«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиМінея святкова. Частина II

Місяць травень, 21-й день. Святих великих царів і рівноапостольних Костянтина та Єлени

На вечірні

На Господи, взиваю… стихири свята 3, і святих 5, глас 4.

Зброю найміцнішу дав Ти царю Костянтину, хрест Твій чесний, яким він царював на землі праведно, і Царства Небесного сподобився Твоїм милосердям; з ним же Твоє милосердне провидіння славимо, Ісусе Всесильний, Спасе душ наших.

Дав Ти, Чоловіколюбче, благочестивому Твоєму угоднику Соломонову мудрість, Давидову лагідність і апостольське православ’я, як Цар над царями, Господь усіх володарів. Тому Твоє чоловіколюбне провидіння славимо, Ісусе Всесильний, Спасе душ наших.

Ти перший своєю волею підкорив царську багряницю Христу, приснопам’ятний царю Костянтине, Його пізнав як Бога і над усіма царюючого Благодійника всіх, Який дає перемогу всякому началу і вищій владі. Звідси оновив твоє царство, христолюбче, Ісус Чоловіколюбець і Спас душ наших.

Слава… глас 2.

Кращі багаті дари прийняв ти від Бога, царю державний, Костянтине великий, досягнувши в цьому доброго успіху: осяявся бо зорею Пресвятого Духа через хрещення від Сильвестра святителя, між царями став ти непереможним, вселенну приніс ти в дар Творцеві твоєму, і побожний царський град. Тому, маючи сміливість, не переставай молити Христа Бога дарувати всім, хто святкує пам’ять твою, прощення гріхів і велику милість.

І нині… свята.

Вхід. Прокимен дня. Паремії три.

Царств третіх читання (8,22-23, 27-30).

Став Соломон перед жертовником Господнім перед усім зібранням ізраїльтян, підняв руки свої до неба і сказав: Господи Боже Ізраїлів! Нема подібного до Тебе Бога ні на небесах угорі, ні на землі внизу. Якщо небо і небо небес не вміщають Тебе, то як вмістить цей дім, який я побудував імені Твоєму? Однак не відкинь молитву мою, Господи Боже Ізраїлів, почуй благання і молитву, якою молиться раб Твій перед Тобою сьогодні. Нехай будуть відкриті очі Твої на дім цей вдень і вночі, на місце це, про яке Ти говорив: буде ім’я Моє там, де буде молитися раб Мій на місці цьому, щоб почути молитву його вдень і вночі. І вислухати благання раба Твого і людей Твоїх Ізраїля; і якщо помоляться до Тебе на місці цьому, Ти почуєш на місці оселі Твоєї на небесах, і сотвориш, і будеш милостивим до них.

Пророцтва Ісаї читання (61, 10-11; 62, 1-5).

Нехай радується душа моя у Господі, одягнув бо мене в ризу спасіння і в одежу радости одяг мене, як на жениха, поклав на мене вінець, як невісту, прикрасив мене красою. І як земля вирощує рослини свої, і як сад породжує плоди, так Господь Бог засяє правду і радість перед усіма народами. Не вмовкну заради Сиона, і не заспокоюсь заради Єрусалима, доки не піднесеться, як світло, правда його, і спасіння його, — як палаючий світильник. І побачать народи правду твою, і всі царі — славу твою, і назвуть тебе новим ім’ям, яке нададуть уста Господа. І будеш вінцем слави в руках Господа і царською діадемою на долоні Бога Твого. Уже не будуть називати тебе «залишеним», і землю твою не будуть більше називати «пустелею», але будуть називати тебе: «Моє благовоління до нього», а землю твою — «заміжньою», бо Господь благоволить до тебе, і земля твоя заручиться. Як юнак заручається з дівою, так заручаться з тобою сини твої, і як жених радується з невістою, так буде радуватися тобою Бог твій.

Пророцтва Ісаї читання (60, 1-16).

