Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Рівненська область, Дубнівський р-н, с. Івання

Церква Різдва Пресвятої Богородиці та дзвіниця
1759 рік (1789?)

Гарна, гармонійна церква чудово вмостилася на невисокому пагорбку край сільського путівця. Одразу видно, що про храм і церковну садибу добре дбають, отже — люблять. І то не випадково. За переказами, її фундував не якийсь там польський пан, а 18 місцевих родин простих волинян. Донедавна про ті події шелестіла листячком 300-літня липа на обійсті. На жаль, дні її скінчилися, і лише кряжистий стовбур іще бореться із невблаганним часом…

Останній ремонт святині видається цілком поміркованим і є добрим прикладом для наслідування. Ну а жовтий колір бань скромної сільської церкви замість традиційно сірого чи зеленого —  хай вже Бог прощає. Кому ж не хочеться, щоб було, як у столицях?

Усі фото