БібліотекаМолитви

Вступні молитви

Молитви, котрими починають і закінчують КОЖНЕ МОЛИТОВНЕ ПРАВИЛО

(Увага: ці молитви ви можете звантажити у форматі pdf, роздруковувати та використовувати без обмежень.)

Вступні молитви

(Угамувавши в серці пристрасті і примирившись з усіма ближніми, стати перед іконами, неспішно перехрестившись, почати:)

Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас. Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

(Молитва до Святого Духа:)

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Милосердний, душі наші.

(від Пасхи до Вознесіння замість «Царю Небесний» читають: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував» (тричі). Від Вознесіння до Трійці починають молитви з Трисвятого)

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвятая Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.

Господи, помилуй (тричі).

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (12 разів)

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.

Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.

Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

Кінцеві молитви

Достойно є і це є істина славити Тебе, Богородицю, завжди Славну і Пренепорочну і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без істління Бога Слово породила, дійсну Богородицю, Тебе величаємо.

(Від Великодня до Вознесіння замість «Достойно є» читаємо: «Ангел взивав Благодатній: Чиста Діво, радуйся, і знову мовлю: Радуйся! Твій Син воскрес на третій день із гробу і мертвих воскресив; люди, веселіться! Світися, світися, Новий Єрусалиме, слава бо Господня над тобою зійшла. Радій нині і веселися, Сионе, а Ти, Чиста, красуйся, Богородице, бо воскрес Народжений Тобою»)

Господи, помилуй (тричі).

Господи, благослови.

Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, помилуй нас. Амінь.