Світися, світися, Єрусалиме, бо прийшло Світло твоє, і слава Господня зійшла над тобою. Ось бо, темрява покриє землю, і морок — народи; а над тобою засяє Господь, і слава Його з’явиться над тобою. І прийдуть народи до твого світла, і царі — до сяяння, що сходить над тобою. Підніми очі твої і подивися навколо: всі вони збираються, ідуть до тебе; сини твої ідуть здалеку і несуть на руках своїх дочок твоїх. Тоді побачиш і зрадієш, і затремтить і розшириться серце твоє, тому що багатство моря повернеться до тебе, надбання народів прийде до тебе. Безліч верблюдів із Мадіама та Ефи вкриють тебе; всі вони прийдуть із Сави і принесуть золото і ладан, і сповістять славу Господа. Всі вівці кидарські будуть зібрані; вівці неваіофські будуть служиш тобі; піднімуться на вівтар Мій жертвою приємною, і Я прославлю дім слави Моєї. Хто це летить, як хмара, і як голуби у свої голубники? Так на Мене чекають острови, і перед ними кораблі з Фарсиса, щоб перевезти синів твоїх здалека і з ними срібло їхнє і золото їхнє, в ім’я Господа Бога твого і Святого Ізраїлевого, тому що Він прославив тебе. Тоді сини іноземні будуть будувати стіни твої, і царі їхні — служити тобі, бо у гніві Моїм Я сокрушав тебе, але у благоволінні Моїм буду милостивим до тебе. І будуть завжди відкриті ворота твої, не будуть зачинятися ні вдень, ні вночі, щоб приносили до тебе надбання народів і приводили до тебе царів їх. Бо народи і царства, які не захочуть служити тобі, загинуть, і такі народи зовсім будуть знищені. Слава Ливану прийде до тебе, кипарис і перг і разом кедр, щоб прикрасити місце святилища Мого, і Я прославлю підніжжя ніг Моїх. І прийдуть до тебе з покірністю сини тих, що пригнічували тебе, і упадуть перед стопами ніг твоїх усі, що зневажали тебе, і назвуть тебе містом Господа, Сионом Святого Ізраїлевого. Замість того, що ти був залишеним і зненавидженим, так що ніхто не переходив через тебе, Я зроблю тебе величним навіки, радістю в роди родів. Ти будеш насичуватися молоком народів, і від грудей царських будеш годуватися, і пізнаєш, шо Я Господь — Спаситель твій і Відкупитель твій, Сильний Яковів.

На літії стихира храму, і святих, глас 1.

Достойно святкуємо пам’ять твою. Костянтине рівноапостольний, усім царям прикладе і похвало, бо, бувши просвіченим промінням Духа, ти просвітив усю Церкву Христову, скликавши звідусіль вірних на собор у славному місті Нікеї, де було посоромлене зухвальство злочестивих, і єретицькі мудрування знесилилися, православних же піднісся вінець перемоги, бо виявилася віра. Через те і ти прославився як найправославніший, і став отцем усім царям, як перший, що одержав багряницю царську від Бога. Тому молимося тобі, з вірою святкуючи пам’ять твою: виблагай очищення гріхів наших.

Глас 2. Візантійське.

Не від людей ти прийняв покликання, але, як божественний Павло, отримав його з неба, преславний Костянтине, від Христа Бога. Бо ти бачив знамення хреста на небі, ним ти упіймався, як добра здобич, ним ти став переможцем над видимими і невидимими ворогами. Тому благаємо тебе як теплого молитовника, земні, достойно святкуючи пам’ять твою, сміливо виблагані нам просвічення, очищення і велику милість.

Благочестивого Костянтина пам’ять, як миро, нині засяяла; бо, зажадавши Христа, він ідолів зневажив, храм побудував Розіп’ятому заради нас, на небесах же одержав вінець надії.

Глас 3.

В юному віці, як божественний Павло, з небес прийняв і и божественне дарування, і лютого ворога полки їй сокрушив зброєю Хреста, царів похвало, Костянтине рівноапостольний, за нас до Господа молися, щоб спастися душам нашим.

Глас 4.

Хвала Богу земними устами оспівується в божественній пам’яті твоїй, Костянтине всехвальний; ти бо явився прекрасним воїном слова віри, подолавши виліплених ідолів, і нині ти прилучився до світлості Пресвятої Тройці; просвічуй помисли наші молитвами твоїми.

Слава… глас 5.

Нині Церква, прикрашена державою твоєю, царю, тайно веселиться і, твою всечесну пам’ять достойно шануючи, взиває: радуйся, бо ти Павлу ревнував, і хрест Христів взяв, і сіті розірвав супротивника; радуйся, царів похвало й апостолам рівночесний, радуйся, вірних утвердження і воїнів міцне забрало. Костянтине блаженний, не переставай молитися за нас Господу, маючи сміливість, Церкви прикрасо.

І нині… свята або богородичний.

