«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЯк готуватися до Причастя

Акафіст до Господа нашого Ісуса Христа

Назад до брошури

Кондак 1

Непереможний Воєводо і Господи, пекла Переможцю, визволившись від вічної смерти, похвальну пісню співаю Тобі, творіння Твоє і раб Твій. А Ти, що маєш безмірне милосердя, від усякої біди позбав мене, що взиваю: Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Ікос 1

Ангелів Творче і Господи небесних сил, просвіти мій розум і відкрий уста на похвалу пречистого імени Твого, як глухому й німому відкрив Ти колись слух і вуста, і він промовив, взиваючи:

Ісусе пречудний, ангелів дивування; Ісусе всесильний, прабатьків спасіння; Ісусе найдорожчий, патріархів величання; Ісусе преславний, царів зміцнення; Ісусе прелюбий, пророкувань справдження; Ісусе незрівнянний, мучеників кріпосте; Ісусе претихий, ченців радосте; Ісусе премилостивий, пастирів відрадо; Ісусе премилосердний, посників стримання; Ісусе наймиліший, преподобних радосте; Ісусе пречесний, чистото цнотливих; Ісусе предвічний, грішників спасіння. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 2

Побачивши вдовицю, що гірко плакала за сином померлим, Ти змилосердився, Господи, і воскресив його; отже, змилуйся, Чоловіколюбче, і наді мною грішним і змертвілу в гріхах душу мою відживи, щоб співав я Тобі: Алилуя!

Ікос 2

Бажаючи зрозуміти неосяжну премудрість, Филип промовив до Тебе, Господи: «Покажи мені Отця», — а Ти відповів: «Бувши такий довгий час зі Мною, ти не пізнав, що Отець у Мені, а Я в Отці». Тому, Неосяжний, зі страхом взиваю до Тебе:

Ісусе, Боже предвічний; Ісусе, Царю пресильний; Ісусе, Владико довготерпеливий; Ісусе, Спасе премилостивий; Ісусе, Охоронителю мій предобрий; Ісусе, очисти гріхи мої; Ісусе, зітри беззаконня мої; Ісусе, відпусти провини мої; Ісусе, Надіє моя, не покинь мене; Ісусе, Допомого моя, не відкинь мене; Ісусе, Творче мій, не забудь мене; Ісусе, Пастирю мій, не погуби мене. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 3

Силою з неба, Ісусе, наділив Ти апостолів, що в Єрусалимі перебували; наділи ж і мене, вбогого на добрі діла, теплотою Духа Твого Святого і сподоби мене з любов’ю співати Тобі: Алилуя!

Ікос 3

Маючи багатство милосердя, Ти, Ісусе, покликав до Себе митарів, і грішників, і невірних; зглянься нині й на мене, грішного, подібного до них, і, як дорогоцінне миро, прийми цей спів:

Ісусе, Сило непереможна; Ісусе, Милосте безмежна; Ісусе, Красо пресвітла; Ісусе, Любове невимовна; Ісусе, Сину Бога Живого; Ісусе, помилуй мене грішного; Ісусе, почуй мене, у беззаконні зачатого; Ісусе, очисти мене, у гріхах народженого; Ісусе, навчи мене, нікчемного; Ісусе, освіти мене, темного; Ісусе, очисти мене, скверного; Ісусе, напути мене, блудного. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 4

Маючи в душі бурю сумнівів, Петро потопав; та побачивши Тебе, що тіло маєш і по воді ходиш, визнав Тебе Богом істинним і, руку спасенну одержавши, виголосив: Алилуя!

Ікос 4

Сліпець, як почув, що Ти проходиш повз нього дорогою, виголосив: «Ісусе, Сину Давидів, помилуй мене». А Ти, покликавши, відкрив йому очі. Просвіти ж милістю Твоєю духовні очі серця й мені, що взиваю до Тебе:

Ісусе, ангелів Сотворителю; Ісусе, людей Визволителю; Ісусе, пекла Переможцю; Ісусе, усього творіння Прикрасителю; Ісусе, душі моєї Утішителю; Ісусе, розуму мого Просвітителю; Ісусе, серця мого радосте; Ісусе, тіла мого здоров’я; Ісусе, Спасе мій, спаси мене; Ісусе, Світе мій, просвіти мене; Ісусе, від усяких мук визволи мене; Ісусе, спаси мене, негідного. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 5

Як у давнину викупив Ти нас Божественною Кров’ю Своєю, Ісусе, від прокляття закону, так тепер із тенет, що ними диявол захопив нас через плотські пристрасті та блудні підступи й лиху безнадію, визволи, щоб ми співали Тобі: Алилуя!

