БібліотекаМолитви

Домашнє правило на Пасху і Світлий тиждень (Великодні часи)

На Великдень і протягом усього Світлого тижня християни читають або, краще, співають удома не звичайні ранішні та вечірні молитви, а так звані Великодні часи.

Тропар

тричі

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що у гробах, життя дарував.

Воскресна молитва, глас 6

тричі

Воскресіння Христове побачивши, / поклонімось святому Господеві Ісусу / Єдиному Безгрішному, / Хресту Твоєму поклоняємось, Христе, / і святе Воскресіння Твоє оспівуємо і славимо, / бо Ти Бог наш, / крім Тебе іншого не знаємо, / ім’я Твоє призиваємо. / Прийдіть, усі вірні, / поклонімось святому Христовому Воскресінню, / бо через Хрест прийшла радість усьому світові. / Повсякчас благословляючи Господа, / оспівуємо Воскресіння Його, / бо, потерпівши розп’яття, / Він смертю смерть переміг.

Іпакой, гл. 8

Світання попередивши, / ті, що були з Марією, прийшли до гробу і побачили, / що камінь від гробу відвалено, / і почули від ангела: / чому шукаєте між мертвими, як людину, / Того, Хто в сяйві вічнім перебуває, / погляньте на покривала, що у гробі, / та біжіть і проповідуйте світові, / що воскрес Господь, подолавши смерть, / бо Він є Син Бога, що спасає рід людський.

Кондак, гл. 8

Хоч і до гробу зійшов Ти, Безсмертний, / але зруйнував пекельну силу, / і воскрес як переможець, Христе Боже, / промовивши до жінок-мироносиць: Радуйтеся! / І даючи Твоїм апостолам мир, / даруєш грішним воскресіння.

Тропарі, гл. 8

У гробі тілом, у пеклі душею, як Бог, / в раю з розбійником і на престолі був Ти, Христе, / з Отцем і Духом все наповняючи, / як Необмежений.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.

Як живоносний, як кращий від раю, / і ясніший від усякої царської світлиці, / стався для нас Твій гріб, Христе, / джерелом нашого воскресіння.

І нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Свята Божественна оселе Всевишнього, / радуйся, бо через Тебе, Богородице, / дано радість тим, що виголошують: /«Благословенна Ти між жонами, / Пренепорочна Владичице».

Господи, помилуй (40 разів).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, / і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Чеснішу від Херувимів, / і незрівнянно славнішу від Серафимів, / що без істління Бога Слово породила, / дійсну Богородицю, Тебе величаємо.

Тропар

тричі

Ноти піснеспівів можна знайти тут: https://parafia.org.ua/collection/velykden/