На стиховні стихири, глас 2.

Ти, як перший цар християнський, Костянтине, скіпетр від Бога одержав; тобі бо з’явилося заховане в землі знамено спасіння, ним ти підкорив усі народи під ноги римлян, маючи незбориму зброю — Животворчий Хрест, блаженний, що тебе привів до Бога нашого.

Стих: Підніс обраного від людей Моїх, знайшов Давида, раба Мого.

Воістину блаженне лоно й освячена утроба, що тебе носила, царю миролюбний, християн радосте, Костянтине боговінчаний, римлян славо, багатство і заступнику сиріт і вдовиць, покрове смиренних, знеможених від скорбот радування воістину і полонених визволення.

Стих: Заради цього помазав Тебе, Боже, Бог Твій єлеєм радости.

Бажанням і любов’ю Христовою уражена, мати найсолодшого паростка старанно прийшла до святого Сиону, на місце святе, на якому волею був розіп’ятий Спас наш, щоб спасти нас; там, знайшовши і взявши хрест, радіючи, взивала: слава Тому, Хто дарував мені, на Якого я уповала.

Слава… глас 8.

Світло пресвітле, царська зірка невечірня, від невіри до віри в Божество прийшовши, щоб освятити людей і град, і, образ Хреста на небі побачивши, почув звідтіля: ним перемагай твоїх ворогів. Звідси настановлений Духом Святим, Який поставляє священиків і помазує царів єлеєм, ти утвердив Церкву Божу, православних людей; твоя рака, отче, виточує зцілення, Костянтине рівноапостольний, молися за душі наші.

І нині… свята.

Тропар, глас 8: Хрест Твій на небесах бачив і, як Павло, покликання не від людей прийняв у царях апостол Твій, Господи, Царгород у руки Твої віддав, його ж спасай завжди у мирі, молитвами Богородиці, єдиний Чоловіколюбче.

На Бог Господь… тропар свята (двічі).

Слава… святих. І нині… свята.

Після 1-ї кафизми сідальний, глас 3.

Ти був образом нового Давида, прийнявши з неба вищий ріг царства твого; єлеєм Духа помазав тебе Господь — превічне Слово. Звідси ти, премудрий, прийняв і скіпетр царства твого; проси нам великої милости.

Слава: і нині, свята або богородичний.

Ти була божественною скинією Слова, єдина Пречиста Мати Діво, чистотою перевищила ангелів; очисти мене, найбільше за всіх оскверненого плотськими гріхами, божественними водами молитов Твоїх, Чиста, подаючи велику милість.

Після 2-ї кафизми сідальний, глас 6.

Творець сонця і всього творіння, розіп’ятий на хресті, призвав тебе, як світлу зорю, і матір твою. Тобі ж Він і державу як цареві доручив. Тому величаємо тебе, царю благочестивий Костянтине, з Єленою, матір’ю богомудрою.

Слава: і нині, свята або богородичний.

Прообразує Гедеон зачаття, і провіщає Давид Різдво Твоє, Богородице; зійшло бо, як дощ на руно, Слово в утробу Твою, і виростила без сімені, свята земля, світові спасіння, Христа Бога нашого, Благодатна.

Полієлей. Величання: Величаємо вас, святі рівноапостольні Костянтине і Єлено, і шануємо святу пам’ять вашу, ви бо святим хрестом усю вселенну просвітили.

Після полієлея сідальний, глас 4.

Твоя пам’ять свята, Костянтине богонатхненний, просвітила світлом істинної віри всі краї, ти бо між царями показав себе найпобожнішим, закони Царя Небесного виконавши; тому молитвами твоїми спаси нас від спокус.

Слава: і нині, богородичний.

Оновила Ти, Чиста, Божественним Різдвом Твоїм зітлілу у пристрастях земнородних омертвілу істоту і піднесла всіх від смерти до життя нетлінного; тому Тебе достойно всі ублажаємо, Діво препрославлена, як Ти прорікла.

Ступеневі, 1-й антифон 4-го гласу.

Спп ріпііоап. Косіший її а га Єленн

Прокимен, глас 4: Возніс Я вибраного від людей Моїх.

Стих: Бо рука Моя захистить його, і сила Моя підкріпить його.

Все, що дише… Євангеліє від Іоана, зачало 36 (10, 9-16).

