — адже в церкві деякий час служив о. Сильвестр Лепкий, та й його син Богдан Лепкий народився на сусідньому хуторі. В селі, до речі, є пам’ятник і музей видатного поета. Можливо, селяни просто не читали його творів?.. Ще не пізно. Та й новий ремонт вже наспів….

Усі фото

Церква св. мц. Параскеви, с. Крогулець