Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, Іваничівський р-н, с. Грибовиця

Покровська церква
ХVІІІ ст.

У 1872-му році церкву добудували і підкорегували. Та попри традиційний для тогочасся намір зросійщити храм, щось пішло не так. Адже і приставлена до бабинця дзвіниця, і трапецієві вікна дивним чином отримали ясний український вигляд і анітрохи не зіпсували церкву. Українофільство не полишило святиню і пізніше. За міжвоєнної Польщі вона приналежала до Польської автокефальної Церкви (Української по суті). Нині про славні роки борні за волю і автокефалію свідчить україномовне богослужбове євангеліє, що свято зберігалося у храмі навіть під час піввікового перебування парафії в юрисдикції Московського Патріархату. Відтак нещодавний перехід громади до УПЦ Київського Патріархату слід вважати цілком закономірним явищем.

Многії і благії грибовичанам та їхній чудовій церкві!

Усі фото