«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Правило від осквернення

Коли трапиться бути спокушеним під час сну дією диявола, зранку вставши з постелі творіть три поклони, промовляючи:

Боже, будь милостивий до мене грішного.

А потім початок звичайний:

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші, імені Твого ради.

Господи, помилуй (тричі).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Бо Твоє є Царство і сила, і слава Отця і Сина, і Святого Духа нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (12 разів).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.

Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя і Бога нашого.

Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

Псалом 50

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї і з великого милосердя Твого прости провини мої. Особливо омий мене від беззаконня мого і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю і гріх мій повсякчас переді мною. Проти Тебе Єдиного я згрішив і лукаве перед Тобою вчинив, отже праведний Ти у слові Твоїм і справедливий у присуді Твоїм. Ось бо в беззаконні зачатий я і в гріхах породила мене мати моя. Бо Ти істину полюбив, невідоме й таємне мудрості Твоєї  явив Ти мені. Окропи мене ісопом — і очищуся, омий мене — і стану біліший від снігу. Дай мені почути радість і веселість — і зрадіють кості мої упокорені. Відверни лице Твоє від гріхів моїх і прости всі беззаконня мої. Серце чисте створи в мені, Боже, і духа праведного віднови в нутрі моїм. Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відніми від мене. Поверни мені радість спасіння Твого і Духом могутнім укріпи мене. Навчатиму беззаконників шляхів Твоїх, і нечестиві навернуться до Тебе. Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно співатиме правду Твою. Господи, уста мої відкрий — і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення Ти не бажаєш. Жертва Богові — це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш. Ублажи, Господи, благоволінням Твоїм Сион і нехай збудуються стіни Єрусалимські. Тоді буде угодна Тобі жертва правди, приношення і всепалення, тоді покладуть на Жертовник Твій тельців.

Далі тропарі, глас 7

Пастирю добрий, що душу Твою положив за нас. Ти знаєш сокровенне, вчинене мною. Єдиний Благий, збережи мене розумом заблудлого, спаси мене від вовка, Агнче Божий, і помилуй мене.

Обтяжений сном відчаю, затьмарився гріховною насолодою, але даруй мені ранок покаяння, просвічуючи мисленні очі, Христе Боже, Просвічення душі моєї, і спаси мене.

Темрявою гріховною і насолодами житейськими розум окаянної моєї душі обплутаний, породжує різні пристрасті, а помисел умиління не приходить. Але ущедри, Спасителю, смирення моє і змилосердься наді мною, щоб і я, спасаючись перед кончиною, взивав до благосердя Твого, Господи Христе, Спасе мій, мене у розпачі, спаси недостойного.

Як той, хто став розбійником і пораненим був, так і я впав у великі гріхи і поранена моя душа. До кого вдамся я винуватий, як не до Тебе, милосердного Лікаря душ. Вилий на мене, Боже, велику Твою милість.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу.

Як блудний син я прийшов, Щедрий: Отче, прийми мене, що повертаюся, ж одного зі слуг Твоїх, Боже; помилуй мене.

І нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Визволи, Богородице, від гріхів, що захоплюють нас, бо ми іншої надії не маємо, крім Тебе, і від Тебе народженого Господа.

Господи помилуй (40 разів), 50 поклонів з молитвою:

Боже будь милостивий до мене грішного, і прости мені блудному ради імені Твого святого.

Молитва святого Василія Великого

Знову я, охоплений, окаянний, розумом і лукавим звичаєм, співдіяв гріху, і князь темряви, родитель пристрасних насолод вчинив мене в’язнем і, як смиренного раба, його прагненням і бажанню тілесному примушує служити мене. І, що вчиню, Господи мій і Визволителю, і Заступнику тих, що уповають на Тебе, якщо знову не повернуся до Тебе й проситиму з плачем милості за вчинене мною, але боюся і тремчу, щоб не як завжди: покаявся і обіцяв відступити від зла, але кожного разу знову грішив, не віддячивши молитвою моєю Тобі, Богу моєму, довготерпіння Твоє схилю до немилості. І хто стерпить гнів Твій, Господи; знаючи велич щедрот Твоїх і глибину чоловіколюбства Твого, знову покладаю себе на милість Твою і взиваю до Тебе: «Я згрішив, прости. Помилуй мене впалого, подай мені руку допомоги, що в багні насолод перебуваю. Не покинь, Господи, творіння Твоє, щоб не розітлітися мені беззаконнями та гріхами, але властивим Тобі милосердям і благістю визволи мене від скверни тілесної та пристрасних помислів, що завжди оскверняють мою окаянну душу. Бо як Ти, Господи, бачиш, немає в ній чистого місця і вся вкрилася проказою, все тіло покрилося ранами. Сам, Чоловіколюбче, лікарю душ і тіл наших, Джерело милосердя, очисти її потоком моїх сліз, рясно виливаючи їх на мене. Вилий на мене чоловіколюбство Твоє і дай мені зцілення, і очищення, і зціли неміч мою і не відверни лиця Твого від мене, щоб як річ якусь, не пожер мене вогонь відчаю: але так, як Ти сказав, правдивий Боже, як велика радість на небесах через єдиного грішника, що кається, це вчини і зі мною грішним; і не закрий слух благосердя Твого до молитви покаяння, але відкрий; і як кадило, направ до Тебе, Сотворителю, що знаєш неміч єства, схильність юності до падіння і важкість тіла, і споглядаєш на гріхи, і покаяння приймаєш від тих, які істинно призивають Тебе. Бо благословилося і прославилося пречесне і величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Інша молитва Василія Великого

