БібліотекаМолитви

Молитви на різну потребу

Молитва перед важливою справою, подією, щоб Господь благословив

1. (Молитва до Святого Духа) Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Милосердний, душі наші.
  2. Милосердний Боже, Отче і Господи, дай мені шукати всім серцем тільки того, що потребує від мене Твоя Свята Воля. У всякому ділі дай мені силу шукати перш усього сповнення святих Твоїх заповідей. Настав мене на Твою праведну путь і навчи в усякій роботі не сходити з неї. Сотвори моє життя таким, щоб я міг робити все з волі Твоєї, дай мені силу сповняти Твої святі заповіді. На всіх стежках життя мого підтримай мої слабі сили, охорони від лукавої спокуси і поблагослови на все добре, чисте і святе, щоб і словами уст моїх і всіми ділами життя мого я прославляв Святе ім’я Твоє, Бога Великого, для нас людей, Милосердного Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
  3. Господи, благослови.

Молитва водія

Боже Всеблагий і Всемилостивий, що все охороняєш Своєю милістю і чоловіколюбством, смиренно молю Тебе, заступництвом Богородиці, святителя Миколая і всіх святих збережи від наглої смерти і всякої напасти мене, грішного, і довірених мені людей, і поможи доставити цілим кожного за його потребою. Боже милостивий! Визволи мене від злого духа зухвалості та пияцтва, що стають причиною нещастя і наглої смерті без покаяння. Спаси і поможи мені, Господи, з чистою совістю дожити до глибокої старості без тягаря вбитих та покалічених через мою недбалість людей, і нехай прославиться ім’я Твоє святе нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва за подорожніх

1. Путь і Істина Ти єси, Христе, пошли нині ангела Твого рабам Твоїм (імена), щоб супроводив їх, як колись Товію, охороняючи від усілякого лиха і зберігаючи для слави Твоєї здорових у добробуті, молитвами Богородиці, Єдиний Чоловіколюбче.
  2. Коли Апостоли Твої, Ісусе Христе, були на морі в час бурі, Ти прийшов до них, кажучи: «Не бійтеся», — і втихомирив бурю та привів їх спокійно до берега. Так, Господи, і мене бережи в моїй подорожі, будь помічником і захисником для мене перед усіма небезпеками, допомагай мені в труднощах і охороняй від усіх бід, які можуть мене зустрічати. Я передаю себе під Твій всемогутній покров, а Ти веди мене Своєю всесильною рукою і приведи мене до щасливого кінця моєї дороги. На Твою поміч я сподіваюся і до Тебе безперестанно буду звертати очі свої. А коли небезпека наблизиться до мене, Ти захисти мене і приведи мене до місця безпечного і землі праведної. Амінь.

Молитва про визволення від нечистих помислів

Владико, Господи Боже мій, у руках Твоїх доля моя. Спаси мене Сам з милости Твоєї, не дай мені загинути у гріхах моїх і не допусти підкоритися плоті, що оскверняє душу мою. Твоє бо я творіння, не зневажай діло рук Твоїх, не віддаляйся, змилосердися і не посором, не покинь мене, Господи, бо я немічний і до Тебе, Покровителя мого, Бога вдаюся: зціли душу мою, бо я згрішив перед Тобою. Спаси мене з милости Твоєї, бо Ти піклувався про мене з дитинства мого, — нехай посоромляться ті, що хочуть віддалити мене від Тебе через грішні вчинки, помисли непристойні, спогади нечисті; віддали від мене всяку розпусту, звички негідні. Бо Ти один тільки Святий, один Кріпкий, один Безсмертний, у всьому незрівнянну могутність маєш, і від Тебе одного подається всім сила проти диявола і воїнства його. Бо Тобі належить всяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва за тих, у кого руйнуються сім’ї

Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Ти обіцяв пречистими устами Своїми: «Якщо двоє з вас дійдуть згоди на землі просити про всяку річ, то, чого б вони не попросили, буде їм від Отця Мого Небесного; бо, де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там Я серед них». Незмінні слова Твої, Господи, милосердя Твоє неосяжне і чоловіколюбності Твоїй немає кінця. Тому й ми, раби Твої, згодившись між собою, усердно просимо: спаси, Господи, і помилуй рабів Твоїх (імена) і всіх, у кого руйнуються сім’ї. Зміцни родини їхні, утверди любов між ними. Нехай налаштується життя їхнє не за людською грішною волею, але за Твоїм святим Промислом. Нехай прославиться в них святе ім’я Твоє на віки віків. Амінь.

Молитва за кривдників

Спаси, Господи, і помилуй тих, хто ненавидить і кривдить мене, і спричиняє мені нещастя, і не дай їм загинути через мене, грішного.

Молитва за всіх нужденних

Спаси, Господи, і помилуй старих і молодих, нужденних, сиріт, тих, що хворі й засмучені, в нещасті й скорботах, у важких обставинах і в полоні, в тюрмах і засланнях, особливо ж тих, що заради Тебе і віри Православної безбожниками, відступниками та єретиками переслідувані, — гадай їх, відвідай, зміцни, заспокой і невдовзі дай їм силою Твоєю полегшення, волю і порятунок (поклін).

* * *

Під Твою милість припадаємо, Богородице Діво. Молитов наших в час журби не відкинь, але з бід визволяй нас, Єдина, Чиста і Благословенна. Пресвятая Богородице, спаси нас!
Святих Архистратиже Божий Михаїле, моли Бога за нас.
Свята великомученице Варваро, моли Бога за нас.
Святителю отче Миколаю, моли Бога за нас.
Всі святі, моліте Бога за нас!