«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЧасослов

Світле Христове Воскресіння. Канон, Стихири й Часи

Стихира. Гол. 6

Воскресіння Твоє, Христе Спасе,  Ангели оспівують на Небесах. І нас на землі сподоби  чистим серцем Тебе славити.

Тропар

Христос воскрес із мертвих,  смертю смерть подолав,  і тим, що у гробах, життя дарував.

КАНОН ПАСХИ

Ірмос 1

Воскресіння день! просвітімось, люди.  Пасха, Господня Пасха, бо від смерти до життя,  й від землі до Небес  Христос Бог нас перевів, що пісню перемоги співаємо.

Ірмос 3

Прийдіть, пиймо пиття нове,  що не з камення неплідного чудом явлене, а із гробу Христа,  що став джерелом нетління, В Ньому ми стверджуємось.

ІПАКОЇ. Гол. 8

Ті, що були з Марією,  прийшли удосвіта до гробу,  і побачили, що камінь від гробу відвалено, і почули від Ангела:  нащо шукаєте серед мертвих, як людину  Того, що в сяйві вічнім перебуває?  Гляньте на покривала у гробі. Біжіть і світові проповідуйте,  що воскрес Господь, перемігши смерть,  бо Він є Син Бога, що спасає рід людський.

Ірмос 4

На божественній варті богословений Аввакум  нехай стане з ними і покаже світлоносного Ангела, що ясно промовляє: сьогодні спасіння світові, бо воскрес Христос, яко Всесильний.

Ірмос 5

Раніше світанку вставаймо  і замість мира, пісню Владиці принесім і побачимо Христа — Сонце Правди,  що життя всім засяяло.

Ірмос 6

Зійшов єси в безодню землі  і сокрушив єси заклепи вічні, що в’язнів держали, Христе,  і на третій день, як із кита Іона, Воскрес єси із гробу.

КОНДАК ПАСХИ. Гол. 8

Хоч і в гроб увійшов Ти, Безсмертний,  але зруйнував пекельну силу і воскрес, як Переможець, Христе Боже, Жонам Мироносницям сказав Ти: радуйтеся!  і Апостолам Твоїм мир давши,  впавшим подав Ти воскресіння.1

Ірмос 7

Той, що визволив з печі юнаків,  ставши Чоловіком, страждає як смертний  і стражданнями смертне одягає красою безсмертя,  Єдиний Благословений отців Бог і Препрославлений.

Ірмос 8

Сей проречений і святий день,  Єдиний, Цар і Господар субот, Празників Празник  і Свято із свят.  В сей день благословімо Христа на віки.

Пісня 9. Приспів

Ангел привітав Благодатну:  Діво Чиста, радуйся! і знову вітаю: Радуйся!  Твій Син воскрес на третій день з гробу,  і мертвих з Собою підняв.  Люди веселіться.

Ірмос 9

Світися, світися, новий Єрусалиме,  слава бо Господня над тобою зійшла.  Радій нині і веселися, Сионе,  а Ти Чистая красуйся Богородице,  бо воскреснув Той, що від Тебе народився.

ЕКСАПОСТИЛАРІЙ ПАСХИ

Тілом заснувши, як мертвий, Царю і Господи, на третій день воскрес єси. Адама підвів зі тління і знесилив смерть, Пасха нетління світові спасіння.

Стихири Пасхи

Стих. Нехай воскресне Бог і розвіються вороги Його.

Пасха священная сьогодні явилась нам.  Пасха Нова. Святая,  Пасха таємная,  Пасха найпочесніша, Пасха — Христос Визволитель.  Пасха непорочна,  Пасха велика,  Пасха вірних,  Пасха, що двері Раю нам відчиняє, Пасха, що освячує вірних.

Стих. Як пощезає дим, хай пощезнуть.

Прийдіть од видіння жінки Благовістниці, і скажіть Сионові:  прийми від нас радісне благовіщений,  про воскресіння Христове,  веселися, співай і радуйся Єрусалиме.  Царя Христа уздрівши,  що як Жених із гробу виходить.

Стих. Так погинуть грішники від лиця Божого, а праведники нехай звеселяться.

Мироносниці жони  ранком дуже рано прийшли до гробу Життяподавця,  Знайшли ж вони Ангела,  що сидів на камені,  і той провістив їм, так промовляючи: Нащо шукаєте Живого між мертвими?  Нащо оплакуєте Нетлінного у тлі?  Ідіть проповідуйте ученикам Його.

Стих. Сей день, що його дав нам Господь, радіймо і веселімося в ньому.

Пасха радісна.  Пасха, Господня Пасха.  Пасха всепочесна засяяла нам,  Пасха! з радістю одно одного обнімімо. О, Пасха! позбавлення суму, бо з гробу сьогодні,  наче із світлиці,  засяяв Христос.  Жінок радісти наповнив, промовивши:  проповідуйте Апостолам.

Слава і нині…

Воскресіння день  і просвітімось торжеством  і одно одного обнімімо,  назвімо братами,  а тим, що ненавидять нас,  простімо все задля Воскресіння  і так усі заспіваймо:

Христос воскрес із мертвих,  смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

ЧАСИ ПАСХИ

Христос воскрес із… (3 р.). Воскресення Христове бачивши… (3 р.) (стор. 42). Ті, що були з Марією— (див. на Каноні, вище). Гол. 8. Хоч у гроб увійшов… (див. там же).

У гробі тілом у пеклі з душею, як Бог, у Раю з розбійником і на Престолі був єси, Христе, з Отцем і Духом, все наповняючи, як Необмежений.

Слава…

Як Життя носитель, справді під раю кращий і від усякої палати царської світліший явився Христе, гріб Твій джерелом нашого воскресіння.

І нині…

Вишнього освячена Божественна Оселе, радуйся, бо Тобою, Богородице, дана радість тим, що взивають: Благословенна Ти між жонами, Всенепорочна Владичице.

Господи, помилуй. (40 р.).

Слава і інші… Честнійшу… Іменем Господнім…

Свящ.: Молитвами св. отців…

Ми: Амінь. Христос воскрес… (3 р.).

Господи, помилуй. (3 р.). Благослови. І відпуст.

  1. Тут співають Ікос:
    Сонце, що раніше сонця… Потім: Воскресіння Христове бачивши, поклонімось Святому Господу Ісусу Єдиному Безгрішному, Xресту Твоєму поклоняємось, Христе і святе Воскресіння Твоє оспівуємо і славимо, бо Ти — Бог наш. Крім Тебе іншого не знаємо, Ім’я Твоє призиваємо. Прийдіть усі вірні, поклонімось святому Христовому воскресінню, бо через Хрест прийшла радість всьому світові. Завжди благословляючи Господи, славмо Воскресіння Його, бо потерпівши розп’яття, Він смертю смерть переміг… Воскрес Ісус із гробу, як і просвітив дарував нам життя вічне і велику милість. []

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору