БібліотекаМолитви

Молитви за рідних і ближніх

Молитви за рідних та хрещених дітей

1. Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері почуй мене, недостойного раба Твого (ім’я). Господи, у милостивій владі Твоїй діти мої, раби Твої (імена). Помилуй і спаси їх імені Твого ради. Господи, прости їм усі гріхи вільні й невільні, заподіяні ними перед Тобою. Господи, настав їх на істинну путь Твоїх заповідей і розум просвіти світлом Твоїм на спасіння душі та зцілення тіла. Господи, благослови їх удома, у школі, в путі й на кожному місці Твого володіння. Господи, збережи їх під покровом Твоїм святим від стріли, отрути, вогню, пошесті смертоносної і наглої смерти. Господи, охорони їх від усіх видимих і невидимих ворогів, від усякої хвороби, очисти від усякої скверни і полегши їхні душевні страждання. Господи, даруй їм благодать Духа Твого Святого на многії літа життя, здоров’я і цнотливість. Господи, збільш і зміцни їхні розумові здібності й тілесні сили, даровані їм Тобою, подай Твоє благословення на благочестиве і, якщо Тобі вгодно, сімейне життя і неосудне дітонародження. Господи, даруй мені, рабу Твоєму (ім’я), батьківське благословення на дітей моїх і рабів Твоїх у нинішній час, уранці, вдень і вночі імені Твого ради, бо Царство Твоє вічне, всесильне і всемогутнє. Амінь.
  2. О Пресвята Владичице Діво Богородице, спаси і збережи під покровом Твоїм дітей моїх (імена рідних і хрещених дітей), усіх отроків і немовлят, хрещених і безіменних, і тих, що в утробі материнській. Покрий їх ризою Твого материнства, зрости їх у страсі Божому і в покорі батькам, ублагай Господа мого і Сина Твого, щоб дарував їм корисне для спасіння їхнього. Доручаю їх материнському піклуванню Твоєму, бо Ти є Божественна Покрова рабам Твоїм. Амінь.
  3. Владико Господи Вседержителю, будь милостивий до дітей моїх, приведи їх до віри і спасіння, збережи їх під захистом Твоїм, укрий їх від усякої лукавої похітливості, віджени від них усякого ворога і супостата, відкрий їм вуха й очі сердечні, даруй зворушеність і впокорення серцям їхнім. Амінь.

Молитва за ближніх

Господи Ісусе Христе, Боже наш, покрий нас, рабів Твоїх, від злоби супротивника нашого, бо сила його міцна, єство ж наше пристрасне і сила наша немічна. Але Ти, о Милосердний, збережи нас від збурення думок і потопу пристрастей. Господи, Найсолодший Ісусе, помилуй і спаси рабів Твоїх: рідних моїх (імена), і всіх родичів, друзів, знайомих, сусідів, учителів, благодійників, усіх, хто любить і ненавидить нас, і кожну душу, що найбільше Твоєї допомоги потребує.

Пом’яник

Тих, хто нас ненавидить і кривдить, прости, Господи Чоловіколюбче. Доброчинцям нашим добро вчини. Братам і родичам нашим даруй, чого вони просять для спасіння і життя вічного. На немічних споглянь і зцілення їм подай. Покермуй тими, що на морі, подорожнім будь супутником. Усім православним християнам допомагай у боротьбі. Тим, хто служить нам і милує нас, відпущення гріхів даруй. Тих, що заповіли нам, недостойним, молитися за них, помилуй з великої Твоєї милости. Пом’яни, Господи, раніше спочилих отців, матерів, братів і сестер наших і упокой їх там, де сяє світло лиця Твого. Пом’яни, Господи, братів наших поневолених і визволи їх від усякої небезпеки. Пом’яни, Господи, тих, що дари приносять і добро чинять у святих Твоїх церквах і за вбогих пам’ятають, і дай їм, чого вони просять для спасіння і життя вічне. Пом’яни, Господи, і нас, смиренних, грішних і недостойних рабів Твоїх, і просвіти наш розум світлом розуму Твого, і провадь нас по стежках заповідей Твоїх молитвами Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Вседіви Марії і всіх святих Твоїх, бо Ти благословен єси на віки віків. Амінь.

Молитва до пресвятої Богородиці

на честь Її чудотворної ікони «Барська» (великої Української святині)

Пресвята Богородице, Діво Владичице, вища від Ангелів і Архангелів і всього творіння чесніша! Почуй нас, що молимося Тобі, і яви милість Твою людям Твоїм. Пом’яни, Всемилостива Владичице, людей, що стоять перед Тобою і тих, що з поважної причини відсутні, і помилуй їх і нас з великої милости Твоєї. Скарбниці душ їхніх наповни всяким добром, шлюб їх у мирі та однодумності збережи, немовлят виховай, юних настав, старих підкріпи, слабодухих заспокой, розпорошених збери, знаджених напоум, тих, що страждають від духів нечистих, звільни, з тими, що плавають і тими, що мандрують, подорожуй, за вдовиць заступись, беззахисних захисти, полонених визволи, недужих зціли, тих, що в судах, у в’язниці, на тяжких роботах і в усякій недолі й скрутних обставинах – розрадь, укріпи і помилуй. Найбільше ж Церкву Сина Твого збережи й охорони повік-віки. Ти бо єси, Владичице, Надія наша й Заступниця всіх, хто вдається до Тебе і Твоєї святої допомоги благає. Тому всечесний образ Твій і Вседержителя, Якого тримаєш рукою Своєю, бачачи на іконі, радіємо, грішні, зі зворушенням і любов’ю цілуємо його, сподіваючись, Владичице, Твоїми святими богоугодними молитвами сподобитися нам нескінченного життя і неосудно стати в день судний праворуч Сина Твого і Бога нашого, славлячи Його разом із Безпочатковим Отцем і Пресвятим, Благим і Животворчим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Коли ближні виходять з дому, не забудьте перехрестити їх і поблагословити: «Бережи тебе, Боже, на всіх шляхах твоїх», «Ангела тобі Охоронителя, молитви Пречистої Богородиці і всіх святих», «Господи, благослови» чи іншими молитвами.

Молитви за рідних і ближніх. Канон за недужого
Читайте також брошуру «Молитви за рідних і ближніх. Канон за недужого». Брошуру видано видавничим відділом нашої парафії у 2009 році.