Многомилостивий, Нетлінний, Нескверний, Безгрішний Господи, очисти мене, розпусного раба Твого, від всякої тілесної й душевної скверни, і від нечистоти, якої я припустився через мою неуважність та відчай. І з іншими моїми беззаконями, і нескверним мене яви Владико заради благості Христа Твого, і освяти мене сходженням Пресвятого Твого Духа, щоб я підвівся із темряви нечистих примар диявольських, від всякої скверни, і сподобився з чистою совістю відкрити мої осквернені й нечисті уста й оспівувати всесвяте ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва 3-тя

Господи Боже наш, все, у чому я згрішив сьогодні, словом, ділом чи думкою, Ти, як Благий і Чоловіколюбний, прости мені, мирний і безтурботний сон подай мені, ангела Твого охоронителя пошли мені, щоб він покривав і охороняв мене від усякого зла. Бо Ти Охоронець душ і тіл наших, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь

Молитва  Іоана Золотоустого, на всяку годину дня й ночі

Господи, не позбав мене небесних Твоїх благ. Господи, визволи мене від вічних мук. Господи, розумом чи думкою, словом чи ділом згрішив я, прости мені. Господи, визволи мене від усякого незнання, забуття, легкодухості і закам’янілої нечутливості. Господи, визволи мене від усякої спокуси. Господи, просвіти моє серце, затьмарене злою похіттю. Господи, я як людина згрішив, Ти ж, як Бог щедрий, помилуй мене, знаючи неміч моєї душі. Господи, пошли благодать Твою на поміч мені, щоб я прославив ім’я Твоє святе. Господи, Ісусе Христе, запиши мене, раба Твого, в книзі життя і подай мені кінець благий. Господи Боже мій, хоч я і нічого доброго не вчинив перед Тобою, але дай мені з благодаті Твоєї покласти добре починання. Господи, зроси моє серце росою Твоєї благодаті. Господи неба і землі, пом’яни мене, грішного, мерзенного і нечистого раба Твого, в Царстві Твоїм. Амінь.

Господи, прийми мене в покаянні. Господи, не залишай мене. Господи, не заведи мене в напасть. Господи, дай мені благі помисли. Господи, дай мені сльози, пам’ять про смерть і розчулення серця. Господи, дай мені намір сповідання гріхів моїх. Господи, дай мені смирення, цнотливість і послух. Господи, дай мені терпіння, великодушність і лагідність. Господи, вкорени страх Твій благий в серце моє. Господи, сподоби мене любити Тебе від усієї душі моєї і в усьому виконувати волю Твою. Господи, захисти мене від злих людей, і бісів, і пристрастей, і від усього, шкідливого для мене. Господи, твори за Твоїм бажанням все, що Ти хочеш, і нехай буде воля Твоя у мені грішнім, бо Ти благословенний єси навіки. Амінь.

Молитва 5-та, до Пресвятої Богородиці

О, Пречиста Діво, Богородице, надіє всіх християн, що живуть на землі! Не відвертайся від мене, грішного, бо я непохитно надіюся на Твоє милосердя. Погаси в мені полум’я багатьох пристрастей моїх; запали моє жорстоке серце і мій холодний розум любов’ю до виконання заповідей Сина Твого і Бога нашого.

Викорени, Пречиста, з мого затьмареного розуму і з мого жорстокого серця безнадійність, недбалість, лінощі та безглуздя, і всі темні і брудні думки та наміри. Зціли, Владичице, мої тяжкі духовні й тілесні рани, не попусти, щоб зло перемагало мене, і Твоїми материнськими молитвами прихили до мене милість Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, бо Ти благословенна від усіх родів, і славиться пречисте ім’я Твоє на віки віків. Амінь.

Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю Тебе величаємо.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Господи помилуй (тричі).

Господи благослови.

Відпуст: Господи, Ісусе Христе Боже наш, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих Твоїх спаси мене грішного. Амінь.

Молитва від осквернення

Господи Боже наш, єдиний Благий і Чоловіколюбний, єдиний Святий, і що в святих перебуваєш, Ти що верховному Твоєму апостолу Петру відкрив у видінні, не вважати оскверненим чи нечистим, все Тобою створене на поживу та насолоду людям, а також і сосуду Твоєму вибраному, апостолу Павлу, все чисте чистому заповідав; Ти Сам, Владико Пресвятий, призиванням страшного і пречистого Твого імені, а також і знаменням Чесного і Животворчого Хреста, благослови і очисти мене, раба Твого (або рабів Твоїх імена), що осквернився (чи осквернилися), від усякого ворожого духу, від усякої отруйної мрії та змії, від усякого беззаконня і від усякого лукавства, від усього супротивного та суєтного, від усякої недуги та рани, й від всякого ворожого злодійства диявольського. І нині мене раба Твого недостойного (чи рабів твоїх недостойних імена) сподоби за Твоїм милосердям служити Пречистим Твоїм Тайнам. Але спочатку очисти мою душу та тіло від усякої скверни, відпусти всі прогрішення, вільні чи невільні, чим згрішив у всі дні життя мого, ділом, словом і думкою, в день чи в ночі до теперішнього часу. І дай мені, Господи, це служіння, страшне для небесних чинів, і причастя Пречистих Твоїх Таїн, ні в суд, а ні в осуд, але на прощення гріхів, пришестя Духа Святого, що Його приготував єси істинним Твоїм слугам. Охорони мене, Владико Всесильний, від усякого гріха і злоби, збережи неоскверненним і непорочним від всякої прокази ворожої та диявольської, і дай мені, Господи, служити Тобі в преподобності і правді до останнього дня і години, і смерті моєї, бо Ти благословляєш і освячуєш всіх, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Безпочатковим Отцем, і з Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору