Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Миколаївська церква, с. Борочиче
Волинська область, Горохівський район, с. Борочиче

Миколаївська церква
1757 рік
та дзвіниця, ХІХ ст.

Класична волинська церква за деякими джерелами належить до ХVІІ століття (1678 р.). Проте динамічні форми мініатюрного храмика все ж таки ближчі до епохи бароко.

Красу церковці гідно поціновували не тільки віруючі, а й богоборці. Зокрема, у 1962 році Волинський обком КПУ наполегливо просив ЦК КПУ зняти пам’ятку з державного обліку, але отримав відмову. Чи то лист загубився, чи ж натрапив на якогось естета-недобитка.

На жаль, під час хрущовських гонінь на Церкву храм позбувся старого іконостасу. Аби його відновити, потрібні нові естети. Агов!

Усі фото

Миколаївська церква, с. Борочиче
Ну навіщо в церкві газ? І цікаво, хто дав дозвіл? Все ж таки пам'ятка національного значення...
Очевидно, предки вміли зігріватися красою