БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЧасослов

Співи на Святій Літургії

Ми таємно Херувимів з себе уявляємо і Животворчі Тройці Трисвятую пісню співаємо, відкладімо ж всякі житейські піклування.

Після переносу св. Дарів

Амінь. Підіймімо ж і ми Царя всіх, що Його Ангельські чини, як Переможця, невидимо несуть. Алилуя. (3 р.).

Замість Херувимської у Страстний четвер. Гол. 6

Вечері Твоєї Тайної сьогодні. Сину Божий, причастником мене прийми, бо я ворогам Твоїм Тайни не розповім і цілування Тобі не дам, як Юда, але, як розбійник, визнаю Тебе: Пом’яни мене, Господи, у Царстві Твоїм. Алилуя. (3 р.).

У Велику Суботу. Гол. 6

Нехай мовчить всяка істота людська і нехай стоїть зо страхом і трепетом, і ні про що земне не помишляє; Цар бо царствуючих і Господь володіючих приходить на жертву, щоб віддати Себе на поживу вірним.

Після переносу

Перед Ним ідуть чини ангельські з Началами і Владами — многоокі Херувими і шестокрилі Серафими, лиця закриваючи і співаючи пісню Алилуя. (3 р.).

Замість Достойно єсть…

На Літургії св. Вас. Великого

Тобою, Благодатна радується всяке творіння, Ангельський Собор і людський рід. Освячений Храме і Раю словесний, Дівства Похвало. Бо від Тебе Бог прийняв тіло і Дитятком став Предвічний Бог наш. Лоно Твоє престолом вчинив і утробу Твою ширшою небес содіяв.

Тобою, Благодатна, радується всяке творіння. Слава Тобі.