Після 50-го псалма:

Слава… Молитвами святих рівноапостольних Костянтина і Єлени, Милостивий…

І нині… Молитвами Богородиці… Далі: Помилуй мене, Боже…

Стихира, глас 2: Благочестивого Костянтина пам’ять, як миро, нині засяяла; бо, зажадавши Христа, він ідолів зневажив, храм побудував Розіп’ятому заради нас, на небесах же одержав вінець надії.

Канон свята на 6, і святих на 8, глас 8.

Пісня 1

Ірмос: Воду пройшовши, наче сушу, і єгипетського лиха уникнувши, Ізраїль взивав: Визволителю й Богу нашому співаймо.

Єдиний Небесний Царю, визволи смиренну мою душу від пануючого в мені гріха, молитвами угодників Твоїх.

Полюбивши Царство Небесне, святий Костянтине, ти, віру Христову прийнявши, Цареві всіх і Владиці розумом чистим послужив.

Осяяна світлом божественним, ти покинула темряву нечестя, богомудра Єлено, і щиро Цареві віків послужила.

Богородичний: Ти, двері божественного сходу, відкрий мені двері покаяння і від дверей смертоносного гріха визволи мене заступництвом Твоїм.

Катавасія свята.

Пісня 3

Ірмос: Небесного кола Верхотворче, Господи, і Церкви Зиждителю, утверди мене в любові Твоїй; Ти найвище бажання, вірних утвердження, єдиний Чоловіколюбче.

Дбаючи про нагороду небесну, ти, богомудрий, послухався голосу, що покликав тебе, і темряву омани покинув, отче, і став світильником Божественного Духа.

Полюбивши Христа і всю надію на Нього поклавши, всечесна Єлено, ти відвідала святі місця, де, народившись, перетерпів пречисті страсті, Преблагий.

Ти, богоблаженна, розпалена божественним бажанням, явила спасительну зброю, непереможну перемогу, надію християн, хрест чесний, заздрістю схований.

Богородичний: Відійшов я від святого громадянства, Пречиста, і прилучився до грішників, і жахаюся страшного суду; Ти, що породила Суддю, визволи від усякого засудження і спаси мене.

Кондак і ікос свята.

Потім сідальний, глас 8.

Направляючи почуття до небес і звикнувши до зоряної краси, ти від цього навчився пізнавати Владику всього і сподобився побачити сяяння Хресного знамена, і напис, що ним переможеш ворога. Тому Костянтине всечесний, відкривши очі душі своєї і прочитавши напис, ти навчився образу; моли Христа Бога дарувати прощення гріхів тим, що з любов’ю святкують святу пам’ять твою.

Слава: і нині, свята або богородичний.

Зачавши неопалимо у Твоєму лоні Премудрість і Слово, Ти, Мати Божа, народила світові Того, Хто тримає світ, і на руках носила Того, Хто носить усе, Годувальника усіх і Творця творіння. Тому з вірою прославляю Тебе і благаю Тебе, Всесвята Діво, визволити мене від гріхів, і в день суду, коли я маю стати перед лицем Сотворителя мого, Владичице Діво чиста, подати тоді мені Твою поміч, бо Ти все можеш, що хочеш, всехвальна.

Пісня 4

Ірмос: Почув я, Господи, про Провидіння Твого таїнство, зрозумів діла Твої і прославив Твоє Божество.

З небес, як колись Павла, покликав тебе Христос Господь, Костянтине, навчаючи тебе прославляти Його як єдиного Царя.

Пресвітлим знаменом зірок осяявши тебе, блаженний, Христос — Сонце, показав тебе світильником затьмареним людям.

Ти, блаженна Єлено, була боголюбива душею і досточудна божественними діяннями, тому з вірою тебе прославляємо.

Ти відкрила нині сховану літами многими божественну перемогу хреста, яким ми спаслися і від диявольської омани визволилися.

Богородичний: Душу мою, затьмарену гріхами, просвіти, Приснодіво, бо Ти народила Сонце правди.

Пісня 5

Ірмос: Просвіти нас повеліннями Твоїми, Господи, і силою Твоєю високою мир Твій подай нам, Чоловіколюбче.

Зранку звертаючись до незаходимого Сонця і Владики, богомудрий Костянтине, ти наповнювався світлом божественним.

Маючи любов і довершене милосердя як порфирородна цариця, ти нині вселилася в Небесне Царство.

Прилучилася ти, Єлено, до безплотних ангелів, догодивши Богові чеснотами твоїми.

Богородичний: Очисти, Пречиста Діво, мою душу, осквернену пристрастями тілесними і підступами диявольськими.

Пісня 6

Ірмос: Молитву проллю я до Господа і Йому звіщу печалі мої, злом бо сповнилася душа моя, і життя моє до пекла наблизилось; і молюсь, як Іона: від тління, Боже, мене визволи.

Зібрав ти собор богоносних отців, славний Костянтине, і через них заспокоїв стривожені серця вірних, і утвердив віру їхню, щоб славили Сина Божого як єдиносущного і рівного з Отцем.

Увірувавши в Бога Живого, що всім життя дає, ти відкинула служіння мерзотним і суєтним ідолам бездушним, і з радістю одержала Царство Небесне, Єлено славна.

Рукою Твоєю керовані, Слове, Твої царі відкинули глибоку темряву невідання і люту бурю безбожжя і прийшли до тихого пристановища благочестя, радіючи.

Богородичний: Зціли Твоїми молитвами, Богородице Діво, незцілимо хворе серце моє, уражене люттю лукавою спокусою, і спаси мене, що надію на Тебе покладаю, молитвами Твоїми.

Кондак, глас 3: Сьогодні Костянтин з матір’ю Єленою являють всечесне древо хреста, посоромлення всіх юдеїв, зброю ж на супротивників вірним людям, заради нас бо з’явилося знамено велике і в боротьбі грізне.

Ікос: Костянтина з матір’ю, вірні, вшануймо; вони бо, почувши слова Давида: «На кипарисі, на певзі і на кедрі», пізнали трискладений хрест, на якому відбулися спасительні страждання і який юдеї показали людям, щоб пізнати велике виправдання, сховане заради заздрости і ненависти тих, що його показали. Тому для всіх з’явилося непереможне знамено велике і в боротьбі грізне.

Пісня 7

Ірмос: Юнаки єврейські в печі сміливо подолали полум’я і на росу вогонь перемінили, взиваючи: благословенний Ти, Господи Боже, повіки.

Зберігаючи повеління Твої і підкорюючись Твоєму Закону, Костянтин подолав полки беззаконників, взиваючи до Тебе: Господи Боже, благословенний Ти.

Древо, яке витягнуло всіх із рову загибелі, засипане заздрістю, ти, славний Костянтине, нам відкрив, і поховав всезгубних демонів.

Божественними діяннями ти, Єлено, сотворила в серці твоєму Церкву Богу і побудувала Йому святі храми там, де Він заради нас перетерпів тілом страсті.

Богородичний: З волі своєї грішний, поневолений ганебними вчинками, нині припадаю до Твого милосердя, Пресвята Богородице: спаси мене, безнадійного.

Пісня 8

Ірмос: Семикратно піч халдейський мучитель для побожних юнаків у люті розпалив і, побачивши, що вони спасенні Силою Вищою, до Творця й Визволителя став взивати: юнаки, благословляйте, священики, оспівуйте, люди, прославляйте по всі віки.

Як у царську багряницю, одягнувся ти, славний, у милосердя і, як драною одежею, покрився ти лагідністю, вінцем чеснот увінчаний був ти і, переселившись від землі до Небесного Царства, взиваєш: священики, благословляйте, люди, прославляйте Христа повіки.

Бачачи тебе, славна Єлено, як ти втішаєшся з богомудрим сином у Царстві Божому, ми величаємо Христа, що показав нам ваше чесне свято, ясніше за сонячне проміння, тим, що з вірою співають: люди, прославляйте Христа повіки.

Яке дивне бажання твоє і душа побожна, славна Єлено, жонам похвало; ти прийшла у святі місця, де відбулися чесні страсті, і побудувала прекрасні храми Владиці всього творіння, взиваючи: люди, прославляйте Христа по всі віки.

Богородичний: Душі моєї очі, засліплені многими гріхами, просвіти, Богородице; розум мій і серце, стурбоване пристрастями, заспокой, і спаси мене, що взиваю: священики, благословляйте, люди, прославляйте Пречисту по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Жахнулося небо, і кінці землі здивувалися, як то — Бог явився людям тілесно, і утроба Твоя стала просторішою небес; тому Тебе, Богородице, ангелів і людей чиноначальства величають.

Гріб, де лежить святе і чесне тіло твоє, Костянтине, виточує божественні зцілення тим, хто завжди приходить з чистою душею, і темряву різних пристрастей розганяє і світлом невечірнім просвічує тих, що прославляють тебе.

