Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Преображенська церква і дзвіниця, с. Квасів
Волинська область, Горохівський район, с. Квасів

Преображенська церква та дзвіниця
1765 рік

У Квасові все якесь двоїсте. З першого погляду зауважуємо одночасну стрункість і монументальність храму, а також оксюморон широкий простору і затишку церковної садиби. Подвійне враження справляє і триярусна дзвіниця. Логвин пише, що в її маківці помітний вплив ХІХ століття. Тож дивіться і помічайте. А ми тим часом посидимо на лавочці під двома (знову двома!) охоронними дошками на бабинці. Одна походить з епохи істмата, тобто УРСР, друга — діамата, тобто вільної України. Чи ж знайдемо в них хоча б дві відмінності?

Усі фото

Преображенська церква і дзвіниця, с. Квасів
Храм з південного боку
Дзвіниця в гордій самотині. Це так по-українському...