Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Чижів
Львівська область, Золочівський р-н, с. Чижів

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (центральна група)
1702 рік

Після покриття бляхою і вагонкою церква остаточно втратила привабливість, хоча й до того її лаконічні форми тримали естетів на сухому пайку.

І все ж таки крім поважної дати спорудження храму маємо спонуку до відвідин: всередині збереглися «твори станкового живопису ХVІІІ ст.», — принаймні, так написано у відомому чотиритомному зводі пам’яток УРСР. Дивно, але чомусь у цьому солідному виданні слово «іконостас» було під суворою забороною. От автори на чолі із Логвиним і викручувалися, як могли.

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Чижів
В інтер'єрі цвинтаря
Церква з південно-західного боку. Бабинець пізніший і доробляли його . мабуть, буковинці, які влаштували вхід до церкви за буковинською традицією - з півдня