Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Воздвиженська церква, с. Годині
Львівська область, Мостиський р-н, с. Годині

Воздвиженська церква (центральна група)
1729 рік та дзвіниця ХІХ ст.

Пам’ятка національного значення, але якась непоказна і неоднорідна. Недарма її збудовано одразу з трьох порід дерева — липи, сосни та дуба. Треба пильно приглядатися, щоб під нашаруванням дико-зеленого кольору і неоковирних добудов упізнати могутній і лаконічний образ давнього галицького храму. Колись церква була монастирською, але монастир закрили австріяки ще у кінці ХVІІІ ст.

Ми не були всередині, але знаємо, що розписано храм 1904 року. На жаль, про іконостас на разі нічого не відомо. Чекаємо на інформацію.

Усі фото

Воздвиженська церква, с. Годині
Стара церква вже нікому не потрібна... Скільки їй іще лишилося? А може все ж таки музей? А?
Ансамбль.Як це гірко-символічно: на Хрестовоздвиженській церкві немає хрестів...