Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа
Церква св. Іоана Богослова, с. Іване-Пусте
Тернопільська область, Борщівський р-н, с. Іване-Пусте

Церква св. Іоана Богослова
1763 (1775?) рік

Церква має чудові пропорції, які від 1950-х намагається приховати бляха. Утім, безуспішно. Старі народні майстри знали свою справу. Навіть незугарний притвор стоїть собі наче окремо від церкви. Добре, що й після цієї прибудови вхід у південній стіні бабинця лишили на своєму місці, як і належить на західному Поділлі.

Всередині церкву «прикрашають» розписи радянської доби, але вони не заважають милуватися розкритими верхами і сволоками — ще одним свідченням приналежності храму до західноподільської школи. На жаль, дзвіничка, про яку ідеться у чотиритомному зводі пам’яток УРСР, втрачена у пожежі за тих же богоборчих часів.

Іване-Пусте — батьківщина видатних діячів втретє відродженої Української автокефальної Православної Церкви, митрополитів Іоана та Василя Боднарчуків. Вони й спочивають на цвинтарі біля рідної церкви, в яку ходили на служби у дитинстві і де дякували в юності. Вічная пам’ять!

Усі фото

Церква св. Іоана Богослова, с. Іване-Пусте
Північний ракурс
На стіні тамбура - залишки випуста бабинця