Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Львівська область, Буський р-н, с. Кути

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (центральна група)
1750 рік
та дзвіниця, 1930 рік

Кути — село вельми багате, бо має дві чудові церкви. І хоч Різдвобогородичний храм виглядає скромніше Михайлівського, але тільки за рахунок зовнішнього оздоблення: він укритий не гонтом, а шалівкою і бляхою. Проте, на нашу суб’єктивну думку, такі обставини ясніше виявляють його гармонійні форми. На жаль, після останнього ремонту і шалівка, і бляха втратили природні кольори, а над бездарно «оновленим» опасанням з’явилася потворна металочерепиця (ось вам і пам’ятка національного значення). Те саме «оновлення» спіткало і дзвіницю. На щастя, маємо і старі фото.

У храмі зберігся класичний греко-католицький іконостас аркового типу, що належить до кінця ХVІІІ — поч. ХІХ ст., і кілька цікавих бароково-ренесансних ікон. Та навіть якщо вам не вдасться потрапити усередину, не журіться: попри усі ремонтні прикрощі церковна садиба із навколишнім цвинтарем іще зберігає чарівну романтичність і віковічний затишок. Тож поспішайте в Кути — не пожалкуєте!

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Кути
Дзвіниця
Навколо храму - дуже затишний цвинтар
Церква з північно-східного боку
Церква із західного боку. Тамбур не вписується - в прямому і непрямому значенні
Під опасанням
Царські врата із чотирма, а не із шістьма медальйонами - часте явище на Галичині
У наві
Богородиця Одигітрія, ікона ХVІІ ст.