«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриПравославний молитовник для дітей

Молитви ранішні

Вставши від сну, перед початком всякого іншого діла, стань благоговійно, уявляючи себе перед Богом, Який усе бачить, трохи почекай, поки всі почуття твої вгамуються, а думки покинуть усяке земне піклування, та, осінивши себе хресним знаменням, промов без поспіху та з увагою сердечною:

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Молитва митаря

Боже, будь милостивий до мене грішного.

Молитва початкова

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих помилуй нас.
Амінь.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Молитва до Святого Духа

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю. Прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Трисвяте

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).

Мале славослів’я

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Тройці

Пресвятая Тройце, помилуй нас. Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші;

МОЛИТВИ РАНІШНІ

Несподівано Суддя прийде, і вчинки кожного виявляться; тому зі страхом взиваймо опівночі: Свят, Свят, Свят єси, Боже, молитвами Богородиці помилуй нас.
Господи, помилуй (12 разів).

Молитва до Пресвятої Тройці

Вставши від сну, подяку приношу Тобі, Пресвята Тройце, Боже наш, що Ти з великої милости Твоєї і довготерпіння не прогнівався на мене, лінивого та грішного, і не дав мені загинути з моїми гріха ми, але, з властивим Тобі чоловіколюбством, підняв мене від сну, щоб зранку прославляти владу Твою. І нині просвіти мої очі духовні, відкрий мої уста, щоб навчатися слова Твого, і розуміти заповіді Твої, і чинити волю Твою, і вихваляти Тебе в сердечному прославленні, і в піснях славити всесвяте ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсяк час, і на віки віків. Амінь.

Поклоніння Ісусу Христу

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу. Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.
Святий, зглянься і зціли немочі наші імени Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Господня

Отче наш, що єси на небесах. Нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Тропарі Троїчні

Вставши від сну, припадаємо до Тебе, Благий, і ангельську пісню співаємо Тобі, Всемогутній: Свят, Свят, Свят єси, Боже, молитвами Богородиці помилуй нас. Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові. Ти, Господи, що від сну мене підняв, просвіти розум і серце, і уста мої відкрий, щоб піснею прославляти Тебе, Свята Тройце: Свят, Свят, Свят єси, Боже, молитвами Богородиці помилуй нас. І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва св. Макарія Великого

Вставши від сну, ранішню пісню приношу Тобі, Спасе, і, припадаючи, взиваю до Тебе: не дай мені заснути в гріховній смерті, але обдаруй мене, розп’ятий за мене з волі Своєї, і, розслабленого недбальством, поспіши підняти. І спаси мене, що стою перед Тобою в молитві. І по сні нічнім осяй мені день безгрішний, Христе Боже, і спаси мене.

Молитва інша того ж святого

Господи, що з великої милости і щедрости Твоєї дав мені, рабу Твоєму, минулу ніч перебути без напасти від усього злого і супротивника; Ти Сам, Владико, всього Сотворителю, сподоби мене при світлі Твоєї істини і з просвітле ним серцем творити волю Твою, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Амінь.

Молитва до Ангела-Охоронителя

Ангеле Божий, Охоронителю мій святий, якого Бог послав мені з небес на захист! Щиро молюся до тебе: ти мене нині просвіти, від усякого зла збережи, на всякі добрі діла направляй і на дорогу спасіння наставляй. Амінь.

Символ віри

Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого.
І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків. Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.
Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком.
І розп’ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований.
І воскрес на третій день, як було написано.
І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця.
І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.
І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через про років.
В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву.
Визнаю одно хрещення на відпущення гріхів.
Чекаю воскресіння мертвих. І життя будучого віку.
Амінь.

Спаси, Господи, і помилуй отця мого духовного (його ім’я) і святими його молитвами прости провини мої.
Спаси, Господи, і помилуй батьків моїх (їхні імена) і всіх рідних, учителів, благодійників і друзів моїх та всіх православних християн, і всяку живу душу, що Твоєї милости та допомоги потребує. Спаси, Господи, і помилуй тих, хто ненавидить і ображає мене, не дай їм загинути через мене, грішного.

Молитва за померлих

Пом’яни, Господи, душі спочилих рабів Твоїх, родичів моїх (їхні імена) й увесь мій рід і прости їм всі провини вільні й невільні, даруй їм Царство Небесне.
Пом’яни, Господи, і всіх в надії на воскресіння і життя вічне спочилих християн православних, і зі святими Твоїми, де сяє світло лиця Твого, всели, і нас помилуй, як Благий і Чоловіколюбець.

Молитва

Господи Боже мій! Дякую Тобі, що дав мені щасливо цю ніч переночувати, дай же, Господи, щасливо цей день переднювати; Тебе, Бога нашого, хвалити і не грішити.

Молитва до святого, ім’я якого носиш

Моли Бога за мене, святий угодниче Божий (ім’я святого), бо я щиро звертаюся до тебе, скорого помічника і молитвеника за душу мою.

Пісня до Пресвятої Богородиці

Богородице Діво, радуйся! Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жонами, і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших.

Тропар до Животворчого Хреста Господнього

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу православним християнам на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

Молитва за живих

Найперше пом’яни, Господи Ісусе Христе, Боже наш, Церкву Твою Святу, Соборну й Апостольську, що Чесну Свою Кров за неї пролив єси, утверди, зміцни, пошир, і непереможною від ворогів пекельних повік збережи.
Спаси Господи і помилуй Україну нашу, владу та військо її і всіх людей, щоб усі ми в спокої мирне життя провадили в істинній вірі, в усякому благочесті та чистоті.

Якщо у тебе є невідкладне діло і ти дуже зайнятий роботою, або якщо ти захворів, ніколи не читай молитовне правило поспіхом, без належної уваги. Не треба гнівити Бога і примножувати свої гріхи: краще прочитати одну молитву без поспіху, благоговійно, ніж багато молитов поспішаючи, із недбальством. Якщо ти дуже зайнятий, то з благословення преподобномученика Макарія Канівського прочитай одну молитву «Отче наш». Як що маєш трохи більше часу, то з благословення преподобного Серафима Саровського прочитай наступне правило:
Отче наш (тричі),
Богородице Діво, радуйся (тричі),
Символ православної віри (один раз).

Закінчення ранішніх молитов

Достойно є, і це є істина, славити Тебе, Богородицю, завжди Славну і Пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів, і незрівнянно славнішу від серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсяк час, і на віки віків. Амінь.
Господи, помилуй (тричі).
Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих помилуй нас.
Амінь.

Не маємо іншої помочі, не маємо іншої надії, тільки Тебе, Пречиста Діво. Ти нам поможи, на Тебе надіємось, і Тобою хвалимось, Твої бо є раби, нехай не посоромимось.
Під Твою милість припадаємо, Богородице Діво. Молитов наших в час журби не відкинь, але з бід визволяй нас, єдина Чиста і Благословенна. Пресвятая Богородице, спаси нас.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору