Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Миколаївська церква, с. Дмитровичі
Львівська область, Мостиський р-н, с. Дмитровичі

Миколаївська церква (центральна група) та дзвіниця
1655 рік

Церква — класична галичанка з вивищеною навою і точно задокументованою на одвірку датою народження. Збудована із дубових брусів завтовшки до 57 (!) см. На жаль, після останнього ремонту (2007 р.) торкнутися цієї потуги власною рукою іззовні — зась. Увесь нижній ярус зашили вагонкою. Благо хоч на верхньому лишили традиційний гонт. І чого тим людям нейметься? Дме? — Зашпаклюйте добренько. Зайві гроші? — віддайте знедоленим. «Некрасиво»? — Почитайте розумні книжки чи хоча б подивіться на охоронну дошку. Втім, порівняно з багатьма іншими громадами дмитрівці не найгірші…

Церква цікава. Над бабинцем влаштовано каплицю; на південній та північній стінах нави збереглися темперні розписи 1698 року («Страсті Христові» та «Страшний Суд»). Старі образи іконостасу (1674р.) написані Федором, малярем Вишенським, як підписував свої роботи цей непересічний народний майстер.

І ще, ледь не забули. Церква не має жодної добудови — майже унікальний випадок для галицької школи!

Усі фото

Миколаївська церква, с. Дмитровичі