Жіночий хор Київського інституту музики імені Р. М. Глієра

Жіночий хор Київського інституту музики імені Р. М. Глієра (до вересня 2008 р. — Київське державне музичне училище імені Р. М. Глієра) заснувала на основі диригентсько-хорового відділення заслужений діяч мистецтв України Галина Горбатенко 1985 року. У складі хору — майбутні диригенти та співаки, викладачі музичних шкіл України. Саме в хорі відбувається їх перше знайомство з таємницями майбутньої професії, з’являється розуміння всієї складності вокально-хорового співу.

Колектив успішно доводить свою високу майстерність, перемагаючи у найпрестижніших європейських хорових конкурсах:

• 1994 — м. Дебрецен, Угорщина, І премія хорового конкурсу імені Б. Бартока
  • 1995 — м. Марктобердорф, Німеччина, І премія Міжнародного конкурсу хорів
  • 1996 — м. Толоса, Іспанія, І премія Міжнародного конкурсу хорів
  • 1998 — м. Марктобердорф, Німеччина, Фестиваль духовної музики різних світових релігій
  • 1999 — м. Роттердам, Нідерланди, Світовий симпозіум хорової музики
  • 2000 — м. Толоса, Іспанія, Гран-прі Міжнародного конкурсу
  • 2000 — м. Рейк’явік, Ісландія, Почесний гість Першого Північного фестивалю жіночих хорів
  • 2001 — м. Дебрецен, Угорщина, Диплом Міжнародного хорового конкурсу Європейських Гран-прі
  • 2002 — м. Утрехт, Нідерланди, Міжнародний фестиваль духовної музики
  • 2003 — м. Святогорськ, Донецьк, Україна, Фестиваль духовної музики «Співочий собор на Святих Горах»
  • 2004 — м. Москва, Росія, Міжнародний фестиваль країн СНД і Балтії «Москва зустрічає друзів»
  • 2004 — м. Толоса, Іспанія, ІІ премія Міжнародного конкурсу хорів
  • 2005 — м. Отен, Франція, Міжнародний фестиваль хорів
  • 2005 — м. Везон-ла-Ромен, Франція, Міжнародний фестиваль переможців музичних конкурсів Європи
  • 2005 — лауреат Міжнародного конкурсу хорів «Євро радіо»
  • 2008 — м. Роттенбург, Німеччина, Міжнародний фестиваль духовної музики
  • 2011 — м. Москва, Росія, Московський Великодній фестиваль
  • 2011 — м. Марктобердорф, Німеччина, І премія Міжнародного конкурсу хорів

Під час VI Всесвітнього хорового симпозіуму художній керівник хору Галина Горбатенко проводила майстер-класи для провідних хормейстерів світу, які відзначили високий рівень звучання колективу та були в захваті від українських пісень.

Дуже плідно працює колектив із сучасними композиторами України: Л. Дичко, М. Шухом, В. Степурком, В. Польовою, О. Яковчуком та іншими, які довіряють хорові перше виконання своїх творів.

Жіночий хор Київського інституту музики імені Р. М. Глієра — постійний учасник фестивалів Спілки композиторів України: «Київ-музик-фест» та «Музичні прем’єри сезону».

Колектив постійно бере участь у концертах духовної музики. Жіночий хор пов’язує багаторічна творча дружба з чоловічим хором Київської духовної академії та семінарії Києво-Печерської Лаври під керівництвом ієромонаха Романа (Підлубняка), спільно з яким колектив проводить серію різдвяних і великодніх концертів у найкращих храмах міста Києва.