Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Церква Перенесення мощів свт. Миколая, м. Борислав (присілок Тустановичі)
Львівська область, Дрогобицький район, м. Борислав (цвинтар присілку Тустановичі)

Церква Перенесення мощів свт. Миколая (центральна група)
1899 рік

На зламі ХІХ — ХХ ст. подібні церкви будувалися сотнями — чи за смаком народних майстрів, чи за проектами знаних архітекторів (найчастіше — В. Нагірного). І все ж таки усі ці храми різні. Ті з них, що суміщають риси кількох шкіл — окрім галицької ще й гуцульської чи бойківської, ми зараховуємо до історизму. Решту вважаємо традиційними і включаємо до центральної групи школи.

Миколаївська церква із бориславських Тустановичів має аж дві родзинки: цікаві випусти вівтарних брусів і зовнішню казальницю на західному фасаді. Вельми щільний цвинтар навколо храму, де ростуть не лише бур’яни, а й вікові дуби, схиляє до задуми. Втім, вирости до філософських узагальнень тій задумі заважає гамірна траса, по якій ганяють спраглі прихильники трускавецької мінералки…

Усі фото

Церква Перенесення мощів свт. Миколая, м. Борислав (присілок Тустановичі)
Казальниця на західному фасаді