Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа
Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Спасо-Преображенська церква, с. Сухоліси
Київська область, Білоцерківський р-н, с. Сухоліси

Спасо-Преображенська церква (васильківська група)
1726 рік (перебудована 1849)

Церква у Сухолісах — тендітна і романтична. Романтики додає близька колія залізниці, що кличе у далекі мандри. Коли віє вітер і прихрамові берези вимахують зеленими рукавами, здається, церква ось-ось відірветься від землі і полине у горній Єрусалим…

Попри те, що церковний верх узято у білий пластик, споруда майже не втратила рідкісної стрункості. Дуже пасує храмові й чудовий кований хрест, цілком згідний із бароковою традицією. Ох і радісно, напевне, сонцю зазирати у віконця-ілюмінатори вишуканої тризаломної бані, які, можливо, збереглися в неушкодженому перебудовою вигляді. Втім, навіть якщо вони пізніші і мають «класицистичний» зміст, це нічого не міняє. Спасо-Преображенський храм цілком відповідає своїй назві, преображуючи непоказну сільську вуличку у сад Божественних пісень…

Усі фото

Спасо-Преображенська церква, с. Сухоліси
Сьогодні в образі церкви важкувато відокремити ХІХ століття від ХVІІІ-го. Але попри все вона досконала
Високі вікна (нехай і з новішими рамами) свідчать про ХVІІІ століття
Ну чим не ілюмінатори на кораблі спасіння?..
...А ось і вітрило
Церковний верх. Ну як таке диво можна було спотворити пластиком???
Церква із півдня
Зелений шум. Добре нам тут бути!..