«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Духовні лідери України переконані, що місце України — в Європі, але без протиставлення Росії

Глави Церков і релігійних організацій України оприлюднили 30 вересня, спільне звернення до українського народу з приводу європейської інтеграції України. Духовні лідери переконані, що Україна має «бути незалежною державою в колі вільних європейських народів», повідомляє ІРС.

У зверненні підкреслюється, що «від давніх часів український народ був частиною європейського цивілізаційного простору», проте «бути незалежною державою в колі вільних європейських народів» — «не є і не може вважатися протиставленням України нашому історичному сусіду — Росії».

Автори звернення сподіваються, що через суспільну дискусію Україна обере для себе найкращий шлях розвитку, а вони будуть молитися за цей вибір:

Звернення Церков і релігійних організацій до українського народу

Шановні співгромадяни!

Будучи невід’ємною частиною українського суспільства та відчуваючи духовний обов’язок і громадянську відповідальність, вважаємо за необхідне звернутися до вас з приводу європейської інтеграції України та поділитися деякими своїми міркуваннями.

Історично так склалося, що від давніх часів український народ був частиною європейського цивілізаційного простору. У зв’язку з Європою, її духовною, культурною, освітньою, правовою традицією будувалося наше суспільне і державне життя.

Зараз Україна стоїть перед вибором шляху свого подальшого розвитку. На нашу думку, майбутнє України природно обумовлене нашим історичним корінням — бути незалежною державою в колі вільних європейських народів.

Переконані, що цей вибір не є і не може вважатися протиставленням України нашому історичному сусіду — Росії. Адже її державність, історія та культура теж тісно пов’язані з Європою. Сподіваємося, що російський народ і держава визнаватимуть і поважатимуть право України, як незалежної держави, обирати власний шлях у майбутнє — так само, як Україна визнає і поважає незалежність і суверенітет Російської Федерації.

Цілком зрозуміло, що сучасна об’єднана Європа має не лише здобутки. Чимало в ній того, що потребує змін чи виправлення — так само, як і наш власний український дім. Традиційні духовні, культурні, сімейні та моральні цінності, на яких століттями ґрунтувалося життя народів Європи, — дорогоцінний скарб, який ми повинні цінувати, спільно берегти, захищати і примножувати. Знаємо, що у цій справі в Європі у нас є багато однодумців, з якими ми готові об’єднати зусилля.

Сподіваємося, що через суспільну дискусію Україна обере для себе найкращий шлях розвитку. Ми ж будемо молитися, щоби Всевишній дав мудрість і правителям, і всьому народу, та допоміг зробити вірний вибір. До такої молитви закликаємо і всіх наших вірних.

З повагою —

Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату;
Митрополит Володимир (Сабодан), Предстоятель Української Православної Церкви;
Верховний архієпископ Святослав (Шевчук), Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви;
В’ячеслав Нестерук, Голова Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн-баптистів;
Михайло Паночко, Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України;
Архієпископ Петро Мальчук, глава Комісії з питань відносин між державою і церквою Римо-Католицької Церкви в Україні;
В’ячеслав Горпинчук, Єпископ Української Лютеранської Церкви;
Уланд Шпалінгер, Єпископ Німецької євангелічно-лютеранської Церкви України;
Яків Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України Об’єднання іудейських релігійних організацій України;
Муфтій Ахмед Тамім, Голова Духовного управління мусульман України.
3 відгуки
to «Духовні лідери України переконані, що місце України — в Європі, але без протиставлення Росії»
 1. Олександр сказав:

  Сьогодні в храмі Володимирської ікони Божої Матері УПЦ (МП) міста Одеси бачив підписні листи зі зверненням до митрополита Агафангела, Митрополита Володимира, Патріарха Кирила проти вступу України в Єдину Європу.


 2. Олександр сказав:

  Розмовляв сьогодні з отцем настоятелем храму.
  Це діє група, як у нас кажуть, «сумасшедших бабушек» :).
  Діють без будь якого благословення.
  Отець Миколай каже: «Я не підписував, і ти не підписуй».
  Я хотів з ними порозмовляти — нема сенсу.
  Вони крім себе нікого не чують.

  • Дмитро сказав:

   Дякуємо Вам і за інформацію, і за позицію.
   (Щойно побачив Ваші відгуки, увесь день — без комп’ютера).Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.

Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору