«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Володимир Волошин

Волошин Володимир Миколайович (13.07.1947, с. Зарваниця Золочівського р-ну, Львівщина). Композитор, диригент, виконавець пісень, регент церковного хору.

Народився у селі Зарваниця Золочівського району на Львівщині.

«Музика — з малих літ», — каже про себе Володимир Волошин. З дитинства дуже хотів навчитися співати й грати на різних інструментах (батьки були простими селянами, музикантами не були, проте батько був гарний ліричний тенор); коли вчився у початковій школі, старший брат приводив товариша з ПТУ, і той учив Володимира грати на гармошці.

Після початкової школи Володимир і далі жив у Зарваниці, проте, навчаючись восьмирічній школі у Струтині, почав відвідувати музичну школу в Золочеві: «після уроків — пішки до Золочева, у музичну школу, звідти автобусом вертався до Зарваниці». «Пас корову, багато читав, любив фантазувати й продовжувати собі в уяві прочитане».

У 1965-му році закінчив школу й вступив у Львівське музично-педагогічне училище. «Там були прекрасні викладачі! Директор Радушкін Михайло Дмитрович — дбав, щоб усе було на висоті, дбав про хор, про творчість, про творчих дітей… Вокал — Благонравова Олена Іванівна! Диригування — Макушенко Олена Іванівна… Прекрасні викладачі!». В учлищі грав у духовому оркестрі та оркестрі народних інструментів (керівник Хитра́ Ігор Антонович).

Після закінчення училища (1970) пішов працювати у Глинянську середню школу вчителем музики та співу. Працював там 5 років.

Вечорами ходив на ткацьку фабрику в клуб — «сам собі» грав на піаніно. У ті ж роки почав писати музику.

Після роботи в Глинянах пішов працювати на деревообробну фабрику у Львові — спершу «бив ящики», потім працював художнім керівником та бібліотекарем у клубі комбінату (1975). Паралельно із цим на пропозицію Львівських «просвітян» почав керувати сільським хором у Лагодові Перемишлянського району.

«Якось у поїзді» (рік приблизно 1993) зустрівся із одним священиком, розговорилися, священик запропонував керувати церковним хором. З того часу Володимир Волошин 8 років був регентом Троїцької церкви села Рясне-Руське (настоятель Ігор Курпіта).

З 2001-го до 2014-го року був регентом у соборі св. Юра у Львові.

У цей час керує хором церкви св. Архистратига Михаїла у Лагодові. Пише церковну музику, пісні на вірші українських класиків та сучасних поетів.

Дует «Два крила»

(матеріал готуємо)

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору