БібліотекаМолитви

Богородичне правило

Читаємо 150 разів «Богородице Діво, радуйся».

Краще почати зі вступних молитов. Якщо ні, то просто — «Господи, благослови!». Далі:

Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах, і благословен плід лона Твого, бо Ти породила Спаса душ наших.

Після кожного десятка читаємо «Отче наш» і «Милосердя двері відкрий нам»:

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Милосердя двері відкрий нам‚ Благословенна Богородице‚ щоб ми‚ на Тебе надіючись‚ не загинули‚ а від усякого лиха Тобою визволилися. Бо Ти — спасіння роду християнського.

Після 1 десятка згадуємо Різдво Пресвятої Богородиці.
Молимо Матір Божу спасти і зберегти наших рідних і ближніх — живих і спочилих.

Після 2 десятка згадуємо Введення Пресвятої Богородиці у храм.
Молимося, щоб Вона привела до Церкви всіх, хто від неї відпав.

Після 3 десятка згадуємо Благовіщення.
Молимо Пресвяту Діву вгамувати скорботу всім скорботним (хворим, біженцям тощо).

Після 4 десятка згадуємо зустріч Діви Марії з Єлизаветою.
Молимо Пречисту за з’єднання всіх, хто в розлуці.

Після 5 десятка згадуємо Різдво Христове.
Молимо відродити нас до життя у Христі; у Христа зодягнутися. (Відродити Україну)

Після 6 десятка згадуємо Стрітення.
Молимося, щоб Пресвята Богородиця сподобила нас перед кончиною причаститися Святих Таїн, зустріла нашу душу та допомогла їй пройти митарства.

Після 7 десятка згадуємо втечу в Єгипет.
Молимося за визволення від спокус і напастей.

Після 8 десятка згадуємо пошук 12-річного Ісуса.
Молимо Святу Діву дарувати нам істинну угодну Богові молитву (шукати Господа всім серцем і знайти Його з великою радістю, як вони з Йосипом знайшли отрока-Христа).

Після 9 десятка згадуємо шлюб у Кані Галилейській.
Молимо допомогти нам у всіх наших справах і потребах.

Після 10 десятка згадуємо Розп’яття: Матір Божу біля хреста.
Молимо зміцнити нас у час спокуси, дарувати непохитну віру, надію і любов.

Після 11 десятка згадуємо Воскресіння.
Молимо Пресвяту воскресити наші душі. (Воскресити Україну).

Після 12 десятка згадуємо Вознесіння.
Молимося, щоб Пресвята Богородиця вознесла наш розум і душу від земного до небесного.

Після 13 десятка згадуємо Зішестя Святого Духа.
Молимо удостоїти нас бути гідними благодаті Святого Духа.

Після 14 десятка згадуємо Успіння.
Молимо дарувати нам мирну, безболісну і бездоганну кончину.

Після 15 десятка згадуємо славу Божої Матері.
Молимо зберегти нас від усякого зла і покрити Своїм святим омофором.

Богородичне правило — нерушима стіна від спокус, бід і напастей

Улюблені! Прошу вас, завжди читайте «Богородицю», і тоді Матір Божа завжди буде охороняти вас від усіх спокус. Навіть коли в магазин ідете чи в будь-куди в інше місце, читайте «Богородицю», тоді не буде спокус. Тому, хто читає цю молитву, Матір Божа помагає віддалятися від усіх спокус, а інакше обов’язково будуть спокуси. і в дорозі, щоб усе добре було, читайте «Богородицю». Якщо вам доведеться на шляху натрапити на будь-що несподіване, то нічого не бійтеся, не хвилюйтеся, не турбуйтеся, бо «якщо й до пекла зійду — і там Ти зі мною, не убоїться серце моє». Де б ви ни були: на роботі, вдома, у гуртожиткові…. сваряться там, лаються, а ви читайте Ісусову молитву чи «Богородицю», і ви завжди будете з Господом, з Божою Матір“ю. Не страхайтесь! Господь не допустить, щоб вам що-небудь зашкодило.

Декому наснився сон: звершується над ним суд. Він жахається, що його засудять на муки.

Ангел-Охоронитель шепоче йому: «Не бійся, тобі буде добре». Він питає ангела: «Звідки ти знаєш?» Ангел відповідає йому: «Тому, що Матір Божа наближається до Престолу, а Вона вже ублагає за тебе! Ти Її шанував, молився Їй і завжди просив Її». З великою радістю він прокинувся і ще більше почав шанувати Божу Матір.

Когда до Серафима Саровського приходили, то він говорив: «Пройдіть навколо монастиря і по вервиці протягніть 150 разів «Богородице Діво, радуйся!». І коли вони це виконували, тоді давав їм водички й казав: «Матір Божа зціляє вас. Матір Божа вас від скорбот рятує». І всі отримували допомогу і зцілення! І наказував, щоб удома продовжували це правило виконувати.

Богородичне правило можна читати й на ходу, і лежачи, і сидячи, без поклонів, тільки читати:

БОГОРОДИЦЕ ДІВО, РАДУЙСЯ! БЛАГОДАТНА МАРІЄ, ГОСПОДЬ З ТОБОЮ, БЛАГОСЛОВЕННА ТИ В ЖОНАХ І БЛАГОСЛОВЕН ПЛІД ЛОНА ТВОГО, БО ТИ ПОРОДИЛА СПАСА ДУШ НАШИХ.

…Господь показав нам, яка сильна перед Ним молитва Пречистій Матері та яка дієва допомога, що її Вона надає в усіх обставинах. Ця молитва у найнепрохідніших місцях знаходила вихід, ненависників на любов навертала, злі серця пом’якшувала, а ті, що не пом’якшувалися, посоромлювала та віддаляла; у безвиході та безпорадності раптово подавала несподівану допомогу, до того ж звідти, звідки неможливо було на неї чекати.

Читання 150 разів «Богородице Діво, радуйся!» гнів Божий відхиляє і самий присуд Судді Серцевідця відміняє!..

Схиігумен Сава (Остапенко)

Сама Цариця Небесна дала людям це правило у VIII ст, і його виконували колись усі християни, а потім забули про нього. У житті Божої Матері було п’ятнадцять сходинок, п’ятнадцять головних подій, і читання правила розділено на 15 десятків. На кожному десятку по черзі згадують усі найважливіші моменти життя Пресвятої Богородиці.