Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа
Миколаївська церква, с. Соколів (нині у Львівському скансені)
Тернопільська область, Бучацький р-н, с. Соколів

Миколаївська церква
1773 рік
Нині у Львівському музеї просто неба

Дубова церковця має дещо архаїчні обриси за рахунок скатного даху над навою. Стоїть вона у дуже затишному куточку Шевченкового гаю, радуючи романтиків і естетів. До скансена її перевезли у 1972-му, а капітально відремонтували у 2008-му.

Свою рідну дзвіницю церква втратила ще під час Другої світової, тож нинішня — з Монастириського району Тернопілля.

Усередині зруби перекриті пласкими стелями на сволоках. Чи збереглося в церкві якесь начиння та ікони нам на разі невідомо. Все може бути, — адже храм діяв до 1963 року.

Усі фото

Миколаївська церква, с. Соколів (нині у Львівському скансені)
Вівтар крупним планом