«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Тропарі і кондаки святим загальні

Пресвятій Богородиці

Тропар, глас 4

До Богородиці щиро нині звернімося ми, грішні й смиренні, і припадім, у покаянні з глибини душі взиваючи: «Владичице, поможи, змилосердившись над нами, поспіши, бо гинемо від безлічі провин; не відпусти рабів Твоїх ні з чим, бо Тебе за єдину надію маємо».

Кондак, глас 6

Заступниця християн усердная, молитвенице до Творця надійна, не погордуй молитвами грішників, але прийди швидше, як Блага, на поміч нам, що з вірою взиваємо до Тебе: поспіши на молитву й скоро прийди на благання, бо Ти заступаєшся за тих, що шанують Тебе, Богородице.

Безплотним Силам

Тропар, глас 4

Небесних воїнств архистратиги, завжди молимо вас ми, недостойні, щоб вашими молитвами оберігали нас покровом крил духовної вашої слави, охороняючи нас, що старанно припадаємо до вас і взиваємо: «Від бід визволіть нас, як чиноначальники Небесних Сил».

Кондак, глас 2

Архистратиги Божі, служителі Божественної слави, ангелів начальники і людей наставники, корисного для нас просіть і великої милості як безплотних архистратиги.

Пророку

Тропар, глас 2

Пророка Твого (ім’я) пам’ять, Господи, святкуючи, ним Тебе молимо, спаси душі наші.

Кондак, глас 4

Просвітлене духом чисте Твоє серце було вмістилищем пророцтва пресвітлого пророкування, бо те, що далеко, ти бачиш як нинішнє; тому тебе, пророче (ім’я) блаженний, славний, шануємо.

Апостолу

Тропар, глас 3

Апостоле святий (ім’я), моли Милостивого Бога, щоб відпущення гріхів подав душам нашим.

Кондак, глас 4

Як зірку пресвітлу, Церква назавжди здобула тебе, апостоле (ім’я), просвітлюючись даруванням багатьох чудес твоїх. Тому взиваємо до Христа: спаси тих, що з вірою шанують пам’ять Твого апостола, Многомилостивий.

Апостолам

Тропар, глас 3

Апостоли святі, моліть Милостивого Бога, щоб гріхів відпущення подав душам нашим.

Кондак, глас 4

Лозами винограду Христового явилися ви, мудрі плоди чеснот приносячи, вино спасіння подаючи, що його приймаємо, радістю сповнюючись. Святкуємо чесну пам’ять вашу, Господні апостоли, моліть, щоб даровано нам було велику милість і відпущення гріхів.

Святителю

Тропар, глас 4

Правилом віри та образом лагідності, стриманості вчителем явив тебе стаду Твоєму Той, Хто є Істиною всіх речей. Ради цього придбав ти смиренням — високе, убогістю — багатство. Отче святителю (ім’я), моли Христа Бога, щоб спастися душам нашим.

Кондак, глас 2

Громе Божественний, сурмо духовна, віри насадителю і єресей нищителю, Тройці угоднику, великий святителю (ім’я), завжди з ангелами стоячи, моли безперестанно за всіх нас.

Святителям

Тропар, глас 4

Боже отців наших, Ти завжди до нас Милосердний; не віддаляй милості Твоєї від нас, але молитвами їх у мирі направ життя наше.

Кондак, глас 8

Як чеснот учителів та ієрархів прикрасу Церква, співаючи, славить вас. Молитвами вашими подавайте тим, що вас любов’ю шанують, на чесноти наставляння і від спокус визволення, бо ви непереможні.

Преподобному

Тропар, глас 8

У Тобі, отче, вповні спаслася душа, створена за образом Божим; взявши бо хрест, пішов ти за Христом і ділом навчав не про тіло дбати, бо воно тимчасове, а про душу — єство безсмертне; тому, преподобний (ім’я), разом з ангелами й радіє дух твій.

Кондак, глас 2

Чистотою душевною і Божественною озброївшись, безперестанні молитви, наче копіє, міцно в руці тримаючи, переміг ти сили бісівські, отче наш (ім’я), моли безперестанно за всіх нас.

Преподобним

Тропар, глас 4

Боже отців наших, Ти завжди до нас Милосердний; не віддаляй милості Твоєї від нас, але молитвами їхніми у мирі направ життя наше.

Кондак, глас 2

Через безліч хвиль, як по сухому перейшовши, слізьми ворогів безтілесних потопили ви, богомудрі і преподобні; і, чудес дар прийнявши, моліть безперестанно за всіх нас.

Мученику

Тропар, глас 4

Мученик Твій, Господи, (ім’я) в стражданні своїм вінець нетлінний прийняв від Тебе, Бога нашого; маючи бо силу Твою, мучителів подолав, сокрушив і демонів немічні спокуси. Його молитвами спаси душі наші.

Кондак, глас 2

Зіркою світлою, необлесливою явився ти світові, страстотерпче (ім’я), Сонце Христа зорею Твоєю сповіщаючи; і всю оману ти знищив, а нам подаєш світло, молячись безперестанно за всіх нас.

Мученикам

Тропар, глас 4

Мученики Твої, Господи, в стражданні своїм вінці нетлінні прийняли від Тебе, Бога нашого; маючи бо силу Твою, мучителів подолали, сокрушили і демонів немічні спокуси, їхніми молитвами спаси душі наші.

Кондак, глас 2

Світильниками світлими ставши, ви, Божественні мученики, все творіння світлом чудес осяваєте, недуги зціляєте і темряву глибоку завжди відганяєте, Христу Богові молячись безперестанно за всіх нас.

Священномученикові

Тропар, глас 4

І співучасником звичаїв, і спадкоємцем влади апостольської був, ти, богонатхненний, обрав собі діяльність на путі дослідження. Тому, правдиво навчаючи слова істини, ти й до крові трудився у вірі, священномученику (ім’я), моли Христа Бога, щоб спастися душам нашим.

Кондак, глас 4

Як святитель благочесно поживши і мучеництва путь пройшовши, жертви ідольські знищив ти, стада твого був захисником, богомудрий. Тому, шануючи тебе, до тебе взиваємо: «Від лиха визволяй нас повсякчасно молитвами твоїми, отче наш (ім’я)«.

Священномученикам

Тропар, глас 4

Боже отців наших, Ти завжди до нас Милосердний; не віддаляй милості Твоєї від нас, але молитвами їхніми у мирі направ життя наше.

Кондак, глас 3

Як світильники невгасимі Сонця духовного, зійшовшись нині, піснями прославмо; засяяли бо ви, священномученики, для тих, що у темряві нерозуму, скликаючи всіх до висот благочестя. Тому взиваємо до вас: «Радуйтеся, усіх посників основа».

Преподобномученику

Тропар, глас 8

Утобі, отче, вповні спаслася душа, створена за образом Божим; взявши бо хрест, пішов ти за Христом і ділом навчав не про тіло дбати, бо воно тимчасове, а про душу — єство безсмертне; тому, преподобний (ім’я), разом з ангелами й радіє дух твій.

Кондак, глас 2

Як благочесного і непохитного подвижника і страдника з волі своєї, чесного, і пустинножителя непоборного, у піснях достойно прославмо (ім’я) повікхвального, він бо пристрасті подолав.

Преподобномученикам

Тропар, глас 4

Боже отців наших, Ти завжди до нас Милосердний; не віддаляй милості Твоєї від нас, але молитвами їх у спокої направ життя наше.

Кондак, глас 4

Через хвиль безліч, як по сухому перейшовши, слізьми ворогів безтілесних потопили ви, богомудрі і преподобні; і, чудес дар прийнявши, моліть безперестанно за всіх нас.

Мучениці

Тропар, глас 4

Агниця Твоя, Ісусе, (ім’я), взиває гучним голосом: «Тебе, Жениху мій, люблю і, Тебе шукаючи, страждаю, і співрозпинаюся, і співпогребаюся в хрещенні Твоїм, і страждаю Тебе ради, щоб царювати з Тобою, і вмираю за Тебе, щоб жити з Тобою; прийми ж мене, як жертву непорочну, що з любов’ю принесла себе в жертву Тобі». її молитвами як Милостивий спаси душі наші.

Кондак, глас 2

Свято твоєї пам’яті шануючи й утішення душевне маючи, ми, всі вірні, до тебе, діво мученице (ім’я) славна, голосно взиваємо: Христа Бога моли безперестанно за всіх нас.

Мученицям

Тропар, глас 1

Агниці словесні, життя закінчивши й віру зберігши, до Агнця і Пастиря Христа прийшли мучеництвом; тому нині з душею радісною звершуємо святу пам’ять вашу, предивні, Христа величаючи.

Кондак, глас 4

Страстотерпиць Христових пам’ять святкуємо, з вірою помочі прохаючи, щоб визволитися всім від усякої скорботи, взиваючи: «Бог наш із нами, що їх прославив, як благоволив».

Преподобній

Тропар, глас 8

У тобі, мати, вповні спаслася душа, створена за образом Божим; взявши бо хрест, пішла ти за Христом і ділом навчала не про тіло дбати, бо воно тимчасове, а про душу — єство безсмертне; тому, преподобна (ім’я), разом з ангелами і радіє дух твій.

Кондак, глас 8

З любові до Господа ти, преподобна, спокою бажання зненавиділа, постом дух твій просвітивши, сильні пристрасті перемогла ти; подолай же молитвами твоїми гордощі супротивника.

Преподобним жонам

Тропар, глас 2

З бажанням правдивим заручившись, Христославні, і з’єднання з женихом дочасним зрікшись, і в подвигах доброчесних доспівши, зійшли ви на висоту нетління, прекраснодушні і пребагаті, стовпи черниць і взірець; тому за нас, що пам’ять вашу з любов’ю святкуємо, моліться безперестанно.

Кондак, глас 2

Тіла свої постом виснаживши й невсипущими молитвами Творця за гріхи свої молячи, щоб повне прощення прийняти, здобули ви відпущення від Бога й Царство Небесне: моліть Христа Бога за всіх нас.

Преподобномучениці

Тропар, глас 4

Агниця Твоя, Ісусе, (ім’я), взиває гучним гласом: «Тебе, Жениху мій, люблю і, Тебе шукаючи, страждаю, і співрозпинаюся, і співпогребаюся в хрещенні Твоїм, і страждаю Тебе ради, щоб царювати з Тобою, і вмираю за Тебе, щоб жити з Тобою; прийми ж мене, як жертву непорочну, що з любов’ю принесла себе в жертву Тобі». Її молитвами як Милостивий спаси душі наші.

Кондак, глас 4

Божественна пам’ять твоя, (ім’я), нині засяявши, явилася світові, наче сонце, розповідаючи життя твоє; ти бо, стриманістю тілесні спокуси подолавши, кров’ю страждання з Христом заручилася; тому від усякого лиха визволи тих, що славлять тебе, щоб взивали ми до тебе: радуйся, мати преподобна.

Сповідникові

Тропар, глас 8

Православ’я наставнику, побожності і чистоти вчителю, вселеної світильнику, богонатхненна архиєреїв оздобо, (ім’я) премудрий, наукою твоєю все просвітив ти, сопілко духовна; моли Христа Бога, щоб спаслися душі наші.

Кондак, глас 2

В пості насолоду знайшовши, приспав ти, богомудрий, бажання тілесні, у вірі зростаючи, і, як райське дерево життя, розцвів ти, отче священний.

Безсрібникам

Тропар, глас 8

Святі безсрібники й чудотворці, згляньтесь на немочі наші: величання даремно ви одержали, задарма і подавайте нам.

Кондак, глас 2

Благодать зцілення прийнявши, ви, лікарі, преславні чудотворці, подаєте здоров’я тим, хто потребує; вашим відвіданням знищіть гординю противників, зціляючи світ чудесами.

Христа ради юродивому

Тропар, глас 1

Глас апостола Твого Павла почувши, який промовляв: «Ми юродиві Христа ради», раб Твій, Христе Боже, (ім’я), юродивим став на землі Тебе ради. Тому, пам’ять його шануючи, Тебе молимо, Господи, спаси душі наші.

Кондак, глас 8

Небесної краси прагнучи, земних насолод тілесних щиро ти зрікся, (ім’я) блаженний, про суєтний світ не дбаючи, ангельське життя провівши, спочив ти, Христа Бога моли безперестанно за всіх нас.

Соборам Святих Отців

Тропар, глас 8

Препрославлений Ти, Христе Боже наш, що отців наших, наче світила, на землі поставив і через них усіх до віри правдивої привів, Многомилостивий, слава Тобі.

Кондак, глас 8

Апостолів проповідь і отців догмати єдину віру для Церкви підтвердили; вона, зодягнена в ризу істини, з Богослів’я небесного виткану, правдиво навчає і славить велику таємницю побожності.

Усім святим

Тропар, глас 3

У всьому світі мучеників Твоїх кров’ю, як багряницею і вісоном, Церква Твоя прикрасилася і через них взиває до Тебе, Христе Боже: «Людям Твоїм щедроти Твої зішли, мир громаді Твоїй даруй і душам нашим велику милість».

Кондак, глас 3

Як первістки природи, Тобі, Господи, Творцеві творіння, вселена приносить Богоносних мучеників. їхніми молитвами, в мирі глибокім, Богородицею Церкву Твою — людей Твоїх збережи, Многомилостивий.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору