Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Михайлівська церква і дзвіниця, с. Комарно
Львівська область, Городоцький р-н, с. Комарно

Михайлівська церква (центральна група) і дзвіниця
1754 рік

Дата спорудження позначена на хрестовій бантині центральної бані, проте є думка, що церква давніша.
Справді, на своєму віку храм зазнав багато ремонтів і перебудов. Нинішній вигляд він здобув після радянської реставрації 1960-х років. Справедливості ради слід зазначити, що церкви, які потрапляли в охоронні списки червоної імперії, доглядалися непогано. А от за незалежності держава начебто забула про дерев’яні церкви — жодної загальноукраїнської програми з їх збереження (не кажучи про фінансову складову такої програми) на разі не існує. Відтак нинішні господарі унікальних пам’яток або кидають їх напризволяще, або викручуються хто як може. І тут усе залежить від місцевих нюансів.

На щастя для Михайлівської церкви всі комарнянські нюанси склалися якнайвдаліше. Дві громади — православна Київського Патріархату і греко-католицька спільно відреставрували церкву. Відреставрували на відмінно! Всередині храму також навели повний лад, хоча старих ікон лишилося малувато….

Як добре, що на Галичині збереглися люди із живою, не загорнутою в пластик душею…

Усі фото

Михайлівська церква і дзвіниця, с. Комарно
Вигляд з південного сходу
Нічна зйомка - повний ексклюзив. Восени темніє рано...
Нічна дзвіниця
Ансамбль