«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиПравильник

Молитви після Святого Причастя

Слава Тобі, Боже (тричі).

Молитва 1-ша

Дякую Тобі, Господи, Боже мій, що Ти не відкинув мене грішного, а сподобив стати учасником святощів Твоїх. Дякую Тобі, що сподобив Ти мене недостойного причаститися пречистих Твоїх і небесних Дарів. Але, Владико Чоловіколюбний, що задля нас помер Ти, і воскрес, і дарував страшні оці і животворчі Тайни на благо й освячення душ і тіл наших, дай, щоб вони і мені стали на зцілення душі й тіла, на відігнання всякого супротивника, на просвітлення очей серця мого, на спокій душевних сил моїх, на віру неосудну, на любов нелицемірну, на виконання премудрості, на додержання заповідей Твоїх, на примноження Божественної Твоєї благодаті і Царства Твого осягнення; щоб, цим усім у святині Твоїй збережений, завжди пам’ятав я благодать Твою і вже не для себе жив, але для Тебе, нашого Владики і Благодійника. І так, проживши це життя в надії на життя вічне, вічний осягнув спокій, де не вмовкає голос тих, що святкують, і насолода безмежна тих, що бачать лиця Твого красу несказанну. Ти бо є правдиве бажання й радість невимовна тих, що люблять Тебе, Христе Боже наш, і Тебе величає все творіння повіки. Амінь.

Молитва Василія Великого, 2-га

Владико, Христе Боже, Царю віків і Творче всього, дякую Тобі за все добре, що подав мені, і за причастя пречистих і животворчих Твоїх Таїн. Благаю Тебе, Блаже і Чоловіколюбче, охорони мене покровом Твоїм в тіні крил Твоїх і даруй мені аж до останнього мого зітхання з чистим сумлінням причащатися святощів Твоїх на відпущення гріхів і на життя вічне. Ти бо є Хліб життя, Джерело святині, Податель благ, і Тобі славу возсилаємо з Отцем і Святим Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Метафраста, 3-тя

Ти, що дав мені Тіло Своє добровільно на поживу, Ти, вогонь, що палиш недостойних, не спали мене, Творче мій. Але пройми члени мої, всі суглоби, нутро, серце. Спали терня провин моїх, душу освяти, думки очисти, суглоби разом із кістьми зміцни, п’ять почуттів моїх просвіти. Всього мене наповни страхом Твоїм. Завжди покривай, бережи і охорони мене від усякого діла та слова душотлінного. Очисти, обмий і прикрась мене, оздоб, врозуми і просвіти мене.

Учини мене оселею Твого Духа Єдиного, а вже не оселею гріха, щоб по причасті від мене, як від дому Твого і як від вогню, втікали злочинець всякий і всяка недоля. Заступниками перед Тобою кличу всіх святих, чини безтілесних, Предтечу Твого, апостолів премудрих, а з ними і Матір Твою Пренепорочну, Чисту. Молитви їх прийми, Христе мій Милосердний, і сином світла слугу Твого вчини. Ти бо Благий, Єдиний і освячення душ наших, і світлість, і Тобі, Богові і Владиці, належно славу всі возсилаємо повсякдень. Амінь.

Молитва 4-та

Тіло Твоє Святе, Господи Ісусе Христе, Боже наш, нехай буде мені на життя вічне, і Кров Твоя Чесна — на відпущення гріхів. Нехай же буде мені причастя це на радість, здоров’я й утіху; а на страшному і другому пришесті Твоєму сподоби мене грішного стати праворуч слави Твоєї молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці, 5-та

Пресвята Владичице Богородице, світло затемненої душі моєї, надіє, покрово, пристановище, утіхо, радосте моя, дякую Тобі, що сподобила мене, недостойного, бути причасником Пречистого Тіла і Чесної Крови Сина Твого. Ти, що породила Світло істинне, просвіти мої мисленні очі серця. Ти, що породила Джерело безсмертя, оживотвори мене, через гріх на смерть засудженого. Ти, Милостивого Бога Милосердна Мати, помилуй мене і дай мені жаль і каяття в серці моєму, і смирення в думках моїх, і визволення з неволі помислів моїх; і сподоби мене до останнього зітхання неосудно приймати пречистих Таїн освячення на зцілення душі й тіла. І дай мені сльози покаяння і визнання, щоб величати й славити Тебе всі дні життя мого. Бо Ти благословенна і препрославлена навіки. Амінь.

Далі:

Нині відпускаєш раба Твого, Владико за словом Твоїм в мирі, бо побачили очі мої спасіння Твоє, що Ти приготував перед лицем усіх людей, світло на одкровення народам і славу людей Твоїх, Ізраїля.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас, Господи, очисти гріхи наші, Владико, прости беззаконня наші, Святий, завітай і зціли немочі наші імені Твого ради.

Господи, помилуй (тричі).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні й прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

На літургії Іоана Золотоустого:

Тропар, глас 8

Уст твоїх благодать, засяявши як світло вогню, освітила увесь світ, не скарби сріблолюбства світові здобула, а показала нам висоту смиренномудрості, отче Іоане Золотоустий, що навчаєш словами своїми, моли Слово, Христа Бога, спасти душі наші.

Слава… Кондак, глас 6:

Іоане Золотоустий, всеблаженний, преподобний! Ти Божу благодать з небес прийняв і своїми устами навчаєш усіх поклонятися Єдиному в Тройці Богові. Достойно величаємо тебе, ти-бо є наставник, що Божественне являє.

І нині… Богородичний, глас 4:

Заступнице християн усердна, молитвенице до Творця надійна, не погордуй молитвами грішників, але прийди швидше, як Блага, на поміч нам, що з вірою взиваємо до Тебе: поспіши на молитву і скоро прийди на благання, бо Ти заступаєшся завжди за тих, що шанують Тебе, Богородице.

На літургії Василія Великого:

Тропар, глас 1

Розійшлося віщування твоє по всій землі, що прийняла слово твоє, яким достойно навчав ти, природу єства з’ясував, звичаї людські впорядкував ти, царське священство, преподобний отче Василію, моли Христа Бога за спасіння душ наших.

Слава…Кондак, глас 4:

Явився ти непохитною основою Церкви, подаючи всім людям скарби, що неможна вкрасти, ствержені твоїм навчанням, небоявлений Василію преподобний.

І нині… Богородичний глас 4:

Заступнице християн усердна…

На літургії Ранішеосвячених Дарів:

Тропар, глас 3:

Правилом віри і образом лагідності, стриманості учителем явив тебе пастві твоїй Той, Хто є істиною всіх речей. Ради цього придбав ти смиренням — величність, убогістю — багатство, отче святителю Григорії, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Слава і нині… Богородичний глас 4:

Заступнице християн усердна… Господи, помилуй (12 разів).

Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

І відпуст.

Після служби священик нехай зберігає себе в тверезості, отриманні, не багатослів’ї, щоб у цей день провести богоугодно і зберегти в собі прийнятого Христа.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору