Хмельницький муніципальний камерний хор

В квітні 1998 року в місті Хмельницькому був створений муніципальний камерний хор. До його складу увійшли викладачі, випускники та студенти вищих музичних навчальних закладів.

Перший виступ колективу відбувся в серпні 1998 року і хоча колектив виконав всього декілька творів (українська народна пісня в обробці С. Мартона «Косив косар сіно», муз. В. Снєткова, сл. Б. Ільїна «Чугунка», українська народна пісня в обробці М.Леонтовича «Піють півні»), кожен з них запав глибоко до сердець слухачів, справивши на всіх присутніх неабияке враження.

Сьогодні директором — художнім керівником та головним диригентом хорового колективу є талановитий музикант і педагог, енергійний та вольовий диригент — Заслужений діяч мистецтв України Ігор Цмур.

Окрім конкурсів та фестивалів муніципальний хор є постійним учасником культурно — мистецьких акцій, які проходять у місті та області. З метою популяризації хорової музики колектив постійно проводить концертні програми в різних закладах міста та області, є постійним ініціатором благодійних акцій, які проводяться у центрі реабілітації і соціального захисту людей похилого віку, військових шпиталях, будинках для дітей-сиріт, дитячих садочках, загальноосвітніх школах, технікумах, вищих учбових навчальних закладах тощо.

За роки свого існування колектив брав участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях. Ось найвизначніші з них:

• 2000:
    • Всеукраїнський конкурс хорової музики ім. Д.Січинського в м. Івано-Франківську (Україна)
    • Міжнародний фестиваль «Інзадафест» у м. Бєєрнем (Королівство Бельгія)
  • 2004:
    • Регіональний фестиваль хорової музики ім. М.Леонтовича в м. Вінниця (Україна)
  • 2005:
    • I Хмельницький джазовий фестиваль «Джаз — фест Поділля, 2005» в м. Хмельницькому (Україна)
    • V всеукраїнський конкурс хорової музики ім. Д.Січинського в м. Івано-Франківську (Україна)
    • ІІ міжнародний фестиваль хорових колективів «Чехановія Кантанс» м. Чеханові (Польща)
  • 2006:
    • VI всеукраїнський конкурс хорового мистецтва ім. Лесі Українки в м. Луцьку (Україна)
  • 2007:
    • VI міжнародний конкурс-фестиваль камерних хорових колективів «Ялта — Вікторія — 2007» в м. Ялті (Україна)
  • 2008:
    • 26-ого міжнародний Пасхальний фестиваль музики «Resurexit» в м. Шауляй (Литва)
  • 2009:
    • Єпархіальний конкурс колядок «Христос рождається — Славімо Його!» у м. Хмельницькому (Україна)
    • VII міжнародний фестиваль ім. П.Чайковського та Н. фон Мекк у м. Вінниця (Україна)
    • VI міжнародний фестиваль хорових колективів «Чехановія Кантанс» в м. Чеханові (Польща)
    • I відкритий фестиваль хорової музики «Співоча асамблея» у м. Хмельницькому (Україна)
  • 2010:
    • 32-ий міжнародний травневий хоровий конкурс професора Г. Дімітрова (Болгарія)

Репертуар муніципального камерного хору різноманітний, як за складністю виконання, так і за стилями. Творча скарбниця муніципального камерного хору налічує більше, ніж 280 хорових творів кращих зразків української та зарубіжної хорової музики. Серед них твори сучасних українських композиторів: Л. Дичко, М. Скорика, Є. Станковича, Г. Гаврилець, І. Алексійчук, В. Стеценка, В. Зубицького, М. Шуха, М. Балеми; українська духовна пісенна спадщина С. Пекалицького, М. Дилецького, М. Березовського, Д. Бортнянського, О. Архангельського, М. Леонтовича, М. Лисенка, К. Стеценка, Л. Дичко; обробки українських народних пісень (М. Леонтович, С. Людкевич, К. Стеценко, М. Колеса); зарубіжна пісенна спадщина Й. Баха, О. Лассо, А. Вівальді, В. Моцарта, Й. Брамса, С. Рахманінова, П. Чеснокова, А. Шнітке, А. Пярта, Р. Твардовського, Ю. Свідера, Х. Бусто, Ф. Пуленка та ін.

Виконавська майстерність муніципального камерного хору постійно зростає в процесі натхненної і кропіткої праці, складовими яко є закоханість в художню красу пісні, відчуття її найпотаємніших нюансів, якнайглибше проникнення в художній образ творів, володіння всіма засобами музичної хорової виразності.

Сайт Хмельницького муніципального камерного хору: http://www.choir.km.ua/