«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЧасослов

Тропарі й Кондаки Великих Святих

Наіменування Господа Ісуса Христа

1-го (14) січня.

Тропар. Гол. 1

Ти, що на Престолі вогневиднім сидиш із Отцем Безпочатковим і Божественним Твоїм Духом, благозволив єси родитися на землі від Діви, безмужньої Твоєї Матері, Ісусе, тому і наіменування прийняв Ти, як людина на вісьмий день. Слава вседоброму Твоєму бажанню. Слава піклуванню Твоєму. Слава сходженню Твоєму, єдиний Чоловіколюбче.

Св. Василію Вел

Тропар. Гол. 1

По всій землі пройшов голос твій, бо прийняла вона слово твоє, що ним ти боголіпно Віри навчив єси, Єство існуючого пояснив єси, звичаї людські впорядкував єси, Царське Священство, Отче Преподобний, моли Христа Бога, щоб спас душі наші.

Кондак. Гол. 8

Явився ти основою непохитною Церкви, подаючи всім людям скарб невідійманий, твоїми правилами припечатаний, небоявленний Василіє Преподобний.

На Новий рік

Тропар. Гол. 2

Усіх творінь Створителю, що часи і роки у своїй владі положив! Поблагослови початок року Твоєю добрістю. Господи, зберігаюче Церкву Твою й людей Твоїх, поля Твої наповни врожаєм за молитви Богородиці і Святих Твоїх.

Трьом Святителям Василію, Григорію і Іоану

Тропар. Гол. 4

Як подібні Апостолам і всього людства учителі, Владику всіх моліте спокій світові дарувати і душам нашим велику милість.

Кондак. Гол. 2

Святих Твоїх і Богонадхненних проповідників і учителів прийняв Ти, Господи, щоб мали втіху та спокій, бо труди їх і смерть приємніші були Тобі від усякої жертви, Єдиний, що прославляєш Святих Твоїх.

Святому Юрію Побідоносцю

Тропар. Гол. 4

Подвигом славним потрудився ти, Великомучениче Христовий. Юріє, за Віру, і мучителів безбожних посоромив, ти в жертву Богові приємну приніс себе. Тим то і вінець перемоги заслужив ти і молитвами твоїми подаєш всім прощення гріхів.

Кондак

Вирощений Богом, ти був почеснішим робітником побожности, зібравши собі снопи добрих діл; бо посіявши з сльозами, ти з радістю жнеш. Постраждавши кров’ю, Христа прийняв ти і молитвами твоїми всім подаєш прощення гріхів.

Різдво Св. Іоана Предтечі

7 липня н. ст.

Тропар. Гол. 4

Пророче і Предтече пришестя Христового, ми недомислюємо, як достойно вшанувати тебе з любов’ю, бо неплідність матері і батькове мовчання розв’язалося славним і почесним народженням твоїм і втілення Сина Божого світові проповідується.

Кондак. Гол. 3

Раніше неплідна, сьогодні Предтечу Христового породила, і він є сповнення всякого пророцтва, бо поклавши руку в Йордані на Того, Кого пророки провістили, він став пророком Божого Слова, проповідником і разом Предтечею Його.

Св. Апостолам Петру і Павлу

12 лип. н. ст.

Тропар. Гол. 4

Між Апостолами найвищі і всього людства Учителі! Владику всіх моліте спокій світові подати і душам нашим велику милість.

Кондак. Гол. 2

Непохитних і вибраних Богом проповідників, найвищих з Апостолів Твоїх, Владико, прийняв Ти, щоб насолоду мали вони в добрі Твоїм і спокій, бо страждання й смерть їх прийняв Ти більше від усякої жертви, Єдиний, що знаєш серця.

Св. Князю Володимиру

28 липня н. ст.

Тропар. Гол. 4

Як купець євангельський, що шукає доброї перлини, був ти, славний Володимире, коли сидів на високому престолі матері городів наших береженного Богом Києва, бо довідавшись через посланців про Віру Православну, ти знайшов дорогоцінну перлину-Христа, що тебе вибрав, як другого Павла і змив у святій купелі сліпоту твою душевну й тілесну і ввесь нарід наш у Православну Віру охрестив. Тим то й святкуємо пам’ять твою ми — люди твої. Молися ж за спасіння батьківщини твоєї і безліч побожних дітей її.

