БібліотекаМолитви

Улюблені молитви

Молитва оптинських старців

Отче, дай мені з душевним спокоєм зустріти все, що принесе мені цей день. Дай мені цілком віддатися волі Твоїй святій. В усякий час цього дня, в усьому настав і підтримай мене. Які б я не одержав звістки протягом дня, навчи мене сприйняти їх із спокійною душею і твердим упевненням, що на все свята воля Твоя. В усіх словах і справах моїх керуй моїми думками й почуттями. В усіх несподіваних випадках не дай мені забути, що все Ти послав. Навчи мене щиро й розумно обходитися з кожною людиною, нікого не соромлячи й не засмучуючи. Отче, дай мені сили знести втому прийдешнього дня та всі події сьогодення. Керуй моєю волею і навчи мене молитися, вірити, надіятись, терпіти, прощати й любити. Амінь.

Молитва святителя Димитрія Ростовського

Спаси мене, Спасе мій, з великого Твого милосердя, а не за діла мої! Ти хочеш спасти мене, Ти знаєш, яким чином мене спасти — спаси ж мене, як хочеш, як можеш, як знаєш, якими знаєш судьбами спаси мене! Я на Тебе, Господа мого, надіюся і Твоїй волі святій себе доручаю: твори зі мною, що хочеш! Якщо хочеш мати мене у світлі — будь благословенний. Якщо хочеш мати мене в темряві — будь понад те благословенний. Якщо відкриєш мені двері милосердя Твого, добро це і благо. Якщо зачиниш від мене двері милосердя Твого — благословенний Ти, що зачинив мені по-справедливості. Якщо не погубиш мене з беззаконнями моїми, слава безмірному милосердю Твоєму. Якщо погубиш мене з беззаконнями моїми, слава праведному суду Твоєму: як тільки хочеш, так чини зі мною!

Молитва щоденна свт. Філарета Московського

Господи! Не знаю, чого просити в Тебе. Ти один знаєш, що мені потрібно. Ти любиш мене більше, ніж я вмію любити себе. Отче! Дай рабові Твоєму те, чого я сам просити не вмію. Не насмілююся просити ані хреста, ані втіхи. Тільки стою перед Тобою — серце моє відкрите. Ти бачиш потреби, яких я не бачу. Подивись і вчини зі мною з милості Твоєї. Уразь і зціли, скинь і підведи мене. Благоговію і змовкаю перед святою Твоєю волею і незбагненними для мене Твоїми присудами. Приношу себе в жертву Тобі. Віддаюся Тобі. Нема в мене бажання, крім бажання виконати волю Твою. Навчи мене молитися. Сам у мені молись. Амінь.

Молитва св. Іоана Кронштадтского

Господи! Ім’я Тобі — Любов: не відкинь мене, заблукану людину. Ім’я Тобі — Сила: підкріпи мене, знесиленого й хиткого. Ім’я Тобі — Світло: просвіти мою душу, затьмарену життєвими пристрастями. Ім’я Тобі — Мир: утихомир бентежну душу мою. Ім’я Тобі — Милість: не переставай милувати мене.

Молитва св. Іоаникія

Надія моя — Отець, пристановище моє — Син, захист мій — Дух Святий. Тройце Свята, слава Тобі.

Молитва 1-го часу

Христе, Світло істинне, що просвітлюєш і освячуєш кожну людину, що приходить у світ. Нехай відзначиться на нас світло Лиця Твого, щоб у ньому ми побачили світло неприступне. Настав стопи наші до виконання заповідей Твоїх молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих. Амінь.

Молитва 6-го часу свт. Василя Великого

Боже і Господи сил і всіх творінь Сотворителю, що з безмежного милосердя Твого послав Єдинородного Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа на спасіння роду нашого і Чесним Його Хрестом розірвав рукописи гріхів наших і подолав начальства і владу темряви. Сам, Владико, Чоловіколюбче, прийми й від нас, грішних, вдячні оці і благальні молитви і визволи нас від усякого згубного і темного гріха та від усіх видимих і невидимих ворогів, що шукають заподіяти нам зло. Тримай у страху Твоїм тіла наші і не допусти сердець наших до слів або думок лукавих, але любов’ю Твоєю врази душі наші, щоб ми завжди дивлячись на Тебе і наставлені світлом, що від Тебе сяє, бачили Тебе — Неприступне і Вічносущне Світло; безперестанно прославлення й подяку віддавали Тобі — Вічному Отцю з Єдинородним Твоїм Сином і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва свт. Іоана Золотоустого

на всяку годину дня і ночі

Господи, не позбав мене небесних Твоїх благ. Господи, врятуй мене од вічних мук. Господи, розумом чи думкою, словом чи ділом згрішив я — прости мені. Господи, врятуй мене від несвідомости, забуття, легкодушности і закам’янілої нечутливости. Господи, визволи мене від усякої спокуси. Господи, просвіти моє серце, затьмарене злою похіттю. Господи, як людина я згрішив, а Ти ж, як Бог Милосердний, помилуй мне, знаючи неміч душі моєї. Господи, пошли благодать Твою на поміч мені, щоб прославив я ім’я Твоє святе. Господи, Ісусе Христе, запиши мене, раба Твого, в книзі життя і добрий кінець мені подай. Господи Боже мій, хоч я і нічого доброго не вчинив перед Тобою, але дай мені з благодаті Твоєї покласти добре починання. Господи, зроси моє серце росою Твоєї благодаті. Господи неба і землі, пом’яни мене, грішного, мерзенного і нечистого раба Твого, в Царстві Твоїм. Амінь.

Господи, прийми мене в покаянні. Господи, не залишай мене. Господи, не заведи мене в напасть. Господи, дай мені благі помисли. Господи, дай мені сльози, пам’ять про смерть і розчулення. Господи, дай мені намір сповідання гріхів моїх. Господи, дай мені смирення, цнотливість і послух. Господи, дай мені терпеливість, великодушність і лагідність. Господи, посади в серце моє корінь усього доброго: страх Твій благий. Господи, сподоби мене любити Тебе всією душею моєю, усім розумом моїм, і виконувати в усьому волю Твою. Господи, захисти мене від злих людей, і бісів, і пристрастей, і від усього шкідливого для мене. Господи, твори за Твоїм бажанням все, що Ти хочеш, і нехай буде воля Твоя у мені грішнім, бо Ти благословенний єси навіки. Амінь.