Ікос 5

Побачивши як Людину Того, Хто рукою Своєю людину створив, і визнавши Його за Владику, діти єврейські старалися галузками вшанувати Його, співаючи: осанна. Ми ж пісні Тобі приносимо, виголошуючи:

Ісусе, Боже істинний; Ісусе, Сину Давидів; Ісусе, Царю преславний; Ісусе, Агнцю непорочний; Ісусе, Пастирю предивний; Ісусе, Охоронителю в дитинстві моїм; Ісусе, Керманичу в юності моїй; Ісусе, Похвало у старості моїй; Ісусе, Надіє у смерті моїй; Ісусе, Життя після смерти моєї; Ісусе, утіхо моя на суді Твоїм; Ісусе, бажання моє, не осором мене тоді. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 6

Сповнюючи слова і пророцтва богонатхненних проповідників, явився Ти на землі, Ісусе, і, будучи Неосяжним, з людьми пожив і гріхи наші на Себе взяв. Тому, ранами Твоїми зцілившись, навчилися ми співати Тобі: Алилуя!

Ікос 6

Засяяло світло істини Твоєї, Ісусе, всьому світові, і зникла омана диявольська, бо ідоли, Спасе наш, не встоявши перед Твоєю силою, попадали. А ми, спасіння отримавши, виголошуємо Тобі:

Ісусе, Істино, що оману відганяєш; Ісусе, Світло, ясніше за всяке сяйво; Ісусе, Царю, Переможцю всякої сили; Ісусе, Боже завжди милостивий; Ісусе, Хлібе Життя, насити мене, голодного; Ісусе, Джерело розуму, напої мене, спраглого; Ісусе, одежо весільна, зодягни мене, тлінного; Ісусе, покрове радости, покрий мене, негідного; Ісусе, Ти подаєш тим, хто просить, дай мені плач за гріхи мої; Ісусе, придбання тих, що шукають, знайди душу мою; Ісусе, Ти відчиняєш тим, що стукають, відчини серце моє окаянне; Ісусе, Визволителю грішних, очисти беззаконня мої. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 7

Бажаючи виявити споконвічну таємницю, Ти, як вівця, на смерть ведений був, Ісусе, і, як ягня перед стрижієм, був мовчазний, і, як Бог, із мертвих воскрес, і у славі на небеса вознісся Ти, і нас із Собою підняв, що співаємо Тобі: Алилуя!

Ікос 7

Дивне творіння показав нам Творець: без сімени від Діви втілився, із гробу, печаті не порушивши, воскрес і до апостолів крізь зачинені двері в тілі увійшов. Тому, дивуючись, виголошуємо:

Ісусе, Слово неосяжне; Ісусе, Слово незбагненне; Ісусе, Сило недовідома; Ісусе, Мудросте незглибима; Ісусе, Божество недослідиме; Ісусе, Державо безмірна; Ісусе, Царство непереможне; Ісусе, Володарство безкрає; Ісусе, Кріпосте найміцніша; Ісусе, Владо вічна; Ісусе, Творче мій, змилосердься наді мною; Ісусе, Спасе мій, спаси мене. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 8

Бачачи Бога, що незбагненно став людиною, ухилімось від марного світу і розум до божественного спрямуймо, бо задля цього й зійшов на землю Бог, щоб піднести на небо нас, що співаємо Йому: Алилуя!

Ікос 8

Увесь був на землі і неба ніколи не покидав Неосяжний, коли з волі Своєї задля нас постраждав, і смертю Своєю нашу смерть умертвив, і воскресінням життя дарував нам, що співаємо:

Ісусе, насолодо сердечна; Ісусе, кріпосте тілесна; Ісусе, ясносте душевна; Ісусе, світло розумне; Ісусе, утіхо для сумління; Ісусе, надіє певна; Ісусе, пам’яте передвічна; Ісусе, похвало велична; Ісусе, славо моя найвища; Ісусе, бажання моє, не відкинь мене; Ісусе, Пастирю мій, знайди мене; Ісусе, Спасе мій, спаси мене. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 9

Усі ангели на небесах безперестанно прославляють пресвяте ім’я Твоє, Ісусе, Свят, Свят, Свят, — виголошуючи. А ми, грішні, на землі устами недостойними співаємо: Алилуя!

Ікос 9

Красномовців велемовних бачимо перед Тобою, Ісусе, Спасе наш, як риб безголосих, бо неспроможні вони пояснити, як Ти водночас і Бог незмінний, і Людина довершена. А ми, цій таємниці дивуючись, з вірою взиваємо:

Ісусе, Боже Предвічний; Ісусе, Царю над царями; Ісусе, Володарю над володарями; Ісусе, Судде живих і мертвих; Ісусе, Надіє безнадійних; Ісусе, Утіхо тих, що плачуть; Ісусе, Славо вбогих; Ісусе, не осуди мене за вчинки мої; Ісусе, очисти мене з милости Твоєї; Ісусе, віджени від мене зневіру; Ісусе, просвіти мої помисли сердечні; Ісусе, дай мені пам’ять про смерть. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 10

Зволивши спасти світ, Ти, Схід зі сходу, коли прийшов до темного заходу, до нашої природи, принизив Себе аж до смерти. Тому й прославилось ім’я Твоє понад усяке ім’я, та від усіх поколінь на небі й на землі Ти чуєш: Алилуя!

