Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа
Дзвіниця Михайлівської церкви, с. Колодне
Тернопільська область, Збаразький р-н, с. Колодне

Дзвіниця Михайлівської церкви
Кін. ХVІІІ ст.

Триярусна дзвіниця — майже типова для Західного Поділля. Якщо сумніваєтеся — залиште її подумки без обшивки: вийде те саме, що і в Куті, і в Соколові, хоча й не так тендітно. Блакитне пофарбування і вертикальне шалювання — вплив і близької Волині, і моди початку ХХ століття. Так оформляли історичні та модернові храми майже на всіх українських теренах міжвоєнної Польщі. Сама ж Михайлівська церква при дзвіниці не має відношення до західноподільської школи, натомість має ознаки волинської школи та історизму. І хоч Слободян датує її ХVІІІ століттям, ми б віднесли її швидше до кінця ХІХ-го.

В будь-якому разі старий дерев’яний ансамбль у Колодному заслуговує на пильну увагу. Чого не скажеш про новий мурований…

Усі фото

Дзвіниця Михайлівської церкви, с. Колодне
Ровесник дзвіниці