Кондак. Гол. 8

Бувши подібним до великого Апостола Павла, ти, всехвальний Володимире, на старість відкинувши, як дитячі недомисли, все пильнування ідолів і, як муж мудрий, прибрався в ризу славну в святому хрещенню, і нині, коли в радості стоїш перед Спасителем Христом, молися за спасіння батьківщини нашої і безлічі побожних дітей її.

Св. пророку Ілії

2 серпня н. ст.

Тропар. Гол. 4

У тілі Ангел, пророків твердиня, другий предтеча пришестя Христового Іліє славний, ти послав з височини Єлисеєві благодать недуги сціляти і прокаженних очищати і всім, хто шанує його, подає сцілення.

Кондак. Гол. 2

Пророче і виявителю діл Бога нашого, Іліє вельми славний, що словом своїм спиняв дощ із хмар, моли за нас Єдиного Чоловіколюбця.

Усікновення голови св. Іоана Хрестителя

11 вересня н. ст.

Тропар. Гол. 2

Пам’ять праведного з похвалами, тебе ж підносить свідчення Господнє, Предтеч; ти правдиво виявився між пророками найславніший, бо сподобився охрестити в воді тобою про- повіданого. Тому за правду прийняв ти смерть з радістю і благовістив тим, що в аді, Бога, що явився в тілі, узяв гріхи світу і подав нам велику милість.

Кондак. Гол. 5

Славне усікновення Предтечі сталося, як Боже припущення, щоб і тим, хто в аді, сповістив він про прибуття Спасителя. Нехай же ридає Іродіяда, що беззаконне вбивство випросила, бо вона полюбила не Божий закон, а життя гріховне і скоро минуще.

Покрова Пресвятої Богородиці

14 жовтня н. ст.

Тропар. Гол. 4

Сьогодні ми, Православні люди, радісно святкуємо, осяяні Твоїм, Божа Мати, явленням, і здіймаючи очі до Твого Пречистого Образа, уклінно просимо: покрий нас чесною Твоєю покровою і визволи нас від усякого зла, благаючи Сина Твого Христа Бога нашого, щоб спас душі наші.

Кондак

Сьогодні Діва в Церкві стоїть поперед нас і з хорами Святих невидимо за нас молиться Богу; Ангели з Святителями покланяються і Апостоли з пророками радуються, бо за нас Богородиця молить Предвічного Бога.

Святого Великомученика Димитрія Солунського

8 листопада н. ст.

Тропар. Гол. 3

Великого в напастях оборонця придбала в тобі вселенна, Страстотерпче, що ворогів перемагаєш, і як Лієву переміг ти гординю і на подвиг схилив Нестора, так Святий Димитріє, Христу Богу молися, щоб подав нам велику милість.

Кондак. Гол. 2

Струмками кропі твоєї, Димитріє, Бог і Церкву Свою прикрасив, давши тобі твердість непереможну і зберігаючи вірних від усякого зла, бо ти є твердиня непохитна.

Святого Архистратига Михаїла і інших безтілесних сил

21 листопада н. ст.

Тропар. Гол. 4

Небесних сил Архистратиги, завжди молимо вас ми недостойні, щоб вашими молитвами охороняли ви нас і захищали покровою крил небесної вашої слави. З любов’ю припадаємо до вас і взиваємо: від напастей спасайте нас, як Старшини небесних сил.

Кондак. Гол. 2

Архистратиги Божі, слуги божественної слави, Ангелів Начальники, і людей наставники, корисного нам просіть і великої милости, як Старшини небесних сил.

Св. Ап. Андрея Первозванного

13 грудня н. ст.

Тропар. Гол. 4

Апостоле Первозванний, брате Первоверховного — Андрію Владиці всіх молися, щоб послав мир всьому світові і душам нашим велику милість.

Кондак. Гол. 2.

Прославмо, вірні, Андрія Богопроповідника і першого послідовника Церкви, Брата Петрового, бо як колись він Петра призвав, так і нас нині він призиває: «Прийдіть, ми найшли Бажаного (Христа)».

Св. Святителя Миколая Чудотворця

19 грудня н. ст.

Тропар. Гол. 4

Правилом віри й зразком тихости, повздержливости вчителя явило тебе пастві твоїй пізнання Істини. Того ради придбав єси приниженням високе, а убожеством багате. Отче Священий Святителю Миколає, моли Христа Бога, щоб спас душі наші.

Кондак. Гол. 3

Ти Святий, в місті Мирах виявився священнодіятельним і Христову Євангелію сповнивши, ти душу свою поклав за людей твоїх і неповинних спас від смерти, тому і святим став ти, як великий тайнознавець Божої Благодаті.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору