БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Тропарі і кондаки денні

У понеділок

Тропар, глас 4

Небесних воїнств архистратиги, завжди молимо вас ми, недостойні, щоб вашими молитвами оберігали нас покровом крил духовної вашої слави, охороняючи нас, що старанно припадаємо до вас і взиваємо: «Від бід визволіть нас, як чиноначальники Небесних Сил».

Кондак, глас 2

Архистратиги Божі, служителі Божественної слави, ангелів начальники і людей наставники, корисного для нас просіть і великої милості як безплотних архистратиги.

У вівторок

Пам’ять праведного з похвалами, Тобі ж бо достатньо свідчення Господнього, Предтече. З’явився воістину і за пророків чесніший, бо в струменях сподобився хрестити Проповіданого. Тому-то за істину постраждав, радуючись, благовістив Ти і тим, що в пеклі, Бога, явленого в тілі, що взяв гріх світу і подає нам велику милість.

Кондак, глас 3

Раніше не плідна, сьогодні Предтечу Христового народжує, і він є здійсненням усякого пророцтва. Бо Кого пророки проповідували, на Того він у Йордані руку поклав. Явився Божого Слова пророк, проповідник, разом і Предтеча.

У середу

Тропар, глас1

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

Кондак, глас 4

Вознісся на Хрест волею, Христе Боже, даруй щедроти Твої новому людові Твоєму, що носить Ім’я Твоє. Звесели силою Твоєю благовірних людей, подаючи їм перемогу над супротивниками зброєю миру — Хрестом Твоїм — непоборним знаменом перемоги.

У четвер

Тропар, глас 3

Апостоли святі, моліть Милостивого Бога, щоб відпущення гріхів подав душам нашим.

Тропар святителю Миколаю, глас 4

Правилом віри і образом лагідності, стриманості учителем явив тебе стаду твоєму Той, Хто є істиною всіх речей. Ради цього придбав ти смиренням — величність, убогістю — багатство, священноначальнику отче Миколаю, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Кондак апостолам, глас 1

Твердих і Боговісних проповідників, верховних учеників Твоїх, Господи, прийняв Ти для насолоди Твоїми благами і спокоєм, бо болісті і смерть їх прийняв Ти вище всяких плодів, Єдиний Серцезнавче.

Кондак святителю Миколаю, глас 3

В Мирах, святителю, явився Ти священнослужителем: Христове Євангеліє ти, преподобний, здійснив, поклав душу твою за людей твоїх і спас невинних від смерті. Ради цього освятив ти себе як великий тайнознавець Божої благодаті.

У п’ятницю

Читаються ті ж тропарі, які зазначені у середу, та інше.

У суботу

Тропар, глас 2

Апостоли, мученики і пророки, святителі, преподобні і праведні, що добре подвиг звершили і віру зберегли, маючи заступництво за нас до Спаса, як Благого, моліть і молимося, щоб спастися душам нашим.

Тропар померлим, глас 2

Пом’яни, Господи, як благий, рабів Твоїх і тих, що в житті згрішили, прости, бо ніхто не є безгрішний, тільки Ти, що можеш і померлим дати упокоєння.

Кондак, глас 8

Зі святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, де немає ні недуг, ні скорбот, ані зітхання, але життя безкінечне.

Кондак мученикам, глас 8

Як початки єства, Насадителю творіння, вселена приносить Тобі, Господи, богоносних мучеників, їх молитвами в мирі глибокому Церкву Твою, як оселю Твою, Богородиці ради збережи, Многомилостивий.