Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Полтавська область, Лубенський р-н, с. Мгар, Мгарський монастир

Дзвіниця Мгарського монастиря (Г, ЕК)
1785 рік (добудована 1837 – 1844)

Наслідуючи «еталонну» Велику лаврську дзвіницю в Києві, мгарська дзвіниця має три ордерні бароково-класицистичні яруси: відповідно, знизу догори, дорійський, іонійський та коринфський. Останній, четвертий ярус вже повністю класицистичний – із круглими прорізами і характерною «вазонною» маківкою. Та всі ці окремі архітектурні витребеньки чудесно зливаються в єдиний і неповторний образ, що лине в небо з-над високої сулинської кручі. І хоч у яку б сльоту й негоду ви приїхали у Мгарський Преображенський монастир – його дзвіниця за одну мить преобразить плаский сірий світ навколо у яскраву Божественну вертикаль.

Усі фото