БібліотекаМолитви

Молитви за хворих

1. Владико Вседержителю і Святий Царю, що всіх караєш, але не нищиш, зміцнюєш підупалих і підносиш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимось Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю Твоєю, прости йому всякий гріх вільний чи невільний. Так, Господи, Твою цілющу силу з неба зішли, торкнися тіла, погаси гарячку, вгамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабові Твоєму, підніми його з постелі недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкві Твоїй послушним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
  2. О, премилосердний Боже, Отче, Сине і Святий Душе, що Тобі в Нероздільній Тройці поклоняємось і Тебе славимо! Зглянься милостиво на раба Твого (ім’я) недужого, відпусти йому всі провини його, подай йому зцілення від хвороби, поверни йому здоров’я і сили тілесні, подай йому довге й щасливе життя, земні й духовні Твої блага, щоб він разом з нами приносив подячні молитви Тобі, всещедрому Богу і Творцеві нашому.
    Пресвята Богородице, всесильним заступництвом Твоїм допоможи мені ублагати Сина Твого, Бога нашого, за зцілення раба Божого (ім’я).
    Усі святі і ангели Господні, моліте Бога за недужого раба Його (ім’я). Амінь.
  3. Лікарю душ і тіл наших, Джерело життя нашого, Христе Ісусе, Господи і Спасителю наш! Споглянь милосердним оком на цього в тяжкій недузі, прихились до наших слізних благань, перстом милосердя Твого доторкнись до немічного тіла хворого брата нашого, вгаси вогонь тіла його, зменш біль недуги його, поверни здоров’я йому, піднеси його з постелі немочі, продовж дні життя його, щоб на землі він послужив Тобі, ходив по стежках заповідей Твоїх та удостоївся Твого Небесного Царства і разом зі святими славив Тебе, Бога Милостивого, з Отцем і Духом на віки віків. Амінь.

Молитва в час хвороби

Господи Боже, Владико життя мого! Ти з милости Своєї сказав: «Не бажаю Я смерті грішника, але щоб він покаявся і був живим». Я знаю, що ця хвороба, яку я терплю, — це кара за мої гріхи та беззаконня; знаю, що ділами своїми я заслужив найтяжчої кари; але, Чоловіколюбче, чини зі мною не за злобою моєю, а за безмежним милосердям Твоїм. Не побажай смерті моєї, але дай мені сили, щоб я терпеливо переносив хворобу, як заслужене мною випробування, а після уздоровлення від неї щоб я навернувся всім серцем, всією душею і всіма моїми почуттями до Тебе, Господа Бога, Творця мого і жив для виконання святих Твоїх заповідей, для спокою моїх рідних і для мого спасіння. Амінь.

Молитва за зцілення, допомогу, прощення гріхів

Спаси, Господи, і помилуй раба Твого (рабу Твою) (ім’я) словами Божественного Євангелія Твого, прочитаного за спасіння раба Твого. Попали, Господи, терни всіх гріхів його і нехай вселиться в нього благодать Твоя, що опалює, очищає і освячує всю людину навіки. Амінь (і прочитати, стоячи, главу з Євангелія).

Молитва до пресвятої богородиці Пантанасси

(За зцілення від онконологічних захворювань)
О Всеблагая, досточудна Богородице Пантанасса, Всецарице! Я недостойний, щоб увійшла Ти під покрівлю мою! Та, як милостивого Бога премилосердна Мати, промов слово, щоб зцілилася душа моя і зміцнилося немічне тіло моє. Маєш бо силу непереможну і могутнє кожне слово Твоє, о Всецарице! Ти за мене ублагай, Ти за мене умоли! І нехай славиться всехвальне ім’я Твоє завжди, нині і в безконечні віки. Амінь.
«Пантанасса» або «Всецариця» — це чудотворна ікона XVII cm. Перебуває вона в афонській Ватопедській обителі. Через цю ікону Пресвята Богородиця виливає чудесний дар — зцілює від онкологічних хвороб.

Молитва до великомученика і цілителя Пантелеймона

1. О великий угоднику Христовий, страстотерпче й цілителю многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді мною, грішним, почуй мій стогін і плач. Умилостив небесного верховного Лікаря, Творця і Цілителя душ і тіл наших, Христа Бога, — як на те Його святая воля, хай дарує мені, грішному, зцілення від недуги, що мучить мене. Прийми недостойне моління моє — немає бо більшого від мене грішника! Та не погидуй моїми гріховними ранами, а змасти їх єлеєм милості твоєї і зціли мене благодаттю Господньою. Хай же, здоровий душею й тілом, зможу решту днів моїх провести в покаянні, волю Божу бездоганно виконуючи, і сподоблюся прийняти благий кінець життя мого. Тож, Угодниче Божий, ублагай Христа Господа, щоб, через твоє заступництво, дарував здоров’я тілу моєму і душі моїй спасіння. Амінь.
  2. О преславний цілителю, великомучениче Пантелеймоне! Глянь милостивим оком на людей, що перед твоєю чесною іконою моляться щиро і просять від тебе помочі й заступництва. Донеси до Господа Бога нашого щирі наші молитви і вимоли гріхів наших прощення. Ми бо через беззаконня наші не сміємо очей підвести на висоту небесну, ані вознести глас молебний до неприступної слави Божої. Ти ж прийняв від Христа Спаса благодать недуги відганяти, пристрасті зцілювати. Тож просимо тебе, не відкинь нас, негідних, що приходимо до тебе і благаємо: будь нам утіхою в печалях, зціли прелюті недуги наші, виблагай у Бога всім нам те, що для спасіння потрібне, щоб, молитвами твоїми благодать і милість отримавши, прославляли ми всякого добра Скарбницю й дарів Подателя Бога, у Тройці Пресвятій Єдиного, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитви за рідних і ближніх. Канон за недужого
Читайте також брошуру «Молитви за рідних і ближніх. Канон за недужого». Брошуру видано видавничим відділом нашої парафії у 2009 році.

1 відгук
to «Молитви за хворих»