Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Антонівка
Київська область, Ставищенський р-н, с. Антонівка

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (центральна група)
1777 рік

Різдвобогородична церква Антонівки по-своєму унікальна — вона п’ятидільна, але триверха. На жаль, ясні обриси початкової архітектоніки храму затуманено горизонтальною новітньою шалівкою стін (благо, дерев’яною) і бляхою та пластиком, в які узято верхи. Це заважає роздивитися вишукані форми вівтарного вікна і різблений декор під грушками куполів.

Проте всередині церкви побожний любитель дерев’яної архітектури України буде винагороджений сповна. Тут збереглися дивовижної краси прорізі між зрубами і неймовірно вишукані ригелі. Мало того — інтер’єр храму витримано в національних жовто-блакитних тонах!

Та й місце розташування храму — на зеленій леваді над ставом — викликає настільки глибоке умиротворення, що потворний бетонний парканчик навколо святині помічаєш тільки на фото… Добре нам тут бути: завітайте до Антонівки!

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Антонівка
Церква з південного боку
Інтер'єр нави
Ригель другого залому у наві
Ригель першого залому у наві
Залом бабинця
Вівтарне вікно. Зверність увагу на його вишукану (хоча й достатньо розповсюджену) форму: козацький хрест накладено на квадрат
Дерево і пластик, вік ХVІІІ-й і вік ХХІ-й: хто кого?