Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа
Дмитрівська церква, с. Кулаківці
Тернопільська область, Заліщицький р-н, с. Кулаківці

Дмитрівська церква та дзвіниця
ХVІІІ ст. (1862)

За місцевим переданням церква припливла до села річкою Серет. Селяни кажуть, що сама. Але швидше за все її купили деінде і зібрали на новому місці у 1862 році. Можливо, тоді, а, можливо, й під час пізніших розбудов головний вхід влаштували у південній стіні нави.

Кулаківці — село мальовниче, оточене ярами, лісами та прекрасними річковими долинами. А ще вельми патріотичне. Свого часу майже всі його мешканці мали стосунок до ОУН та УПА. Так виховали краян священики, які вірою і правдою служили Богові та Україні у Дмитрівській церкві. Та й сама церква — така українська, така народна, така щира — хіба не виховує своїх парафіян?

Усі фото

Дмитрівська церква, с. Кулаківці