Ікос 10

Царю Предвічний, Утішителю, Христе істинний, очисти нас від усякої скверни, як очистив Ти десять прокажених, і зціли нас, як зцілив душу грошолюба Закхея-митаря, щоб ми побожно славили Тебе, взиваючи:

Ісусе, скарбнице нетлінна; Ісусе, багатство незліченне; Ісусе, поживо всесильна; Ісусе, питво невичерпне; Ісусе, одежо вбогих; Ісусе, вдовиць заступнику; Ісусе, сиріт обороно; Ісусе, трудівників допомого; Ісусе, подорожнім провіднику; Ісусе, мореплавцям керманичу; Ісусе, бурею захопленим пристановище; Ісусе, Боже, підійми мене, з падіння гріховного. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 11

Пісню від усього серця приношу Тобі я, недостойний, і, як хананеянка, взиваю: «Ісусе, помилуй мене!». Не дочку бо маю, а тіло, пристрастями розбещене й лютістю розпалене, подай же зцілення мені, що взиваю: Алилуя!

Ікос 11

Павло, що раніше гонив Тебе, Світича, який подає світло всім у пітьмі несвідомости, почувши владичний Божественний голос, душею прозрів. Так і мої темні очі душевні просвіти, що взиваю:

Ісусе, Царю мій всемогутній; Ісусе, Боже мій всесильний; Ісусе, Господи мій всебезсмертний; Ісусе, Сотворителю мій преславний; Ісусе, Наставнику мій предобрий; Ісусе, Пастирю мій прещедрий; Ісусе, Владико мій премилостивий; Ісусе, Спасе мій премилосердний; Ісусе, просвіти мої почуття, затьмарені пристрастями; Ісусе, зціли моє тіло, гріхами заструплене; Ісусе, очисти мій розум від помислів марних; Ісусе, збережи моє серце від пожадань лукавих. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 12

Благодать подай мені, Ісусе, що всі гріхи прощаєш, і прийми мене в покаянні, як прийняв Ти Петра, котрий відрікся від Тебе, і поклич мене, зневіреного, як покликав колись Павла-гонителя, і почуй мене, що співаю Тобі: Алилуя!

Ікос 12

Оспівуючи Твоє втілення, хвалимо Тебе всі та віруємо з Фомою, що Ти — Господь і Бог, Який перебуває з Отцем і прийде судити живих і мертвих. Тоді сподоби праворуч стати мені, що взиваю:

Ісусе, Царю предвічний, помилуй мене; Ісусе, Квіте запашний, пахощами наповни мене; Ісусе, теплото премила, зігрій мене; Ісусе, Храме Предвічний, прихисти мене; Ісусе, шати пресвітлі, зодягни мене; Ісусе, перлина дорогоцінна, прикраси мене; Ісусе, самоцвіте коштовний, осяй мене; Ісусе, Сонце Правди, освіти мене; Ісусе, Світло Святе, просвіти мене; Ісусе, від недуг душевних і тілесних зціли мене; Ісусе, з рук ворожих визволи мене; Ісусе, від вогню невгасимого і мук вічних спаси мене. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 13

О найдорожчий і премилосердний Ісусе, прийми нині від нас оце мале моління, як прийняв Ти від удовиці дві лепти, і охорони насліддя Твоє від ворогів видимих і невидимих, від нападу чужинців, від недуги й голоду, від усякої скорботи і смертельної рани, і од вічних мук урятуй нас, що співаємо Тобі: Алилуя, алилуя, алилуя!
Кондак 13 читають тричі. Після цього знову читають ікос 1 і кондак 1.

Молитва

Прещедрий і Премилосердний Господи, Спасителю наш, Ти просвітив сяйвом Твоїм краї світу і покликав нас до єднання в Церкві Твоїй Святій, обіцяючи насліддя нетлінних і вічних благ. Зглянься милостиво на мене, недостойного раба Твого, і не згадуй беззаконь моїх, але з безмірної добросердечности Твоєї прости мені всі провини мої. Бо хоч переступаю я святу волю Твою, але не відходжу від Тебе, Бога і Спаса мого. Перед Тобою я грішний, але й Тобі єдиному служу, в Тебе єдиного вірую, до Тебе єдиного вдаюся, тільки Твоїм слугою бути бажаю. Ти знаєш неміч мою й підступи, якими звідусіль ворог оточує мене, і приваби та спокуси світу, через які без Тебе, як казав Ти, не маємо змоги нічого творити. Сам, Господи, очисти мене і спаси мене. Сам просвіти мій розум, щоб непохитно вірував Тобі, єдиному Спасу і Визволителю нашому. Сам зворуши серце моє, щоб я любив Тебе, Бога і Творця мого. Сам спрямуй стопи мої, щоб, не спотикаючись, ходив я при світлі заповітів Твоїх. Покажи на мені, Господи, велику милість Твою, щоб, догоджаючи Тобі за життя мого, я сподобився і в Царстві Небесному славити Тебе з Надвічним Отцем і Пресвятим Духом, на віки вічні. Амінь.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору