Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Львівська область, Бродівський р-н, м. Броди, вул. Великі Фільварки, 23

Троїцька церква та дзвіниця (центральна група)
1744 рік

Скільки автентики лишилося в існуючому нині храмі — напевне знає тільки Господь Бог. Адже його спочатку перебудували під клуб (1960-ті), а на початку 1990-х повернули до буцімто первісного вигляду. Вже у ХХІ ст. церкву наділили досить безрадісними кольорами, які викликають стійкі асоціації із чимось пластмасовим. Хоча, можливо, ми надто прискіпливі…

Усередині, подейкують, святиня зберегла трохи старих ікон з первісного іконостасу сер. ХVІІІ ст., хоча особисто ми зайти до храму не сподобилися. Натомість на церковному обійсті віднайшлося муроване Розп’яття з дивовижно-наївними фігурками-барельєфами. Як на нас, у Броди варто завітати тільки задля цього народного шедевру.

Усі фото