Свято скінчивши своє життя, ти нині зі святими упокоїлася, бувши сповненою освячення і просвіченою. Тому і ріки зцілень завжди виливаєш і пристрасті вгамовуєш, Єлено блаженна, і напоюєш душі наші.

Безначальний безсмертний Царю, Ти сподобив Небесного Царства тих, що благочесно колись царювали на землі з волі Твоєї і полюбили Тебе щиро, — Єлену святу і великого Костянтина; їхніми молитвами ущедри всіх нас.

Богородичний: Зачала і народила Ти, Діво, Царя і Творця, і ось нині Ти стоїш праворуч Нього як Цариця, Пречиста. Тому благаю Тебе: позбав мене в час суду стояння ліворуч і залучи мене до овець, що стоятимуть праворуч.

Світильний: Ви явилися світильниками, що просвітили вселенну всю вірою і благочестям, боговінчані Костянтине і Єлено славна. Ми піснями прославляємо дивного у святих Христа, що прославив вас.

Слава… інший.

Не від людей прийняв царську державу Костянтин великий з матір’ю, але від Божественної благодаті; осяяний з небес, він побачив божественну перемогу хреста, яким він переміг ворогів, ідольську оману зруйнував і утвердив у світі православну віру.

І нині… свята.

На Хваліте… стихири свята 3, і святих 3, глас 8.

Радуйся, Костянтине премудрий, православ’я джерело, ти завжди напуваєш усю піднебесну солодкими водами; радуйся, кореню, з якого виріс плід, що годує Церкву Христову; радуйся, похвало преславна країн, найперший царю християнський; радуйся, радосте вірних.

Той, Хто царює над творінням, передбачив благопокірне твоє серце, премудрий Костянтине, условив словами тебе, охопленого безсловессям, і осяяв твої помисли благочестивим розумінням; показав тебе світові світлосяйним, як сонце, що випромінює проміння божественних діянь, преславний.

Радуйся, Єлено всесвітня, що із землі явила хрест Христів, який беззаконні юдеї сховали; він просвічує і освячує людей Господніх. Молимо тебе, хрестоносице славна: молися за нас, що святкуємо пам’ять твою.

Прийнявши Господнє вчення, як земля обрана, ти, всехвальна, виростила добрі плоди божественних діянь, які збагачують наші помисли через уподібнення твоєму небесному громадянству, Єлено премудра; тому, нині радісно святкуємо пам’ять твою.

Ти, Христе, помазав єлеєм радости і причасників Твоїх, Костянтина та Єлену, які зненавиділи оману і зажадали Твоєї доброти, і сподобив їх Царства Твого Небесного, бо вони раніше побожно на землі царювали з волі Твоєї.

Слава… глас 8. Мефодія Патріарха.

Цар над царями і Бог, Який обдаровує достойних багатими дарами, Сам з небес, як преславного Павла, покликав тебе знаменням хреста, Костянтине, сказавши: цим перемагай ворогів твоїх. Ти знайшов з богомудрою матір’ю твоєю Того, Кого ти бажав, і ворогів ти подолав. З нею молися до єдиного Чоловіколюбця за православних людей, за христолюбиве воїнство і за всіх, що з вірою святкують пам’ять твою, щоб спастися всім нам від усякого гніву.

І нині… свята.

Велике славослів’я, єктенії, і відпуст.

На літургії

Блаженні свята, пісня рядова, і святих пісня 6, на 4.

Прокимен, глас 8: По всій землі розійшлося віщування їх, і в кінці вселенної слова їх.

Стих: Небеса повідають славу Божу, творіння ж рук Його сповіщає твердь.

Апостол до Галатів, зачало 200 (1, 11-19).

Якщо в дні П’ятдесятниці: Апостол у Діяннях, зачало 49 (26,1-5; 12-20).

Алилуя, глас 1: Возніс Я вибраного від людей Моїх.

Стих: Господи, силою Твоєю звеселиться цар і спасінням Твоїм вельми зрадіє.

Євангеліє від Іоана, зачало 35, від половини (10, 1-9).

Причасний: По всій землі розійшлося…

Нехай буде відомо: якщо прилучиться пам’ять святого рівноапостольного Костянтина в четвер Вознесіння або в неділю 7-му святих отців, службу йому треба відправляти як Іоану Богослову, за тими ж главами Типікону.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору